Now Reading
Tryliktoji „Mados infekcija“. Barzdota ir kontrastinga antroji diena (Foto)

Tryliktoji „Mados infekcija“. Barzdota ir kontrastinga antroji diena (Foto)

Tryliktoji „Mados infekcija“. Barzdota ir kontrastinga antroji diena (Foto)

Ina Peseckienė
Martyno Ambrazo (ELTA) nuotr.

Vilniuje vis labiau plinta „Mados infekcija”: antrąją festivalio dieną kolekcijas pristatė dar septyni kūrėjai , tarp kurių jau gerai žinoma Diana Paukštytė, „Injekcijos” nugalėtojas estas Hans Schwarz, taip pat festivalio idėjos autorė Sandra Straukaitė.

Penktadienio renginį pradėjo jauk ketvirtą kartą festivalyje dalyvaujančių dizainerių Aušros Urbanavičiūtės ir Dianos Kuzmickaitės kolekcija „Grupuotė Rūta”. Kūrėjos pristatė netradicinio kirpimo juodai baltos spalvos lietpalčius, kelnes, palaidines ir švarkus.

Svečiai iš Sankt Peterburgo „Pirosmani“ atstovavo šiemet pirmą kartą Lietuvoje pristatytai „Nordic Look“ programai, supažindinančiai su Šiaurės šalių dizainu ir inovacijomis. Vieni ryškiausių ir paslaptingiausių Sankt Peterburgo mados namų „Mados infekcijoje“ buvo ištikimi sau: jų kolekcijoje vyravo sudėtingos asimetriškos formos, grakščios drapiruotės, griežtas europietiškas ir laisvas rytietiškas kirpimai. Pasak kūrėjų, ši jų kolekcija sukurta apokaliptinio futurizmo stiliumi. Daugialypės architektūrinės formos paverčia rūbus fantastiniais, kone ne iš šio pasaulio. Spalvoms „Pirosmani“ nesuteikia nė menkiausios galimybės – vien tik juoda su retais baltos spalvos proveržiais, pabrėžiančiais visa apimančios juodumos gylį.

Juodai spalvai oponavo po „Pirosmani“ kolekcijos pasirodžiusi „Tribe“ – dizainerių Marinos Žuravliovos ir Donatos Maldonytės, 2011 m. rudenį laimėjusių „Mados injekcijos“ konkursą, tandemas. „Tribe“ siekia kurti dėvimus drabužius, kurie gyventų savo gyvenimą kitų rankose: „Ieškome sprendimų dekoravimui, audinių junginiams, subtilioms detalėms. Didžiausia aistra tapo audinių marginimas. Ieškome įvairių būdų perkelti norimą ornamentą, vaizdą ant audinio. Pagarbą ir pirmenybę teikiame rankų darbui.“
„Tribe“ dueto kolekcija „Woodsy“ („Miškinis“) – duoklė Skandinavijos šalių gamtai, natūralumui ir medžiui. Pasak dizainerių, įkvėpimo jos sėmėsi iš kalnų, medžio gyvumo, ornamento, faktūros, žmonių ir… barzdotų vyriškių.

„Nevienodas, pasenęs, savo istoriją menantis, tikras, gyvas, natūralus, toks subtilus ir įvairus medis mus paragino numarginti audinius. Audiniai įgauna ne tik tradicinio, tikro medžio ornamento spalvas, bet ir „nusidažo” netikėta ir nebūdinga spalvų gama”, – apie kolekciją kalbėjo „Tribe”, pagrindine vyro įvaizdžio dalimi pasirinkę barzdą.

Antrojoje dalyje festivalio svečiai išvydo mados namų C/Bruerberg kolekciją. Jų kūrėja norvegė Camilla Bruerberg 2008 m. baigė Oslo nacionalinę meno akademiją, o po dviejų metų jau buvo pripažinta geriausa Oslo mados savaitės debiutante. Įkvėpimo Camilla Bruerberg semiasi tiek iš tradicinių dirbinių, tiek ir šiuolaikinės visuomenės kūrinių, tačiau, dizaineės teigimu, „Mados infekcijoje“ pristatytai kolekcijai ją įkvėpė nostalgija vaikystei. Dizainerės, kuriančios vyrams, vizitinė kortelė – mezginiai, kurių netruko ir šioje kolekcijoje ir kurie tartum meta iššūkį įprastai vyriškai aprangai, kviečia apsvarstyti pačią vyriškumo sampratą.

„Kolekciją kūriau jaunatviškiems vyrams, todėl joje dominuoja šviesios rudens ryto spalvos. Tekstūroje galima pajusti smėlio smiltelių rupumą, o šen bei ten užtiksite metalo atspalvių”, – pasakoja dizainerė.

Vieną įspūdingiausių tryliktosios „Mados infekcijos“ kolekcijų pristatė dizainerė Diana Paukštytė, festivalyje dalyvaujanti nuo 2008 m. Šiemet dizainerės pristatyta kolekcija persmelkta melancholijos: spalvos – tamsios, audiniai – drapiruoti, formos – kampuotos, elementai – destruktyvūs, linijos – asimetriškos. Drabužiuose dizainerė siekia perteikti rudenišką jausmą, kai kyla egzistenciniai klausimai, akivaizdžiau juntamas būties laikinumas, susimąstoma apie visa ko prasmę. Kolekcija skirta dažnai į apmąstymus pasineriantiems žmonėms, kuriems vidiniai išgyvenimai yra itin svarbūs.

Šmaikšti „Injekcijos” nugalėtojo esto Hans Schwarz kolekcija H1N1 (HORNY1NYMPHO1) vėl įpūtė gyvybės kiaulių gripo temai. Beje, šiam kūrėjui – vos dvidešimt, ir tai jo trečioji kolekcija.

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

Antrąją festivalio dieną pabaigė jo idėjos autorė, dizainerė Sandra Straukaitė, pristačiusi publikai kolekciją „PYOKO PYOKO// strykt pastrykt”. Menininkė prisipažįsta, kad kurdama kolekciją siekė panudoti tai, kas „per N metų nugulė aštuoniose lentynose“.

„Sporto bazė – turtinga erdvė laisvoms interpretacijoms be rimtų įsipareigojimų. Su treningais. Lengvai ir bes streso, kraujospūdis kaip kosmonautų”, – dar prieš kolekcijos pristatymą intrigavo S. Straukaitė.

„Mados infekcijos” festivalio paskutiniąją dieną bus pristatytos Eglės Čekanavičiūtės, „Ivana Helsinki“ (Suomija/NORDIC LOOK), Kristinos Vikøren (Norvegija/NORDIC LOOK), „Josefinstrid“ (Švedija/NORDIC LOOK), Jurgitos Januškevičiūtės, Eglės Žiemytės „D.EFECT“ kolekcijos, taip pat FTV kolekcija „I Love Fashion“.

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt