3.5 C
Vilnius
Antradienis, 3 gruodžio, 2024

Valgomoji soda ir jos netikėtas panaudojimas ne tik virtuvėje ir sode

Valgomoji soda yra kur kas daugiau nei tik medžiaga ugnikalnių eksperimentams ar šaldytuvo kvapų šalinimui. Daugelis namų ūkių turi šį produktą, tačiau jo universalumas dažnai neįvertinamas. Šiame straipsnyje aptarsime įvairius sodos panaudojimo būdus sode ir namuose, padėsiančius išnaudoti šios nebrangios ir veiksmingos priemonės potencialą.

Kas yra valgomoji soda?

Valgomoji soda, oficialiai vadinama natrio bikarbonatu, gaunama sumaišius deguonies, vandenilio, anglies ir natrio molekules. Gautas produktas iš tikrųjų yra druskos forma, kuri yra labai veiksminga daugelyje produktų.

Pavyzdžiui, jos yra daugelio rūšių dantų pastoje, nes ji padeda pašalinti maisto dalelių sukeltas dantų dėmes. Ji taip pat yra svarbi asmeninės priežiūros produktų, pavyzdžiui, losjono, sudedamoji dalis, nes saugo juos nuo gedimo. Dezodorantuose jis padeda sušvelninti nemalonius kvapus.

Valgomosios sodos panaudojimas

Valgomoji soda (natrio bikarbonatas) – nebrangi, bet nepaprastai veiksminga priemonė, turinti daugybę netikėtų panaudojimo būdų. Susipažinkite su jos naudingomis savybėmis!

Valgomoji soda ir jos panaudojimas

Neutralizuoti kačių kvapus

Kad išvengtumėte nemalonių kvapų ir šiek tiek pailgintumėte laiką tarp tualeto dėžutės keitimo, pabandykite į ją įberti valgomosios sodos.

Ši maža gudrybė daro stebuklus šalindama blogus kvapus ir turėtų padėti mažiau užuosti, jog jūsų namuose yra katinas.

Dirvožemio rūgštingumo tyrimas

Daugelis sodininkų mėgsta patikrinti dirvožemio pH lygį, kad įsitikintų, jog jis nėra per rūgštus. Daugeliui augalų, kad jie gerai augtų, reikalingas šarminis pH nuo 6,0 iki 7,5. Norėdami patikrinti dirvožemio rūgštingumą, paimkite 1 puodelį dirvožemio iš savo sodo.

Tada padalykite į du indus. Į vieną iš indų įpilkite pusę puodelio acto. Jei jis šnypščia, tikriausiai jis yra šarminis. Tačiau jei ne, į kitą indą įpilkite 1/2 puodelio valgomosios sodos ir šiek tiek distiliuoto [-[3]-] . Jei jis šnypščia, vadinasi, yra rūgštinis. Jei reakcijos nėra, vadinasi, pH yra tinkamas!

Valgomoji soda sugeria riebalus

Kai ant paviršiaus patenka aliejaus (nuo kepsninės ar išsiliejusio kremo nuo saulės), galite tiesiog pabarstyti sodos. Ji iškart sugers dėmes! Ją taip pat galite naudoti tepalo ir riebalų dėmėms, atsiradusioms ant važiuojamosios kelio dalies, šalinti.

Užbėrę sodos ant norimos vietos, sukamaisiais judesiais su standžių šerių šepetėliu įtrinkite ją į dėmę. Tada nuplaukite karštu vandeniu.

Vabzdžių įkandimų ir įgėlimų nemaloniems simptomams mažinti

Daugelis stovyklautojų turi po ranka dėžutę valgomosios sodos, nes ji puikiai tinka vabzdžių įkandimams ir įgėlimams. Padarykite valgomosios sodos pastą su trupučiu šilto vandens ir kelis kartus per dieną tepkite ant pažeistos vietos, kol nemalonūs pojūčiai praeis.

Valgomoji soda ir jos panaudojimas vabzdžių įkandimams

Akvariumo pH lygio palaikymas

Jei jūsų akvariumo pH yra sumažėjęs, tereikia sumaišyti valgomąją sodą, maždaug 1 valgomąjį šaukštą su 1 puodeliu chloruoto vandens. Per kelias valandas palaipsniui įpilkite (1 arbatinis šaukštelis kiekvieniems 19 litrų), kol bus pasiektas tinkamas pH lygis. Geriausia, jei prieš tai pašalinsite žuvis.

Valgomoji soda švaresniems skalbiniams

Padidinkite skalbimo miltelių valomąją galią, į skalavimo ciklą įpilkite 1/2 puodelio geriamosios sodos. Ji ne tik suteikia skalbiniams gaivesnį kvapą, bet ir minkština rankšluosčius.

Ji taip pat stebuklingai padeda išvalyti prakaito dėmes. Jų atsikratykite pasigaminę geriamosios sodos pastos su trupučiu vandens ir įtrinkite ją į dėmę. Palikite įsigerti, tada skalbkite įprastai.

Su valgomaja soda pašalinsite rašalą iš odos

Nenusiminkite dėl netyčinės žymės ant odos gaminių. Vietoj brangių valiklių, pabandykite lengvai pašalinti ją su sodos ir vandens pasta.

Naudodami vatos gumulėlį arba drėgną kempinę, švelniai užtepkite pastą ant dėmės. Jei reikia, kartokite, kol rašalas išnyks.

Riebaluotiems plaukams

Riebaluoti plaukai? Valgomoji soda gali padėti! Užpurkškite nedidelį kiekį sodos ant plaukų, kad sugertų riebalų perteklių. Iššukuokite drėgnu šepečiu ir nusausinkite plaukų džiovintuvu. Tačiau venkite per dažno naudojimo, nes soda gali pažeisti plaukus.

Valgomoji soda ir jos panaudojimas riebaluotiems plaukams

Veido odos šveitiklis

Iš 2 arbatinių šaukštelių valgomosios sodos ir 1 arbatinio šaukštelio vandens padarykite pastą. Užtepkite ant veido ir švelniai pirštais sukite ratus (laikykitės atokiau nuo akių). Tai ypač veikslingas būdas pašalinti inkštirus. Nuplaukite, nusausinkite švaria šluoste ir patepkite drėkinamuoju kremu.

Valgomoji soda gerai burnos sveikatai

Vėžiu sergantiems pacientams rekomenduojama kasdien skalauti burną vandens, valgomosios sodos ir druskos tirpalu, kad būtų išvengta opų, tačiau tai padeda kiekvienam palaikyti gerą burnos higieną.

Dar vienas naudingas sodos panaudojimas – dantų laikiklių ir burnos apsaugos valymas. Atnaujinkite savo seną laikiklį ar naktinę apsaugos priemonę naudodami sodos pastą. Paruoškite tirštą pastą, sumaišydami po lygiai sodos ir vandens. Kruopščiai išvalykite dantų šepetėliu ir gerai nuplaukite.

Ypač prakaituojančioms kojoms

Norėdami išvengti nemalonaus kojų kvapo, prieš apsiaukdami švarias kojines, pabarstykite jas soda. Tai padės sumažinti prakaitavimą ir nemalonų kvapą.

Nuotraukos asociatyvinės © Canva.

Šaltinis:
https://home.howstuffworks.com/green-living/baking-soda-uses.htm

Gintarė Naruševičiūtė
Gintarė Naruševičiūtė
Esu Gintarė, „Aktualu“, „Įdomu“ ir „Patarimai“ skilčių straipsnių redaktorė. Mano tikslas – šviesti visuomenę ir paskatinti žvelgti į dalykus lengviau bei paprasčiau. Siekiu, kad mano straipsniai būtų informatyvūs, pateikiantys vertingas įžvalgas ir praktiškus patarimus, kuriuos lengva pritaikyti kasdienybėje. Mano tikslas – kurti aktualų ir įkvėpiantį turinį Laikas.lt skaitytojams.

Taip pat skaitykite: