Now Reading
Tylą, susijusią su ŽIV ir AIDS, Vilniuje ir Kaune nutrauks maršai

Tylą, susijusią su ŽIV ir AIDS, Vilniuje ir Kaune nutrauks maršai

Tylą

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras su „Eurobasket 2011“ organizatoriais inicijavo projektą „Užteks tylėt.“, kurį įgyvendinant daugelyje Lietuvos miestų iki gruodžio 31 d. galima nemokamai ir konfidencialiai atlikti ŽIV tyrimą, kurio atsakymą žmogus gauna per 15 minučių.

Rugpjūtį, kai startavo projektas „Užteks tylėt.“, buvo atlikti 176 nemokami ŽIV tyrimai visoje Lietuvoje. Deja, du iš jų yra teigiami, o ŽIV infekuoti žmonės yra šokiruoti, nes sužinoję apie projektą „Užteks tylėt.“ pasitikrinti nemokamai dėl ŽIV jie atėjo profilaktiškai.

Taigi vien tarti „Užteks tylėt.“ nepakanka. Akcijos iniciatoriai ir partneriai toliau tęsia akciją ir organizuoja triukšmingus „Užteks tylėt.“ maršus per Vilniaus ir Kauno miestus.

Maršai „Užteks tylėt.“ startuoja rugsėjo 9 dieną 14 val. Vilniuje prie Lietuvos nacionalinės filharmonijos ir rugsėjo 16 dieną 14 val. Kaune Laisvės alėjoje prie Kauno soboro. Kad eitynės vyktų garsiau, visiems jų dalyviams akompanuos Lietuvos valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“.

Maršą nuo startinės vietos ketina palydėti ir žinomi Lietuvos muzikantai, nuo pat projekto pradžios rugpjūčio mėnesį neabejingi problemų dėl ŽIV ir AIDS ištiktiems žmonėms. Taip pat netylėti ir stebėti eitynių kviečiami visi Vilniaus ir Kauno gyventojai bei miestų svečiai. Vėliau maršai persikels į sirgalių zonas prie krepšinio arenų Vilniuje ir Kaune.

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

„ŽIV klastingas. Užsikrėtęs žmogus gali keletą metų nesijausti ligotas. ŽIV infekcijai progresuojant imuninė sistema silpsta pamažu. Todėl labai svarbu kartais profilaktiškai kievienam iš mūsų, jei kyla nors menkiausia abejonė dėl savo sveikatos, pasitikrinti dėl ŽIV. Dabar tai visiškai nemokamai gali padaryti bet kuris sąmoningas Lietuvos Respublikos pilietis“, – sako ULAC direktorius dr. doc. Saulius Čaplinskas.
Taip pat vienas „Užteks tylėt.“ tikslų yra gydyti ŽIV / AIDS stigmą Lietuvoje. „Atlikti ŽIV tyrimą nėra gėdinga. Tai rūpinimasis savo sveikata“, – sako Lietuvos krepšinio rinktinės kapitonas Robertas Javtokas, kuris pats atliko ŽIV tyrimą Klaipėdoje.

Kviečiame Lietuvos visuomenę sąmoningai rūpintis savo ir aplinkinių sveikata.  Atlikite nemokamą ŽIV tyrimą.

Vietas, kuriose galima tai padaryti, rasite čia.

Laikas.lt

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt