Now Reading
Tendencijos ir priežiūra: vyrų ir moterų požiūris į bikinio zoną

Tendencijos ir priežiūra: vyrų ir moterų požiūris į bikinio zoną

Tendencijos ir priežiūra: vyrų ir moterų požiūris į bikinio zoną

Laikas.lt

Bikinio zonos priežiūrai daugelis moterų skiria ne ką mažesnį dėmesį negu, pavyzdžiui, nagų priežiūrai, tačiau kalbėtis apie tai, kaip turėtų atrodyti intymi vieta, dažnai bijoma net su savo antrąja puse. Egzistuoja stereotipas, kad tvarkinga ir moteriška moteris turi šalinti visus plaukelius iš savo intymios zonos, tačiau ar dauguma Lietuvos moterų (ir vyrų) tikrai taip mano? Lietuvoje atliktos apklausos apie moterų intymios vietos priežiūrą rezultatai parodė, kad kartais stereotipuose tikrai slypi tiesa.

Apie 90 proc. visų lazerinės estetikos studijos „Adomas ir Ieva“ užsakymu atliktoje apklausoje dalyvavusių moterų tvirtino vienaip ar kitaip dailinančios savo intymią „vietelę“. Daugiau negu pusė – net 56,5 proc. – apklaustųjų teigė, kad pašalina visus plaukelius intymioje zonoje. 13,8 proc. moterų tvirtino, kad šukuosenų nedaro, bet plaukelius „slaptoje vietelėje“ šiek tiek patrumpina.

Brazilišką bikinį (vertikalią plonytę juostelę) formuojančios teigė 11,8 proc. respondenčių. Dar 7,2 proc. teigė formuojančios mažą trikampėlį. Tik kas vienuolikta respondentė (8,9 proc.) teigė intymioje vietoje plaukeliams leidžianti augti natūraliai.

Pasak lazerinės estetikos studijos „Adomas ir Ieva“ įkūrėjos Justės Prunskienės, apklausa atskleidė, kad Lietuvos vyrai ir moterys šukuosenas moterų intymiose vietose vertina panašiai. Ji priminė, kad prieš mėnesį buvo vykdyta panaši apklausa, kurios metu tas pats klausimas – kokia partnerės intymios zonos šukuosena priimtiniausia – buvo užduotas vyrams. 56 proc. šios apklausos respondentų vyrų teigė, kad jiems labiausiai patinka, kai yra pašalinami visi plaukeliai, o 12,8 proc. vyrų atskleidė, jog jiems patinka natūrali moters bikinio zonos šukuosena.

„Vyrai ir moterys intymių vietų šukuosenų klausimu vieningi: ir dauguma vyrų, ir dauguma moterų mano, kad moters bikinio zonoje plaukeliai apskritai nėra reikalingi. Aišku, esama ir tokių vyrų bei moterų, kurie mano, kad geriausia šukuosena – natūralumas, tačiau jų yra mažuma: kas devintas vyras ir kas vienuolikta moteris. Neaišku tik, kas diktuoja madas: ar moterys taikstosi prie vyrų norų, ar vyrams patinka tai, prie ko jie pripratę“, – sako J. Prunskienė.

Apklausoje taip pat išsiaiškinta, jog dažniausias nepageidaujamų plaukelių šalinimo būdas yra skutimas (78 proc.). Kartą per savaitę plaukelius intymioje vietoje skuta 31,7 proc. apklaustųjų, o 31,1 proc. moterų šią procedūrą atlieka dar dažniau – du ar tris kartus per savaitę.

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

„Skutimasis yra populiariausia priemonė pašalinti plaukelius iš bikinio zonos, tačiau tikrai nėra patogiausia. Odos sudirgimas, bėrimas, raudoni spuogeliai ar įaugę plaukeliai – pastovūs tokių procedūrų rezultatai. Apklausa parodė, kad daugiau nei pusė Lietuvos moterų renkasi beplaukę intymios vietos šukuoseną, todėl su šiomis problemomis jos susiduria dažnai, net jei apie tai ir nekalba. Lazerinė depiliacija nepageidaujamų plaukelių problemą gali išspręsti greitai, neskausmingai ir be jokių nemalonių pasekmių“, – aiškina J. Prunskienė.

Apklausa moterų intymių zonų šukuosenas buvo atlikta internetu 2013 m. lapkričio 25-29 d. Iš viso apklausta 696 moterų. Respondenčių amžius – nuo 18 iki 45 metų.

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt

Scroll To Top