Po maudynių dušo kabina ir stiklas pasidengia dryžiais ir kitais nešvarumais, kurie neatrodo estetiškai. Juos valyti gali būti nemalonu ir tikrai varginanču.
Štai keli patarimai, kaip padaryti, kad dušo stiklo valymas netrukdytų mėgautis maudynėmis.
Deja, dušo kabina yra ta vonios vieta, kur nešvarumai labiausiai matosi. Norint išvengti nemalonaus vaizdo, ją reikia reguliariai valyti. Išbandykite mūsų 5 minučių triuką stiklui valyti .
Dušo stiklo valymas
Dėl kieto vandens bute ant jungiamųjų detalių susidaro neestetiškos baltos nuosėdos, kurias būtina pašalinti – niekas nenori maudytis nešvariame duše. Tam geriausia naudoti natūralias priemones, kurios yra veiksmingos ir daug pigesnės nei cheminiai plovikliai iš parduotuvių.
Paruoškite acto tirpalą, sumaišydami actą su vandeniu santykiu 1:1, ir supilkite jį į purkštuvą. Užpurškite mišinį ant stiklų ir palikite pastovėti 10 minučių. Tada nuplaukite ir nusausinkite minkšta šluoste.
Dūšo stiklus nuvalysite per 5 minutes
Siūlome jums veiksmingą būdą, kaip greitai ir lengvai išvalyti dušo kabiną, naudojant stebuklingą kempinę ir indaplovės tabletę.
Tokios kempinės gaminamos iš melamino putplasčio ir puikiai tinka įvairių nešvarumų valymui, pavyzdžiui, ant plytelių ar dušo stiklų.
Paimkite stebuklingą kempinę, padarykite joje skylutę, įdėkite indaplovės tabletę ir lengvai sudrėkinkite.
Tada kruopščiai nuvalykite dušo stiklą – nešvarumai lengvai pasišalins. Jei neturite šios kempinės, galite naudoti įprastą indų plovimo kempinę.
Tokiu atveju ištirpinkite indaplovės tabletę dubenyje, pamirkykite kempinę ir valykite dušo kabiną. Rezultatas jus nustebins!
Kaip actas veikia kalkių nuosėdas?
Actas efektyviai veikia kalkių nuosėdas dėl jo rūgštinės prigimties. Jame esanti acto rūgštis reaguoja su kalcio karbonatu, kuris sudaro kalkių nuosėdas. Ši reakcija sukelia šiuos procesus:
- Ištirpimas: actas ištirpina kalkių nuosėdas, padėdamas jas lengvai nuvalyti nuo paviršių, tokių kaip plytelės, dušo kabinos stiklas ar maišytuvai.
- Skiedimas: rūgštis sušvelnina nuosėdas, todėl jas lengviau nuvalyti su šepečiu, kempine ar šluoste.
- Dezinfekcija: be kalkių nuosėdų valymo, actas taip pat turi antiseptinių savybių, padedančių dezinfekuoti paviršius.
Norint efektyviai pašalinti kalkių nuosėdas, rekomenduojama acto tirpalą naudoti ant paveiktų paviršių ir palikti pastovėti 10-15 minučių prieš nuvalant.
Kada geriau nenaudoti acto
Actas yra naudingas valiklis, tačiau jo nerekomenduojama naudoti šiais atvejais:
- Natūralaus akmens paviršiams. Actas gali pakenkti natūraliems akmenims, tokiems kaip marmuras, granito ar kalkakmenio, nes rūgštis gali sukelti etch’inius pažeidimus ir nuallyjantį paviršių.
- Mediniams paviršiams. Actas gali sugadinti medinės baldų ar grindų apsaugines dangas ir sukelti deformacijas.
- Tam tikrų metalų. Actas gali oksiduoti kai kuriuos metalus, pavyzdžiui, aliuminį ir varį, todėl jų paviršiai gali prarasti blizgesį arba būti pažeidžiami.
- Elektronikos. Actas neturėtų būti naudojamas valyti elektroninių prietaisų, nes jie yra jautrūs drėgmei ir rūgštims.
- Su valymo mišiniais sudetyje turinčiais baliklių. Acto vartojimas kartu su balinimo priemonėmis gali sukelti pavojingų chlorinių garų.
Visada patariama išbandyti valiklio poveikį mažai matomoje vietoje prieš dengiant didesnį paviršių.
Esu Gintarė, „Aktualu“, „Įdomu“ ir „Patarimai“ skilčių straipsnių redaktorė. Mano tikslas – šviesti visuomenę ir paskatinti žvelgti į dalykus lengviau bei paprasčiau. Siekiu, kad mano straipsniai būtų informatyvūs, pateikiantys vertingas įžvalgas ir praktiškus patarimus, kuriuos lengva pritaikyti kasdienybėje. Mano tikslas – kurti aktualų ir įkvėpiantį turinį Laikas.lt skaitytojams.