Now Reading
„Tundroje“ – daugiau nei 100 atlikėjų iš Lietuvos bei užsienio

„Tundroje“ – daugiau nei 100 atlikėjų iš Lietuvos bei užsienio

„Tundroje“ – daugiau nei 100 atlikėjų iš Lietuvos bei užsienio

Laikas.lt

Ištikimiausi elektroninės muzikos ir gamtos mylėtojai šiais metais, liepos 5-8 dienomis, jau devintąkart rinksis į seniausią ir didžiausią Baltijos šalyse alternatyvios elektroninės muzikos festivalį „Tundra“. Šventinį Mindaugo karūnavimo dienos savaitgalį vyksiantis renginys trečią vasarą iš eilės įsikurs Dūburio ežero saloje, plytinčioje vaizdingame Zarasų krašto peizaže.

4-iose muzikinėse erdvėse pasirodys daugiau nei 100-as atlikėjų iš Lietuvos bei užsienio, tarp jų – legenda tapęs elektroninės šokių muzikos projektas „Bong Ra“, populiariausias Italijos dub‘n‘bass stiliaus atlikėjas Peak, Nyderlandų atlikėjas Steve‘as Rachmandas, elektroninės muzikos atlikėjai prancūzas Shotu ir suomis Fanu.

„Muzikos festivaliai kasmet pritraukia vis daugiau lankytojų: tiek tų, kurie atvažiuoja dėl mėgstamo atlikėjo ar grupės, tiek ir tų, kurie nori su draugais praleisti laiką vaizdingoje gamtoje skambant muzikai, – pastebi festivalio „Tundra“ idėjinis vadas Aivaras Ustinavičius. – „Tundra“ yra visiems atviras festivalis: svečiai galės apsilankyti įvairiose paskaitose bei seminaruose apie ekologiją, subkultūras, pasimokyti žongliravimo, papuošalų gamybos, groti djembe būgnais. Taip pat veiks kūrybinių dirbtuvių miestelis, vyks kino filmų peržiūros, fakyrų, „gyvojo kino“ pasirodymai ir kt.“ Aivaro Ustinavičiaus teigimu, sudarant muzikinę programą šių metų festivaliui buvo atsižvelgta į prieš tai buvusių festivalio svečių nuomonę, norus bei pomėgius.

Muzikinę audrą žada elektroninės muzikos dievai

Kritinę elektroninės muzikos gerbėjų minią tradiciškai telks keturios pagrindinės neatsiejamu „Tundros“ talismanu tapusios scenos: Bass, Techno, Psy Trance ir Chill Out. Bass scenoje pasirodys vienas iš breakcore stiliaus pradininkų, energingu ir savitu skambesiu išsiskiriantis olandas Bong-Ra (tikrasis vardas – Jasonas Kohnenas), muzikiniame pasaulyje vertinamas už energingą ir originalų skambesį, meistrišką skirtingų muzikos stilių – gabba, jazz, jungle ir net metal – derinimą. Festivalio organizatoriams taip pat pavyko pritraukti tokias elektroninės muzikos žvaigždes kaip suomis drum&bass atlikėjas Fanu, kurio muzikinis stilius apibūdinamas kaip gilus, tamsus bei atmosferiškas, populiarųjį Italijos dub‘n‘bass stiliaus atlikėją Peak (tikrasis vardas – Paolo Picone), kuris savo karjerą pradėjo būdamas vos 15 metų, yra įkūręs „Soundabbast“ agentūrą, o pirmoji jo vinilinė plokštelė „Darksuite“ buvo platinama visame pasaulyje, bei elektroninės muzikos atlikėjas, psichodelinio stiliaus virtuozas Shotu (tikrasis vardas – David AkA shotu) iš Prancūzijos, savo pasirodymus rengiantis vakarėliuose visame pasaulyje.

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

Svečius džiugins pamėgti festivalio senbuviai

Festivalyje „Tundra“ ne pirmą kartą lankysis ir Nyderlandų atlikėjas Steve‘as Rachmandas iš Olandijos. Žymaus techno muzikos atlikėjo stilius pasižymi giliu skambesiu, įspūdingomis melodijų linijomis bei funk ir soul atspalviais. Gyva muzika šiemet skambės Chill Out erdvėje, kur trankius akustinių instrumentų akordus gyvos muzikos repertuare keis poilsio erdvės ir festivalio bruožus labiau atitinkantys elektroniniai skambesiai. Solidi vieta festivalio grojaraštyje tradiciškai atiteks ir vietinės scenos pirmūnams: Arkona Creation organizacijos nariui Zooch, turuose nuo Europos iki Tolimųjų Rytų Lietuvos vardą daugybę kartų garsinusiems Gido, doHm, Daimonui ir Pagalvei iš Techstylism, gyvai reggae ir dub grupei „Ministry of Echology“.

9-us metus vykstančio renginio vizija – naujausių technologijų, gamtos ir žmogaus darna, tad festivalio metu siekiama svečius ne tik supažindinti su elektroninės muzikos įvairove, bet ir skatinti aplinkosauginę, socialinę ir kultūrinę savivoką. Kelialapiais į „Tundrą“ prekiauja Tiketa, o pigiausiai vieta po žvaigždėtu Dūburio dangumi atsieis prie kasos langelio skubantiems pirmiausiai.

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt