Now Reading
Turtingi žmonės labiau linkę į melą ir apgavystes

Turtingi žmonės labiau linkę į melą ir apgavystes

Turtingi žmonės labiau linkę į melą ir apgavystes

ELTA

Naujausias tyrimas parodė, jog aukštesnei socialinei klasei priklausantys žmonės yra labiau linkę į melą, apgaudinėjimą ir net įstatymų pažeidimą nei žmonės iš mažiau privilegijuotų sluoksnių, skelbia „telehraph.co.uk”.

Tyrimą atlikę psichologai iš Kalifornijos universiteto teigė, jog tyrimo išvados gali padėti paaiškinti bankų krizę, nes savimi pasitikintys, pasiturintys bankininkai yra labiau linkę į neatsakingą elgesį.

Komanda, kuriai vadovavo dr. Paulas Piffas, paprašė kelių žmonių grupių iš skirtingų socialinių sluoksnių atlikti užduotis, sudarytas siekiant nustatyti tam tikras savybes, kaip sąžiningumą ir rūpestingumą.

Mokslininkai kiekvieno asmens klausė apie sveikatą, išsilavinimą, socialinį pagrindą, religinius įsitikinimus ir požiūrį į pinigus. Tokiu būdu buvo siekiama priskirti juos skirtingoms socialinėms klasėms.

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

Žurnale „Proceedings of the National Academy of Sciences” paskelbtame tyrime teigiama, jog atlikus apklausą paaiškėjo, kad pasiturintys žmonės yra godesni, derybų metu linkę į melą ir apgaudinėjimą.


Lietuvos naujienų agentūra ELTA. Visos teisės saugomos. Platinti, kopijuoti be Eltos sutikimo draudžiama.

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt