Now Reading
Suomių aviakompanija Lietuvoje skaičiuoja pelną

Suomių aviakompanija Lietuvoje skaičiuoja pelną

Suomių aviakompanija Lietuvoje skaičiuoja pelną

Kol dar girdime žinias apie sudėtingą Vilniaus oro uosto veiklą ir neramumus nešančias lietuviškų oro linijų bendroves, suomių aviakampanija Finnair” garsiai visiems džiaugiasi, jog trečiąjį šių metų ketvirtį dirbo pelningai.

Kompanijos duomenimis,  veiklos pelnas sudarė 42 mln. eurų (apie 145 mln. litų). Tuo pačiu laikotarpiu pernai bendrovė patyrė 33 mln. eurų (apie 114 mln. litų) nuostolį. Aviakompanijos apyvarta trečiąjį ketvirtį išaugo 26 procentais ir pasiekė 551 mln. eurų (apie 1902,5 mln. litų). Planuojama, kad paskutinis šių metų ketvirtis bendrovei taip pat bus pelningas.

„Tai pirmasis pelningas ketvirtis po septynių iš eilės nuostolingų ketvirčių. Situacija rinkoje buvo akivaizdžiai geresnė nei metų pradžioje, tai matyti iš augančios paklausos bei ryškaus pajamų augimo,” – apie bendrovės veiklos rezultatus sako „Finnair” prezidentas ir generalinis direktorius Mika Vehvilainenas.

„Finnair” iš reguliariųjų skrydžių gaunamos pajamos lyginant su atitinkamu laikotarpiu praeitais metais išaugo 23,5 procento. Pajamų augimą lėmė didėjanti verslo kelionių tarp Europos ir Azijos paklausa. Planuojama, kad kitais metais bendrovės transporto pajėgumai Azijos kryptimi augs daugiau nei 20 procentų.

„Mūsų Europa – Azija oro eismo rinkos dalis nuolat auga. Matydami didėjantį skrydžių šia kryptimi poreikį, ateityje taip pat tikimės spartaus augimo. Rugpjūtį pardavimai Japonijoje pirmą kartą viršijo pardavimus Suomijoje,” – sako Mika Vehvilainenas.

Aviakompanijos pajamos iš skrydžių vidaus rinkoje augo mažiausiai. Tokie skrydžiai sudaro tik 3 procentus visų bendrovės skrydžių. Pajamos iš skrydžių Europa – Azija kryptimi sudaro 65 proc. visų „Finnair” reguliarių už keleivių pervežimą ir krovinių transportavimą gaunamų pajamų. 

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

Per devynis šių metų mėnesius „Finnair” iš viso pervežė apie 5,5 mln. keleivių. Krovinių transportavimas dėl išaugusio poreikio Azijos šalyse išaugo 38 procentais. 

„Finnair” apyvarta Lietuvoje šių metų trečiąjį ketvirtį lyginant su tuo pačiu laikotarpiu pernai padidėjo 2,64 procento. Pastebima, kad ženkliai išaugo brangesnių bilietų pardavimai: verslo ir ekonominės klasės „Economy Flex” tipo bilietų parduota 58, 6 proc. daugiau. Populiariausi lietuvių maršrutai pagal trečiąjį ketvirtį šalyje parduotų bilietų skaičių yra Helsinkis, Niujorkas, Londonas, Pekinas, Mančesteris, Torontas, Stokholmas, Delis, Honkongas, Šanchajus.  

Laikas.lt

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt

Scroll To Top