Now Reading
„Skempinligės” 10 metų jubiliejų „Skamp” minės garsiai (Interviu)

„Skempinligės” 10 metų jubiliejų „Skamp” minės garsiai (Interviu)

„Skempinligės” 10 metų jubiliejų „Skamp” minės garsiai (Interviu)

Birželio 16 dieną viena ilgaamžiškiausių Lietuvos grupių „Skamp” garsiai paminės bene geriausiai žinomo ir pačių atlikėjų mylimiausio albumo „Skempinligė” 10 metų jubiliejų.

Ta proga koncerte menų fabrike „Loftas” muzikantai žada sugroti visas dainas iš albumo taip, kaip jos ir buvo įrašytos.

„Superstar”, „Padaryta dar viena”, eurovizinė „You Got Style”, „Coming to Your Town” su Marijonu Mikutavičiumi, „Be tabu”… Praktiškai visos 2001-ųjų vasarą išleisto albumo dainos tapo radijo ir TV hitais. Ką tik iš „Eurovizijos” sugrįžę Erica, Vee ir Vilius vasarą pasitiko su trim grandioziniais albumo pristatymo koncertais ir iki šiol ją vadina geriausiu „Skamp” laiku.

„Skamp” trijulės jubiliejiniame koncerte skambės ne tik laiko patikrinti geriausi grupės kūriniai, bet ir kitos įdomybės – šventę pradės, o kartu ir garsiai pirmą kartą sostinės publikai prisistatys electro pop rock grupė „The Post“.  2010-ųjų pabaigoje muzikinius ginklus blizginti ėmę vyrukai birželio 16-ąją menų fabrike „Loftas” išmes visus stipriausius savo kozirius – nepabostančios gyvos gitaros, elektronikos užtaisai ir rimti dainų tekstai pretenduoja į geras ausis.. „Tai bus pirmasis „The Post“ sprogimas” – užtikrintai prisistato idėjinis grupės vadas ArtG, kuriam lietuviška scena pažįstama iki paskutinių jos vinių. 

Būsimo koncerto proga – trumpas ir smagus interviu su „Skamp” vokaliste Erica Jennings:

Kuo toks ypatingas skempinligės albumas, kad net švenčiate jo jubiliejų?

„Skempinligė” buvo bene svarbiausias trylikos „Skamp” metų įvykis. Buvome ką tik grįžę iš „Eurovizijos”, kur mums tikrai sekėsi. Prieš akis – vasara ir trys didžiuliai pristatymo koncertai. Vilniaus pasirodymas vyko ant Tauro kalno ir buvo pilnutėlis, Palangoje grojome paplūdimy. Visos albumo dainos nuolat skambėjo radijo eteryje. Vasara buvo nuostabi.

Praėjo 10 metų – kas per tą laiką pasikeitė?

Pasikeitė iš tiesų tiek daug – ir scenoje, ir asmeniniame gyvenime. Turim šeimas, kiekvienas auginam ir asmeninius kūrybinius projektus. Matėm daug sužibančių ir dingstančių grupių, Stebėjom daug pasikeitimų muzikos scenoje. Nepasikeitė tik vienas dalykas – vis dar esame tokie pat geri draugai kaip ir paauglystėje. Džiaugiamės vienas kito draugija ir laikui bėgant tik suprantam, kaip keista ir reta, kad vis dar esam kartu – dėl to, kad norim būti.


 

Kokį svarbiausią dalyką per tiek metų išmokote?

Nesijaudinti dėl dalykų, kurių negali kontroliuoti.

Įsimintiniausias nuotykis iš „Skamp” istorijos?

Galim pradėti nuo „Summertime” išleidimo – po jo žodis „Skamp” mistiškai atsirado ant Vilniaus sienų. Neįprasta debiutinio albumo sėkmė – koncertuose prie mūsų jungėsi žymiausi tuometiniai muzikantai ir grupės: A. Mamontovas, „Airija”, „Rebelheart”, „Bix” ir t.t. Mūsų antrasis albumas „Green”, kurį sugrojome Operos ir Baleto teatre kartu su LRT orkestru. Eurovizinis „Skempinligės” virusas, kuriuo, tuo metu rodės, užsikrėtė visa Lietuva. Turas po Lietuvos mokyklas – jų buvo nesuskaičiuojama galybė. Albumas „Reach”, įrašytas Jungtinėje Karalystėje… galėčiau tęsti ir tęsti – tų įvykių buvo tiek daug, ir visi mums svarbūs.

Koks bus koncertas „Lofte”? kuo jis bus ypatingas?

Sugrosime visas dainas iš „Skempinligės” albumo taip, kaip jos ten įrašytos – paprastai taip nedarome. Ir… pristatysime vieną dar niekur negrotą kūrinį!

Prieš dešimt metų dar buvo laikai, kai žmonės pirkdavo originalius CD. O kaip dabar?

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

Dabar viską gali parsisiųti nemokamai – ir tai nėra blogai.

Gal per koncertą ir apsirengsit dešimtmečiu atgal?

Gal ne… (juokiasi)

Mėgstamiausia albumo daina yra..

..„Spotlight“.

Scenoje SKAMP visada buvo pasiutę. kai žiūri į savo kolegas – ar atrodo jie dabar labiau suaugę?

Jei muzikantai buvo jauni širdyje pries 10 metų, tą patį apie juos galima pasakyti ir dabar. Užtenka pažvelgti į „Bix”. Kai jie užlipa ant scenos, sėdinčių nelieka! Žmonės taip paprastai nesikeičia – jei ta energija buvo, ji ir liks. O mes… visad būsim jauni, net kai susensim ir susiraukšlėsim! (juokiasi).

„Skamp” koncertas albumo „Skempinligė” 10 metų jubiliejaus proga – birželio 16 dieną, ketvirtadienį menų fabrike „Loftas”. Bilietus platina TIKETA.

Laikas.lt

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt