Depresija yra viena iš dažniausių psichinių sutrikimų, paveikianti apie 280 milijonų žmonių visame pasaulyje. Žmonės, kenčiantys nuo depresijos, patiria laimės trūkumą, silpnumą ir produktyvumo sumažėjimą. Skirtingai nuo įprastų neigiamų emocijų ar prastos nuotaikos, kurios su laiku praeina, depresija veikia visas gyvenimo sritis, yra ilgalaikė ir gali sukelti savižudybę. Ši būklė vystosi dėl daugelio veiksnių, tarp jų – ir šeimyninė padėtis. Neseniai atlikas tyrimas atskleidžia, kokia santuokos įtaka depresijai skirtingose šalyse.
Santuokos įtaka depresijai: tyrimo rezultatai
Neseniai tarptautinė mokslininkų grupė, vadovaujama Kefeng Li iš Makao politechnikos instituto, analizavo daugiau nei 100 000 žmonių duomenis iš JAV, Didžiosios Britanijos, Meksikos, Airijos, Pietų Korėjos, Kinijos ir Indonezijos. Tyrimas parodė, kad vieniši žmonės turi 80% didesnę tikimybę patirti depresijos simptomus nei tie, kurie yra vedę.
Įdomu, kad tarp išsiskyrusių ar atskirai gyvenančių žmonių depresijos rizika padidėjo iki 99 %. Tarp našlių ir našlių buvo 64% didesnė nei tarp susituokusiųjų. Taip pat pastebėta, kad vieniši ir išsiskyrę Vakarų šalių gyventojai dažniau patiria depresijos simptomus nei jų bendraamžiai Kinijoje, Indonezijoje ir Pietų Korėjoje.

Analizuodami daugiau nei 5 000 dalyvių iš Airijos senėjimo tyrimo (TILDA) duomenų, mokslininkai nustatė, kad nesusituokę žmonės du kartus dažniau praneša apie depresijos simptomus nei susituokę.
Panaši tendencija pastebėta ir Jungtinėje Karalystėje. Šie duomenys patvirtina, kad ryšys tarp vienatvės (ypač po išsiskyrimo) ir depresijos yra labiau ryškus Vakarų šalyse, ypač tarp išsilavinusių nesusituokusių vyrų.
Taigi, santuokos ir depresijos ryšys skirtingose šalyse paaiškinamas kultūriniais ir socialiniais skirtumais, įskaitant požiūrį į santuoką, emocijų išraiškos būdus ir socialinę paramą. Tačiau norint geriau suprasti šių skirtumų poveikį depresijos sutrikimo rizikai ir simptomų sunkumui, reikia atlikti tolesnius tyrimus.
Šaltinis: https://zdorovya.24tv.ua/
Nuotraukos asociatyvinės © Canva.