Now Reading
Svarbiausi žingsniai, kaip atgaivinti odą po naujametinio vakarėlio

Svarbiausi žingsniai, kaip atgaivinti odą po naujametinio vakarėlio

Svarbiausi žingsniai

Besiruošiant Naujųjų metų sutikimui, dažnai negailima makiažo priemonių tobulam įvaizdžiui sukurti. Tačiau dėl pernakt trunkančių linksmybių, veido oda, besislepianti po makiažo sluoksniu, patiria stresą ir kitą rytą gali padovanoti nelauktų staigmenų. „Artistry” kosmetikos ir odos priežiūros ekspertas Andrzej Sawicki dalinasi patarimais, kaip apsaugoti odą nuo bemiegės nakties padarinių, kad raudonis, šerpetojimas ar bėrimai neaptemdytų metų pradžios.

Eksperto teigimu, geriausias būdas išvengti odos problemų – pradėti ją tinkamai ruošti dar prieš šventinę naktį. Svarbu ne tik gerti pakankamai skysčių, bet ir skirti laiko tokioms procedūroms kaip negyvų odos ląstelių pašalinimas ar speciali paakių zonos priežiūra.

Odos priežiūra vakarėlio išvakarėse

Pirmasis žingsnis, kurį rekomenduojama atlikti dar ruošiantis vakarėliui namuose – tai tinkamai paruošti veidą kosmetinėms procedūroms. A. Sawicki teigia, kad labai svarbu naudoti kokybišką veido šveitiklį ir pašalinti negyvas odos ląsteles nuo veido paviršiaus, taip apsaugant poras nuo užsikimšimo ir išvengiant nemalonių spuogų ryte.

„Svarbu, kad veido šveitiklis būtų švelnus, kitaip oda gali sudirgti ir parausti. Tai ne itin geidžiamas efektas, ypač tuomet, kai liko kelios valandos iki šventės. Rekomenduojama atkreipti dėmesį į šveitiklio sudėtį ir rinktis tokį, kuris tarp sudedamųjų dalių turėtų drėgmę palaikančių aliejų arba odą po šveitimo raminančių komponentų“, – pataria A. Sawicki.

Tinkamai nušveitus odą, prieš tepant makiažo priemones, ją svarbu ir tinkamai sudrėkinti. Anot A. Sawicki, čia labiausiai pravers ne tik kasdien naudojamas drėkinamasis kremas, bet kartu ir tinkamai parinktas serumas – jo sudėtyje yra gausu biologiškai aktyvių medžiagų todėl odos drėgmė išliks ilgesnį laiką ir bus išvengta pleiskanojimo.

„Bene didžiausia problema po audringų vakarėlių – paakių patinimas. Paruošti veidą prieš dailinant jį makiažu – gana įprasta, tačiau paakių sritis dažnai užmirštama, todėl po šventinės bemiegės nakties oda aplink akis paburksta. Prieš pradedant maskuoti odos trūkumus, specialų paakių drėkinamąjį kremą 15-20 min. palaikykite šaldytuve ir tik jam atvėsus tepkite paakių zoną. Šaltas kremas atgaivins odą ir neleis šioje srityje atsirasti skysčių pertekliui, nuo kurio galiausiai atsiranda paburkimas“, – teigia A. Sawicki.

Jei neturite specialaus paakiams skirto kremo, nerekomenduojama tepti drėkinamosios priemonės, skirtos veidui. Šiuo atveju geriau nenaudoti nieko, nei sudirginti ploną paakių odą netinkamu kremu. Tokiu atveju A. Sawicki rekomenduoja pasinaudoti maža gudrybe – įdėti du šaukštus į šaldiklį, palaukti porą minučių, o tuomet uždėti ir palaikyti po akimis esančioje zonoje.

Odos priežiūra po šventės

Net jei ir pasirūpinote oda prieš išeidamos iš namų, to gali nepakakti, siekiant apsisaugoti nuo odos dirglumo ar užsikimšusių porų kitą rytą. Reikia prisiminti, jog oda visą naktį išbuvo po makiažo sluoksniu, todėl svarbu leisti jai tinkamai atsigauti ir pailsėti.

Pirmas žingsnis – kokybiškas ir kruopštus makiažo nuvalymas. A. Sawicki teigia, kad tik vanduo ar drėgnos servetėlės makiažo tinkamai nenuvalys. Grįžusios iš šventės, naudokite specialią makiažą nuvalančią priemonę ir veido prausiklį.

See Also
Kūno grūdnimas ir lavinimas sporto klube

„Dažnai manoma, kad užtenka makiažą nuplauti šiltu vandeniu, nes šiluma skystina kosmetines priemones ir jos lengviau pasišalina nuo odos paviršiaus. Iš dalies tai tiesa, tačiau vanduo nuvalo tikrai ne viską. Jei oda prastai nuvaloma, netrukus laukite bėrimų ar išsiplėtusių porų. Makiažo likučiai neleidžia prasiskverbti deguoniui, todėl bakterijos kaupiasi poodiniame sluoksnyje miego metu”, – sako specialistas.

Nepatartina odos trinti – tai tik padidins dirglumą. Geriau švelniai įmasažuoti prausiklį į odą, nuplauti šiltu vandeniu ir nusausinti švariu rankšluosčiu. Jei po prausimosi jaučiamas nemalonus tempimo jausmas, tai gali būti ženklas, jog oda dehidratuoja, t.y. praranda drėgmę ir sausėja. Daugelis dermatologų tokiu atveju siūlo kelių minučių drėkinamąją kaukę.

„Jeigu po vakarėlio jaučiatės išsekusi ir kelios minutės jums atrodo lyg amžinybė, patariama naudoti specialų naktinį kremą. Svarbu, kad kremas būtų nelipnus ir greitai susigeriantis, kitaip jums miegant aplinkoje esančios dulkelės gali prilipti prie veido odos ir ją sudirginti ar užkimšti poras. Geriausiu atveju rekomenduojama palaukti kol kremas pilnai įsigers ir tik tuomet eiti miegoti“, – sako A. Sawicki.

Specialistas pataria prieš einant miegoti nepamiršti pasirūpinti ir viena jautriausių veido zonų – lūpomis. Kaip ir paakius, lūpas dengia plonas odos sluoksnis, todėl ši vieta itin jautri aplinkos poveikiui.

„Po naktinės šventės patariama ne tik nuvalyti lūpų dažus, bet ir šepetėliu švelniai pamasažuoti lūpas. Taip pašalinsite makiažo likučius, o kartu ir negyvas odos ląsteles. Nereikia spausti šepetėlio per stipriai – tokiu atveju gali atsirasti patinimas, o ne lygių ir švelnių lūpų efektas. Kai drėkinsite veido odą kremu ar specialia naktine kauke, kartu palepinkite ir lūpas, tam puikiai tiks natūrali priemonė – medus“, – teigia „Artistry“ ekspertas.

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt