Now Reading
Riedis: šiuolaikiško miestiečio kelionėms?

Riedis: šiuolaikiško miestiečio kelionėms?

Riedis: šiuolaikiško miestiečio kelionėms?

Gyveni mieste? Nusibodo kamščiai ir teršiama gamta, bet pavargai minti dviratį? Galbūt norėtum pabandyti kažką neįprasto? Išmėgink riedį.

Riedis, anksčiau vadintas „segvėjumi“ pagal juos išradusios kompanijos „Segway“ pavadinimą, yra elektrinė dviratė transporto priemonė. Ji įdomi tuo, kad leidžia minimaliais judesiais – palinkimu į priekį ar atgal – valdyti jos greitį.

Mažiau nei dešimties metų istoriją turintys, iki 20 km/h greitį išvystantys riedžiai naudojami nedidelių distancijų kelionėms mieste, transportavimui karinėse bazėse, pramoninėse statybose, taip pat jie naudingi žmonėms su negalia. Tad kaip jais naudotis ir – amžinas klausimas – riedėti ar neriedėti?

Riedis varomas elektra, vieno pakrovimo turi pakakti iki 38 kilometrų. Valdymas vyksta stovint – tiesiog palinkstate į priekį ir pradėsite riedėti, o norėdami sustoti išsitiesite; teisingas pusiausvyros išlaikymas čia svarbus. Jei neturite problemų važiuodami dviračiu, riedį perprasite greitai. Dėl gan nemažo greičio, rekomenduojama dėvėti šalmą.

Visi riedžio privalumai kone savaime suprantami. Tai šiuolaikiška naujovė, apie kurią tik svajojo praeities fantastai; riedžiais važiuoti yra labai smagu. Nors Weird Al muzikiniame klipe „White & Nerdy“ riedis asocijuojasi su moksliukais, tai yra nei žaislas, nei kvailystė, o patogi ir įdomi transporto priemonė. Be to, ji nedidelė ir mobili, leidžianti įvažiuoti į parduotuves, įmones, oro uostus, traukinius ir t. t.

Ekologinis šio keliavimo būdo privalumas taip pat nepaneigiamas, riedėdami naudojame elektrą ir tausojame gamtą. Galiausiai, mieste, kur kamščiai yra kasdienybė, o iki norimo kelionės tikslo norite nusigauti greitai, riedis tampa tikru išsigelbėjimo ratu ir reikalauja itin menkų fizinių pastangų.

Deja, šis kompanijos „Segway“ išradimas susilaukia ir nemažai kritikos. Pagrindinė kliūtis – didelė kaina, akis badanti net ir norintiems tik išsinuomoti. Taip pat daug kam keblus atrodo riedžio valdymas, ypač posūkiuose. Kelyje nuolat pasitaikančios kliūtys, nelygumai gali ne tik kelti diskomfortą, bet mažiau patyrusiems net ir tapti nelaimingų atsitikimų priežastimi.

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

Pavojinga ir tai, jog jis neturi stabdžių ir sustoja tik kai važiuojantysis išsitiesia. Keliaujančius dažniau ir ilgiau stovėjimas ant riedžio gali išsekinti. Skeptikams puikiu koziriu tapo faktas, jog pats „Segway“ kompanijos savininkas Jamesas Heseldenas žuvo neapdairiai važiuodamas savo produktu, nukritęs nuo aukšto skardžio…

Dabar riedžiai dažniausiai naudojami turistiniuose turuose. Tai išties tinkamas jų naudojimo pavyzdys, leidžiantis greitai aplankyti vietovėje atokiau išsibarsčiusias įdomybes, statinius, paminklus, parkus ir pan., bei išlaikyti artimą kontaktą su aplinka. Galbūt tikros revoliucijos transporte riedžiai ir nesukėlė, tačiau bent sykį juos išmėginti išties verta. Pripažinkite, juk įdomu!

Parengė Martynas Gedvila

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt

Scroll To Top