Now Reading
Tarptautinis vaikų ir jaunimo filmų festivalis kvies pažinti kitus

Tarptautinis vaikų ir jaunimo filmų festivalis kvies pažinti kitus

Tarptautinis vaikų ir jaunimo filmų festivalis kvies pažinti kitus

Laikas.lt

Kaip ir kiekvieną rudenį, spalio 7–16 d. Lietuvos didieji ekranai eterį užleis Tarptautiniam vaikų ir jaunimo filmų festivaliui. Šiemet konkursinės programos filmai iš Izraelio, Brazilijos, Prancūzijos, Estijos, Nyderlandų, Belgijos, Čekijos ir Rusijos kvies moksleivius pasitikrinti savo ribas, o specialią vaikų ir jaunimo žiuri – rinkti labiausiai patikusius filmus.

Kaip rodo vienuolikos metų festivalio patirtis, moksleiviško amžiaus auditorijai skirti filmai – puikus būdas kalbėti apie kiekvieno vaiko ir paauglio rūpesčius jiems priimtina kalba. Juk kinas leidžia pažiūrėti įvarioms grėsmėms į akis, nepatiriant realaus pavojaus. Taigi, šių metų festivalio tema „Į savo pasaulio kraštą!“ kviečia leistis į kupiną įtampos, bet saugią kelionę tyrinėjant savo ribas: kur baigiasi savas pasaulis ir kur prasideda Kito „žemė“.

„Mano akiratis, mano supratimas apie pasaulį, mano tapatybės ribos išryškėja kiekvieną kartą susidūrus su svetimu pasauliu, kito žmogaus kitoniškumu. Kas šias teritorijas skiria: betoninė neperžengiama siena ar plona punktyrinė linija? Ties šia riba nuolat vyksta derybos: ar lengva ir verta atsiverti Kitam, priimti kitoniškumą ir tokiu būdu „pastumti“ savo pasaulio kraštą, praplėsti horizontą? O gal verčiau saugiai užsisklęsti nuo Kito aptvertoje teritorijoje, nepriimti, atmesti, atsiriboti dar tvirtesne siena? Tik ties riba su Kitokiu ir Kitu iš tiesų paaiškėja, kokio ploto yra mano pasaulis ir kur jo kraštas,“ – šių metų programos idėją pristatė festivalio direktorė Lina Užkuraitytė.

Šiemet konkursinėje festivalio programoje bus parodyta 12 naujų įvairiais kino apdovanojimais ir nominacijomis įvertintų filmų iš viso pasaulio. Spalio 7 – 16 dienomis Vilniuje filmai bus rodomi kino teatruose „Pasaka“, „Skalvija“ ir „Forum cinemas Vingis“, Klaipėdoje „Kultūros fabrike“, Panevėžyje kino centre „Garsas“, Šiauliuose kino teatre „Forum Cinemas“, Varėnoje Kultūros centro Kino ir parodų salėje, Kaune kino centre „Romuva“. Detali programa – www.kidsfestival.lt. Organizatoriai ragina klases ir mokyklas iš anksto registruotis į grupines filmų peržiūras didžiuosiuose ekranuose.

Kvietimas tapti kino žiūri nariais

See Also
9 paprasti patarimai

Kaip ir kasmet, festivalis kviečia moksleivius su visa klase, draugais ar po vieną dalyvauti kino žiūri. Visame pasaulyje vykstančiuose festivaliuose vaikų ir jaunimo žiuri yra ypatingas akcentas. Jaunųjų kritikų komanda žiūri festivalio filmus, aptaria, diskutuoja, renka favoritus. Tapti festivalio žiūri nariu gali kiekviena(s) 7–18 m. moksleivė(-is) – tereikia parašyti motyvacinį laišką, kodėl kiekvienas asmeniškai nori dalyvauti festivalio žiuri veikloje. Motyvaciniai laiškai laukiami adresu [email protected] iki 2016 rugsėjo 29 dienos, būtina nurodyti savo kontaktinį telefoną ir amžių. Patys smalsiausi ir labiausiai motyvuoti filmų vertintojai turės galimybę po festivalio lankyti nemokamą tarpkultūrinio pažinimo kino programą „Kinas atveria duris“, kuri truks iki gruodžio mėnesio ir bus rengiama kartu su Lietuvos žydų (litvakų) bendruomene.

Festivalį iš dalies remia Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė.

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt

Scroll To Top