Now Reading
Sveikas miegas – skaistus veidas

Sveikas miegas – skaistus veidas

Sveikas miegas – skaistus veidas

sveikaszmogus.lt

Žmonių žvilgsnius traukia pailsėjęs, žvalus ir švytintis veidas. Taip pat ir po bemiegės nakties pabrinkę ir pajuodę paakiai, papilkėjęs veidas.

Tačiau tai – ne taip malonu kaip sužavėti skaistumu. Kokios yra pagrindinės taisyklės, kurių reikia laikytis prieš einant miegoti, kad kitą dieną spinduliuotumėme gaivumu, gražia oda ir energija? Apie tai pasakoja „Jaunatvės namų“ kosmetikė Indrė Buslienė.

Miego svarba ir trukmė

Odai labai svarbu miegas, kadangi dieną ją veikia daug žalojančių veiksnių, taip pat įtampa, stresas, o naktį ji turi nuo viso to pailsėti. Neišsimiegant ji negali maksimaliai pailsėti. Geriausia eiti miegoti iki vidurnakčio, apie dešimtą vienuoliktą valandą nakties, kadangi prieš vidurnaktį išsiskiria augimo hormonas, kuris turi didelę įtaką odos stangrumui ir išvaizdai. Ląstelės tuo metu dalijasi apie 10 kartų greičiau nei dieną. Rekomenduojama miego trukmė yra 7–8 valandos. Jeigu miegama mažiau, odai daroma žala, ir tai galima lengvai pastebėti – paakiai paburksta, papilkėja, o, periodiškai per mažai miegant, veido spalva praranda spalvą, spindesį. Tačiau persimiegojimas taip pat nėra odos draugas – miegant per ilgai, sutrikdoma medžiagų apykaita, oda pradeda greičiau senti.

Procedūros, kurias privalu atlikti prieš einant miegot

Pirmiausia, be abejo, prieš einant miegoti, būtina švariai nusivalyti makiažą. Nesvarbu, kad ir kaip sunku būtų tai padaryti, tačiau švari oda – vienas svarbiausių veiksnių, norint ją išlaikyti gražią. Tuomet, atsižvelgiant į odos tipą ir amžių, reikia pasitepti tinkamu naktiniu kremu. Jaunai odai labiausiai tinka lengvas drėkinamasis kremas, vyresnio amžiaus moterims – regeneruojamieji kremai. Galima naudoti ir dieninį kremą, tačiau dieninis kremas paprastai būna skirtas odai apsaugoti nuo aplinkos poveikio, su UV filtrais, daugiau skirtas drėkinti, maitinti, o naktinis kremas turi daugiau veikliųjų medžiagų, kurias oda naktį lengviau pasisavina, todėl naktį naudoti dieninį kremą galima, tačiau bus mažesnė nauda.

Norint stipresnio poveikio odai, prieš miegą galima pasitepti serumu. Juose yra dar didesnės koncentracijos veikliųjų medžiagų nei naktiniuose kremuose, jie yra lengvesnės konsistencijos, paprastai geliniai ir lengviau įsigeria į odą. Švariai nusiprausus odą, pirmiausia reikia tepti serumą, palaukti, kol jis įsigers, ir tik tada tepti naktinį kremą. Tačiau jei, pasitepus serumu, nejuntamas diskomfortas, galima naktinio kremo ir nebenaudoti. Serumus brandžioms moterims (50–60 metų) galima naudoti nuolatos, kadangi kuo toliau, tuo mažiau oda pasigamina jai reikalingų medžiagų. Tačiau svarbu prisiminti, kad nuolatos naudoti to paties serumo nerekomenduojama, kadangi oda pripranta prie naudojamų medžiagų ir vėliau į jas nebereaguoja. Jaunesnėms moterims serumo naudoti nuolatos nepatartina, kad ji nepriprastų. Geriausia, esant reikalui, sunaudoti vieną pakuotę ir taip odą profilaktiškai pastimuliuoti.

Miego sąlygos

Miegoti rekomenduojama gerai išvėdintoje, vidutinės temperatūros, ne per karštoje, patalpoje. Geriausia, kad kambaryje nebūtų kompiuterio. Patalynė turi būti švari, ypač tų, kurie turi aknės problemą, nes pataluose kaupiasi plika akim nematomos bakterijos, nešvarumai, kurie gali pabloginti odos būklę. Patalynė turi būti natūralių pluoštų, pavyzdžiui, medvilninė ar šilkinė. Svarbiausia odai – švara ir natūralumas.

Po bemiegės nakties

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

Norint bent kiek pagerinti odos būklę po bemiegės nakties, rekomenduojama gerti daug skysčių – negazuoto vandens, arbatos. Jei ryte paakiai pabrinkę – uždėti ant jų į skepetaitę suvyniotus ledukus. Odą galima palepinti maitinamąja, atkuriamąja ar su deguonimi kauke, pabūti gryname ore, o kitą dieną bemiegės nakties nekartoti ir išsimiegoti.


View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt