Ploni lietiniai blyneliai yra puikus pasirinkimas pusryčiams ar užkandžiams, kuriuos mėgsta tiek suaugusieji, tiek ir vaikai. Lietinių blynų priedai bei jų įvairovė suteikia galimybe kasdien mėgautis vis skirtingu patieklu, tačiau reikia atsiminti, kad tradiciniai ploni blyneliai yra gana kaloringi.
Sveikas žmogus gali per dieną suvalgyti iki dviejų tokių blynelių, nesibaimindamas, kad tai paveiks jo sveikatą ar figūrą.
Lietinių blynų priedai – kokia rizika?
Vis dėlto, vieni lietiniai blynai daugumai žmionių yra per daug nuobodųs, tad gardinimas įvairiais priedais, pradedant saldžia namine uogiene ir baigiant daržovių salotomis yra labai mėgiamas.
Tačiau kurie priedai laikomi labiausiai nesveikais mūsų organizmui? Į šį klausimą mitybos specialistai atsako nevieningai.
Vieni dietologai sako, kad albant reikėtų vengti naudoti medų, kondensuotą pieną, uogienę ir šokolado masę, nes šie produktai gali neigiamai paveikti cukraus lygį kraujyje ir yra gana kaloringi, tačiau kiti teigia, jog vartojant šiuos priedus su saiku, t.y. nedideliais kiekiais, šie sveikatai pakenkti neturėtų.
Labiausiai aukščiau paminėtų lietinių blynų priedų reikėtų vengti turintiems viršsvorio problemų, sergantiems diabetu ar virškinamojo trakto ligomis, nes jų persivalgymas gali sukelti sunkumą bei virškinimo sutrikimus.
Be to, svarbu paminėti, kad pačiais kenksmingiausiais gali būti jau paruošti blynai su įdaru, kuriuos tereikia pašildyti prieš vartojimą. Tokiuose produktuose gali būti žalingų priedų, tokių kaip transriebalai, palmių aliejus, kvapiosios medžiagos ir panašiai.
Patarimai kepant lietinius blynus bei renkantis jų priedus
Tam, kad galėtumėte šiuo patiekalu mėgautis dažniau – galimos ir sveikesnės lietinių blynų alternatyvos. Žemiau pateiksime patarimus, kaip išsikepti sveikesnius blynus, kuriuos galėtumėte valgyti be sąžinės graužaties.
- Naudokite viso grūdo miltus. Vietoj baltų rafinuotų miltų rinkitės viso grūdo miltus arba avižinius miltus, kurie turi daugiau skaidulų ir maistinių medžiagų.
- Pakeiskite pieną. Galite naudoti augalinį pieną, pavyzdžiui, migdolų, avižų ar kokosų, kad sumažintumėte laktozės ir sočiųjų riebalų kiekį.
- Sumažinkite cukraus kiekį. Jei recepte pridedama cukraus, galite jį sumažinti arba visai atsisakyti, priklausomai nuo pageidaujamo skonio.
- Naudokite sveikesnių riebalų alternatyvas. Kepimui rinkitės aliejus, turinčius daugiau nesočiųjų riebalų, pavyzdžiui, alyvuogių ar avokadų aliejų, o ne sviestą ar kitus sočiuosius riebalus.
- Įtraukkite daugiau skaidulų. Į tešlą galite įmaišyti maltų linų sėklų ar chia sėklų, kurios padidins skaidulų kiekį.
- Sveikesni lietinių blynų priedai. Rinkitės šviežias arba troškintas daržoves, varškę, natūralų jogurtą, šviežius vaisius ar uogas siekiant paįvairinti tiek skonį, tiek ir maistinę vertę.
- Valgykite su saiku. Rekomenduojama mėgautis tokiais blynais su saiku.
Vadovaudamiesi šiais patarimais, galite mėgautis skaniais ir sveikesniais lietiniais blynais.
Tiems, kuriems patinka tradiciniai blynai – gardų receptą rasite šiame straipsnyje: Blynai – namų jaukumo simbolis (+receptai)
Laikas.lt – įdomus ir gyvas portalas kiekvienam. Mūsų tikslas savo skaitytojams teikti išskirtines naujienas iš viso pasaulio. Čia rasite daugybę patarimų, istorijų bei puikių ir daugelio pamėgtų receptų. Lai kiekviena diena su mumis prasideda iš naujo!