Now Reading
Stereotipai: kuris įvaizdis tikrasis?

Stereotipai: kuris įvaizdis tikrasis?

Stereotipai: kuris įvaizdis tikrasis?

Laikas.lt
Parengta pgl. Mymodernmet.com

Fotografas iš Dalaso Marine Joel Parés užsibrėžė labai kilnų tikslą – savo nuotraukomis bent šiek tiek pakeisti žmonių požiūrį į kitos rasės, seksualinės orientacijos, socialinio sluoksnio žmones. Nevertink knygos pagal viršelį – tai pagrindinis jo devizas.

Nuotraukų serija „Teisianti Amerika“ sudaryta iš dviejų portretų palyginimo. Kairėje esantis įvaizdis atspindi įsišaknijusį požiūrį į tam tikrus žmones, o dešinysis parodo, kad ne viskas yra taip, kaip atrodo žvelgiant į pasaulį pro stereotipų prizmę.

„Ne visi juodaodžiai yra gangsteriai, musulmonai – teroristai, o meksikiečiai – sodininkai“, – sako Pares. Imtis šios misijos fotografą įkvėpė asmeninė patirtis – kuomet jo draugai, šeima nepažįstamųjų buvo iš karto pasmerkta dėl anksčiau išvardytų priežasčių. „Mano nuotraukos – tai riksmas, atkreipiantis dėmesį, kad pirmiausia reikia pasistengti pažinti žmogų šiek tiek artimiau, o tik vėliau klijuoti jam visokias etiketes. Kiekvienas šioje planetoje nusipelnė jaustis pilnaverčiu“, – priduria Pares. 


Seselė


Pastorius-misionierius


Didžiulės kompanijos vadovas


Našlė, auginanti 3 vaikus


Programos, nukreiptos prieš smurtą šeimoje, steigėjas


Žymus dailininkas

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai


Karo veteranas


Stanfordo studentė


Milijonų vertės iPhone apps’o išradėjas


Harvardo absolventas

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt