Now Reading
Šį savaitgalį šviesą išvys Vido Bareikio režisuotas spektaklis „Kelionė namo“

Šį savaitgalį šviesą išvys Vido Bareikio režisuotas spektaklis „Kelionė namo“

Šį savaitgalį šviesą išvys Vido Bareikio režisuotas spektaklis „Kelionė namo“

Laikas.lt

„Jums lengva išvažiuoti. Galite viską palikti ir išvažiuoti. O tada staiga sugrįžti ir pasakyti – labas vakaras, štai ir mes, ar pasiilgote? O ką daryti mums? Sėdėti ir laukti?“.

Urbanistinio šokio teatras „Low Air“ pristato šokio spektaklį „Kelionė namo“. Tai skirtingas meno sritis – šokį, vaidybą, muziką ir literatūrą – jungiantis kūrinys, kurio ašis – tėvų ir suaugusių vaikų santykiai bei pastanga kalbėtis apie tai, kas skaudu, nutylima, bet tikra. Ko nedrįstame ar nemokame vieni kitiems pasakyti.

Scenoje – „Auksiniam scenos kryžiui“ pernai nominuoti šokėjai Airida Gudaitė ir Laurynas Žakevičius. Scenoje – žinomi Lietuvos aktoriai Larisa Kalpokaitė ir Jonas Braškys. Scenoje – gyva muzika ir dvi istorijos, sutelpančios vienuose namuose. 

Pirmoji – tai laisvės ir meilės samprata pagal amerikiečių rašytojo Richardo Bacho apysaką „Džonatanas Livingstonas Žuvėdra“. Antroji – kaltės ir nesusikalbėjimo tema, spektaklio kūrėjų gvildenta dalinantis asmenine patirtimi repeticijų metu ir tapusi lietuvių dramaturgo Mindaugo Nastaravičiaus pjesės objektu.
Pasak režisieriaus Vido Bareikio, „Kelionė namo“ yra spektaklis apie vaikystės namus, mėginant galvoti, kas jie yra, kada iš jų išeiname ir kodėl sugrįžtame.

„Nors gyvenu vos už kelių kilometrų nuo savo tėvų, labai dažnai galvoju, kodėl ta „kelionė namo“ yra tokia sunki? Iš kur kyla tas nesusikalbėjimas ir skirtumai tarp tėvų ir vaikų? Kas būtų, jei vieną dieną susėstume ir apie viską išsikalbėtume? Taip, kaip artimiausi žmonės“, – klausia spektaklio režisierius. 

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

„Kelionė namo“ – spalio 25 ir 26 dienomis 21.30 val. „Menų spaustuvėje“. Režisierius – V. Bareikis. Scenografė – Lauryna Liepaitė. 

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt