Now Reading
Studijos užsienyje merginai padėjo pasijausti pasaulio žmogumi

Studijos užsienyje merginai padėjo pasijausti pasaulio žmogumi

Studijos užsienyje merginai padėjo pasijausti pasaulio žmogumi

Lietuvos edukologijos universiteto inform., asmeninio archyvo nuotr.

Užsienio kalbų mokymasis, smalsumas, naujų kultūrų pažinimas, noras tobulėti ‒ tai bene dažniausi motyvai studijoms užsienyje, įsiūbuojantys nenumaldomą troškimą tęsti tarptautinės patirties maratoną. Taip nutiko ir Lietuvos edukologijos universiteto magistrantei Simonai Biveinytei. Pirmasis semestras praleistas Turkijoje pagal „Erasmus+“ programą prasitęsė iki metų studijų, dar vėliau ‒ studijos Ispanijoje ir planai tobulintis viename seniausių Europos universitetų Portugalijoje.

Kokius jausmus patyrėte pirmą kartą, kraudamasi lagaminus kelionei į Turkiją?

Pirmą kartą dalyvaujant mainų programoje labiausia jaudinausi dėl užsienio kalbos, kadangi prieš tai neteko studijuoti svetur. Žinoma, baiminausi ir vienatvės, tačiau gana greitai suradau draugų, su kuriais nuoširdžiai bendrauju ir šiandien. Su vienu iš jų vasarą praleidau įspūdingą viešnagę Amerikoje.

Turkijoje kontrastų palyginus su mūsų šalimi turbūt buvo nemažai. Kas labiausia stebino?

Išvykusi tikėjausi atsidurti visiškai kitame pasaulyje ‒ taip ir nutiko. Sostinė Stambulas yra europietiškas, modernus, gigantiškas miestas, tuo pačiu persmelktas senovės tradicijų. Iki šiol man sunku prisiminti jų į kefyrą panašų gėrimą, kurį turkai geria pietų metu… Tiesa, tai tik juokas.

Ryškūs skirtumai tarp žmonių čia yra nuolat, kadangi Stambule dirba, studijuoja ir ilsisi daugybė žmonių iš viso pasaulio. Šiame mieste pasijauti pasaulio žmogumi, nes tave nuolat supa multikultūrinė aplinka. Galiausiai man čia taip patiko, kad atvykusi studijuoti Aydin Istanbul universitete pusmečiui į Lietuvą grįžau po metų.

Abu semestrus, kuriuos praleidau Stambule, multikultūrinė aplinka mane lydėjo nuolat. Visų pirma, atlikau praktiką universiteto tarptautinių ryšių skyriuje. Vėliau ypatinga patirtimi tapo organizuota vasaros mokykla, kurioje dirbau su įvairiais projektais, susitikau su studentais iš viso pasaulio.

Kita stotelė vos po pusmečio grįžus į Lietuvą ‒ Ispanija. Kaip keitėsi lūkesčiai?

Kalbant apie Ispaniją baiminausi dėl studijų kokybės anglų kalba, kadangi prieš tai buvau girdėjusi, kad ispanai prastokai kalba angliškai, tačiau nei studijų kokybė, nei komunikacijos galimybės nenuvylė. Priešingai ‒ studijų kokybe ir dėstymo metodais likau labai patenkinta.

Šioje šalyje praleistas semestras įsimintiniausias iš akademinės pusės. Čia vykdomas visiškai kitoks studijų modelis. Loyola Andalucia universitete mane sužavėjo profesorių ir studentų bendravimas. Jis labai laisvas ir natūraliai priverčiantis gerbti ir sekti paskui akademinės bendruomenės lyderius.

Ypač vertinga studijų dalis yra į praktiką orientuoti ir labai skirtingi dėstymo metodai, daug grupinio darbo ir bendradarbiavimo, kūrybiškumą ir viešąjį kalbėjimą tobulinančių užduočių, diskusijų aktualiausiomis temomis. Tai veda į tikrus studijų atradimus. Pamenu, baigiamasis kurso grupinis darbas, kurį parengėme kartu su kolegomis, virto tikru šou, po kurio didžiavausi ne tik savimi, bet ir savo komanda.

Tai ne paskutinė jūsų studijų kryptis. Ateityje ‒ studijos viename seniausių Europoje Koimbros universitete. Kokie trečiosios kelionės tikslai?

Šie mainai man ypač naudingi renkant medžiagą magistro darbui. Ir apkritai, naudodamasi studijų užsienyje galimybėmis jaučiu stiprų asmeninį tobulėjimą: gebu bendrauti su įvairių kultūrų žmonėmis, prasiplėtė tolerancijos ribos, nebijau išeiti iš komforto zonos, esu kūrybiškesnė.

Ačiū už pokalbį.
 


Taip pat skaitykite:
View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt