Now Reading
Robotas Baketbot virtuvėje: kol kas daugiau šypsenų nei realios naudos (Video)

Robotas Baketbot virtuvėje: kol kas daugiau šypsenų nei realios naudos (Video)

Robotas Baketbot virtuvėje: kol kas daugiau šypsenų nei realios naudos (Video)

Masačūsetso Technologijos instituto (MIT) robototechnikos studentas Mario Bollini kartu su kolega Danielos Rus konstruoja robotą-virėją, kažkada ateityje išvaduosiantį namų šeimininkes nuo monotoniško maisto ruošimo darbų.

Robotas virėjas, pavadintas Baketbot vardu, turi du manipuliatorius, primenančius žmogaus rankas. Su vienu manipuliatoriumi jis iš paruoštų indelių suberia reikiamus produktus į bendrą indą. Iš pradžių šį darbą jis atlikdavo mechaniškai pagal nustatytą programą, o dabar jau sugeba pats atpažinti kai kuriuos produktus ir netgi įvertinti jų kiekį, reikalaujamą recepto.

Orientuotis aplinkoje ir atskirti produktus padeda lazeriniai tolimačiai bei vaizdo kamera. Antrame manipuliatoriuje įtaisyta nedidelė lopetėlė naudojamų produktų sumaišymui. Tiesa, iš pradžių maišymo metu robotui buvo reikalinga pagalba – reikėjo prilaikyti nuo maišymo judantį indą. Tačiau dar po kelių mėnesių tą jis jau sugeba padaryti ir pats. Toliau planuojama jį išmokyti paruoštą tešlą savarankiškai pašauti į orkaitę.

Kaip visa tai atrodo gyvai – galite pažiūrėti video siužetuose. Iš jų susidaro dvejopas įspūdis – iš vienos pusės, technologijos juda į priekį ir robotai yra ta sritis, kuri sujungia daugybę skirtingų išradimų į vientisą sistemą. Iš kitos pusės, tokiose tradicinėse veiklos srityse kaip virtuvė, kur akis yra pripratusi prie sklandaus žmogaus judesių, dabartiniai robotai vis dar kelia šypseną.

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai


View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt