Now Reading
Šių metų kultūros naktis bus kaip niekada ilga (Foto)

Šių metų kultūros naktis bus kaip niekada ilga (Foto)

Šių metų kultūros naktis bus kaip niekada ilga (Foto)

Kultūrinė Vilniaus bendruomenė įnirtingai ruošiasi bemiegei vasaros nakčiai. Iš birželio 18 į 19 visas miestas jau penktą kartą prisipildys šokančių, dainuojančių, grojančių, vaidinančių ir kitaip besilinksminančių žmonių. Ko tikėtis iš šių metų „Tebūnie nakties!“ – buvo išdėstyta šiandien vykusioje spaudos konferencijoje.

„Džiaugiuosi, kad vienas iš „Europos kultūros sostinės“ renginių – „Tebūnie naktis!“ įgauna tradiciją ir tęsiasi. Neabejoju, kad ta naktis vilniečiams ir miesto svečiams bus labai ilga, nes šiemet programoje dar daugiau kultūrinių renginių ir vietų. Smagu, kad yra galimybė pabūti arčiau kuriančių žmonių, kurių mūsų mieste tikrai netrūksta“, – susirinkusius žiniasklaidos atstovus pirmiausia pasveikino Vilniaus miesto meras Artūras Zuokas.

Kultūros nakties koncepcija – vieną metų naktį aikštes, skverus, mažus kiemelius, parkus, terasas ir netikėčiausias miesto erdves užtvindyti įvairiausių meno rūšių projektų pristatymais. Pakviesti žmones jaukiam, draugiškam ir demokratiškam naktinėjimui po atvirus miesto muziejus, galerijas, bažnyčias, koncertų sales, teatrus ir kūrybines dirbtuves. „Pirmąją „Tebūnie naktį!“ vyko 40 renginių, šiemet jų bus apie 100. Pastebimas didelis šio projekto kūrybinis potencialas, tad ir programa išėjo itin originali“, – konferencijos metu kalbėjo iniciatorė Daina Urbanavičenė.

Pirmą kartą kultūros naktyje dalyvaus visi pagrindiniai sostinės teatrai, pristatysiantis naujausius sezono spektaklius bei teatralizuotus, poetizuotus ar muzikinius reginius. Vėlai vakare duris atvers Nacionalinis, Lietuvos rusų dramos, Lėlės, Jaunimo, Mažasis, Keistuolių teatrai, „Meno fortas”, „Atviras ratas”, „Menų spaustuvė”, jaunųjų kūrėjų įsteigtos grupės.

Šiemetinė kultūros naktis puikuosis solidžia tarptautine programa, prie kurios aktyviai prisidėjo užsienio šalių ambasados, Amerikos, Vokietijos, Lenkijos, Prancūzijos kultūros centrai bei Šiaurės ministrų tarybos biuras. Vienas ryškesnių tokio bendradarbiavimo su menininkais pavyzdžių – Prancūzų kultūros centro ir audiovizualinės poezijos grupės „AVaspo“ projektas „De Solitude”. Nebylus kinas vienatvės lange – toks šios lietuvių grupės ir dviejų prancūzų vaizdo menininkų – N. Perge ir R. Dupont – kūrybinio bendradarbiavimo kodas. Tai instaliacija, vienadienė paroda, kurios dramaturginę liniją brėš poezijos, muzikiniai, performanso štrichai.

Naktį lankytojams duris atvers daugiau kaip 20 sostinės muziejų. Jie kvies apžiūrėti veikiančių ekspozicijų, paklausyti šiuolaikinių senovinės muzikos interpretacijų, pamalonins teminėmis ekskursijomis.

Kaip ir kasmet renginių gausa vilios į skirtingus Vilniaus dailės akademijos rūmus. Dizaino inovacijų centre bus demonstruojamos kompiuterizuotų CNC staklių galimybės. Tai vienintelės tokios technologijos staklės Šiaurės Europoje, be kurių neapsieina nei viena aukštoji Europos dizaino mokykla. Dailininkų ir dizainerių valdų šurmulys susisieks su viena aktyviausių kultūros nakties zonų – Sereikiškių parku, kuriame iki ryto siaus įvairių tautų ir stilių šokiai: flamenko, samba, bachata, salsa, tango ir kiti.

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

Organizatoriai džiaugiasi, kad kultūros nakčiai neabejingi ir verslo atstovai – kultūrines programas ruošia specializuotos senamiesčio krautuvėlės, knygynai, kavinės, restoranai. Bene labiausiai nuo kultūros nakties epicentro nutolusi erdvė – bendrovės „Eika” automobilių stovėjimo aikštelė, kurioje naktį karaliaus kinas po atviru dangumi.

Vilniaus meras, paklaustas apie šiam projektui valstybės suteiktą paramą, išsireiškė, kad pinigų gauta, bet ne tiek kiek norėtasi – 60 tūkstančių: „Turint pinigų galima įgyvendinti bet kokį projektą, tačiau be jų jau reikia kūrybiškumo, ką ir turi Daina Urbanavičienė.“

Kaip ir kasmet, nepaklysti naktinio meno labirintuose padės „Tebūnie naktis!“ žemėlapis, kuris renginio dieną bus platinamas „Coffe Inn“ kavinėse (Pilies g. 10, Trakų g. 7, Vilniaus g. 17).

Išsamią renginio programą galite rasti čia.

Dovilė Raustytė
Nuotr. Gedimino Savickio/ELTA

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt