Now Reading
Verslininkai imasi loftų kvartalo projekto

Verslininkai imasi loftų kvartalo projekto

Verslininkai imasi loftų kvartalo projekto

Pirmojo tikro loftų projekto „SoHo Lofts“ pirmasis aukštas bus skiriamas gyvenamosioms bei kūrybinėms reikmėms, o ne komercijai. Pramoninį pastatą antram gyvenimui kelianti kompanija „Concept Lofts“ objekte ėmėsi Lietuvoje dar plačiai nepaplitusių, tačiau pasaulinėje loftų kultūroje žinomų vadinamųjų „townhouse“ tipo loftų projektavimo darbų.

„Nepaisant siūlymų „SoHo Lofts“ pirmąjį aukštą skirti įvairiems biurams ar nedidelėms parduotuvėms, butikams, nutarėme, jog šie plotai turėtų išlikti kiek įmanoma asmeniškesni, tad ėmėme projektuoti individualiai gerovei, o ne komercinei veiklai pritaikytas erdves“, – pažymi Andrius Voišnis, „Concept lofts“ vadovas.

Pasak A. Voišnio, „SoHo Lofts“ yra pirmas loftų projektas Lietuvoje, kurio visi aukštai bus paversti gyvenamosiomis patalpomis ar kūrybinėmis studijomis. Tokiai veiklai pritaikyto pastato pirmąjį aukštą sudarys townhouse tipo būstai, skirti jaučiantiems žemės trauką bei sergantiems miestu, kurių iš viso bus įrengta ne daugiau 25.

Townhouse tipo loftų išskirtinumas – sąlytis su žeme. Vienas kvadratinis metras tokio tipo lofto kainuos nuo 3850,00 litų. Vidutinis jų dydis bus apie 65 kv. m., su galimybe įsirengti antrą lygį, leidžiantį plotą laisvai išplėsti iki 100 kv. m., bet kuris nėra parduodamas kaip atskiras plotas ir už kurį nereikia mokėti.

„Tai yra viena unikalesnių SoHo Lofts galimybių, leidžianti beveik per pus pasididinti plotą, nemokant papildomai už kvadratūrą antrame aukšte, nes parduodamas yra tik grindų plotas. Tokiu būdu, kvadratinio metro kaina sumažėja daugiau nei trečdaliu“, – sako Andrius Voišnis.

Šešių metrų pirmojo aukščio būstų šeimininkai turės individualius įėjimus. Paprastai tokias privilegijas turi privačių namų gyventojai, tačiau „SoHo Lofts“ sieks keisti nusistovėjusį stereotipą.

„Townhouse tipo būstai yra plačiai paplitę pasaulio metropoliuose. Šis anglosaksiškos kilmės žodis turi ne tik pažodinį vertimą. Istoriškai susiklostė, jog sąvoka žymi sostinėje ar kitame didmiestyje esantį kotedžo tipo būstą, kuriuose Londone bei Niujorke gyvena daugelis pasaulio garsenybių“, – pasakoja A. Voišnis.

See Also
9 paprasti patarimai

Jis priduria, jog pirmojo „SoHo Lofts“ aukšto townhouse tipo loftai, skirti nuolatiniam gyvenimui ar kūrybai bei sukurti visiems gyventojams, neskirstant jų luomais.

„SoHo Lofts“ yra pirmasis, tikras loftų projektas Vilniaus mieste, kuomet visas gamyklos pastatas ir teritorija pritaikoma loftams. Sostinės centre esančios metalo staklių šlifavimo gamyklos išplanavimas leidžia projektuoti skirtingo dydžio ir paskirties loftus, atitinkančius individualius poreikius. Architektūrinis projektas efektyviai išnaudoja esamą pastato struktūrą ir aplinką, suteikia visapusišką pasirinkimo laisvę, kuriant ir projektuojant nestandartinę erdvę.

Laikas.lt

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt

Scroll To Top