Now Reading
Triukšmas bute – kaimynų teisės ir triukšmadarių „pareigos“

Triukšmas bute – kaimynų teisės ir triukšmadarių „pareigos“

Triukšmas bute – kaimynų teisės ir triukšmadarių „pareigos“

Jaunimogidas.lt

VšĮ „Teisingumo AIDAS“ Teisininkė – savanorė Regina Kavaliauskaitė.

Viena opiausių bute gyvenančių asmenų problemų yra kaimynų keliamas triukšmas, kuomet kiekvienam iš mūsų kyla klausimas, ar mes turėtume tai toleruoti, ar imtis tam tikrų aktyvių veiksmų gyvenimo kokybei užtikrinti. Nepaisant gerų santykių su kaimynais, vis dėlto būtina žinoti, kaip valstybė mūsų atžvilgiu vykdo triukšmo prevenciją bei kokiu paros metu turime teisę reikalauti valstybės garantuojamos apsaugos nuo triukšmo. Pabrėžtina, kad net ir būnant kitoje „barikadų“ pusėje, t. y. triukšmadariu kaimynu, svarbu atkreipti dėmesį į tai, kokia ir kokiu atveju gali grėsti atsakomybė už viešosios tvarkos trikdymą.

Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeisimų kodekso 183 straipsnyje yra numatyta, kad šauksmai, švilpimas, garsus dainavimas arba grojimas muzikos instrumentais bei kitokiais garsiniais aparatais ar kiti triukšmą keliantys veiksmai gatvėse, aikštėse, parkuose, paplūdimiuose, viešajame transporte bei kitose viešosiose vietose, o vakaro ir nakties metu – ir gyvenamosiose patalpose, įmonėse, įstaigose ar organizacijose, jeigu tai trikdo viešąją rimtį, – užtraukia įspėjimą arba baudą piliečiams arba pareigūnams iki trijų šimtų litų. Atsižvelgiant į šią įstatymo nuostatą atkreiptinas dėmesys į tai, kad bute gyvenantys asmenys vakaro ir nakties metu turi teisę į apsaugą nuo triukšmo. Kas yra laikoma vakaro ir nakties metu yra nustatyta Lietuvos Respublikos triukšmo valdymo įstatyme.

Įstatymiškai apibrėžta, kad vakaro metu yra laikomas laiko tarpas nuo 18 iki 22 valandos, nakties metu – laiko tarpas nuo 22 iki 6 valandos. Jei nurodytu paros metu susiduriama su problema dėl kaimynų keliamo triukšmo bei kreipiamasi į policiją, atsakingas už triukšmą asmuo pirmiausia oficialiai įspėjamas, o jei į įspėjimą buto savininkas nereguoja, jam paskiriama ATPK 183 straipsnyje numatyta nuobauda. Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas yra suformavęs taisyklę, jog pagrindas bausti už triukšmą yra arba patrulių tarnybinis pranešimas, arba kaimynų liudijimai, arba garso matavimų prietaisų rodmenys.

Nustatant atsakingą už triukšmą asmenį laikomasi nuostatos, kad už triukšmą atsako buto valdytojas, todėl buto nuomos atveju atsakingu asmeniu yra laikomas nuomininkas, o nesudarius nuomos sutarties – buto savininkas.

Šią publikaciją parengė VŠĮ „Teisingumo AIDAS“ Teisininkė – savanorė Regina Kavaliauskaitė. Šioje publikacijoje yra pateikiama tik bendro pobūdžio teisinė informacija ir ji jokiu atžvilgiu negali būti vertinama kaip išsami ir galutinė. Dėl išsamios teisinės konsultacijos siūlome kreiptis į teisininkus.



Taip pat skaitykite:
View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt