Now Reading
Rūtos Šepetys romano „Tarp pilkų debesų“ ekranizacijai – svarbiausių Holivudo leidinių dėmesys

Rūtos Šepetys romano „Tarp pilkų debesų“ ekranizacijai – svarbiausių Holivudo leidinių dėmesys

Rūtos Šepetys romano „Tarp pilkų debesų“ ekranizacijai – svarbiausių Holivudo leidinių dėmesys

Laikas.lt

Būsima režisieriaus Mariaus Markevičiaus lietuvių kilmės autorės Rūtos Šepetys romano „Tarp pilkų debesų“ (angl. „Between Shades of Gray“) ekranizacija – laukiamas kino įvykis pasaulinėje arenoje. Šiomis dienomis, filmui įgaunant vis didesnį pagreitį, žinia apie pagal žinomo Holivudo scenaristo Beno Yorko Joneso scenarijų ruošiamą filmą pasklido JAV spaudoje. Dauguma kritikų su nekantrumu laukia į prestižinį JAV laikraščio „New York Times“ bestselerių sąrašą patekusios istorijos debiuto kine.

Holivudo naujienas skelbiantis „The Hollywood Reporter“ akcentuoja, kad „Tarp pilkų debesų“ ekranizacijai pardavimo agentų bei partnerių bus ieškoma Berlyno kino festivalio metu bei tikimasi Lietuvos kino centro pagalbos, aptariama ir Holivudą bei Europos kiną sujungusi filmo kūrėjų komanda. Ją, beje, pasirinko pati knygos autorė R.Šepetys, norėjusi, jog pagrindiniai filmo kūrėjai būtų lietuviai. Prie būsimos juostos darbuojasi ne tik minėtas JAV gimęs lietuvių kilmės režisierius ir prodiuseris M.Markevičius („Kita svajonių komanda“, „Like Crazy“) bet ir lietuvis prodiuseris Žilvinas Naujokas („Tadas Blinda. Pradžia“, „Valentinas Vienas“, „Kaip pavogti žmoną“). Tai – didžiulis įvertinimas šiems kino profesionalams, mat pageidavimą gauti teises ekranizuoti „Tarp pilkų debesų“ buvo pareiškę žinomi Holivudo kino industrijos vilkai.

Viena, ko gero, ryškiausių sparčiai besivystančio projekto žvaigždžių – jaunas, bet jau pripažinimą pelnęs Holivudo scenaristas B.Y.Jonesas. Jis yra dirbęs prie kritikų pagyrų sulaukusios romantinės dramos „Like Crazy“ (liet. „Kaip pamišę“), kurioje vaidmenį atliko veiksmo filmo „Hunger Games“ (liet. „Bado žaidynės“) žvaigždė aktorė Jennifer Lawrence. 

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

„Entertainment Weekly“ praneša, kad bestselerio „Tarp pilkų debesų“ ekranizacijos filmavimai prasidės jau šiemet, teisę kurti filmą yra įsigijusios kompanijos „Sorrento Productions“ ir „Tauras Films“.

Kelią į skaitytojų širdis visame pasaulyje atradusi 15-metės lietuvės Linos ir jos mamos bei brolio tremties 1941-aisiais istorija sulaukė daugybės gerų žodžių, šiuo metu romanas jau yra išleistas 40-yje šalių, jį perskaityti galima net 36-iomis kalbomis. Apie „Tarp pilkų debesų“ svarbą JAV byloja ir tai, kad romanas buvo įtrauktas į mokyklų skaitymo programą net 21-oje JAV valstijoje, o knygos leidyba užsiima didžiausias pasaulyje knygų leidėjas, kompanija „Penguin“.

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt