Now Reading
Verta žinoti – Europos žiemos festivaliai (Foto)

Verta žinoti – Europos žiemos festivaliai (Foto)

Verta žinoti – Europos žiemos festivaliai (Foto)

Laikas.lt

Vasarai nutolus aplink vis dažniau girdisi žiemos atostogų planai ar įspūdžiai. Mes taip pat norime prisidėti. Pasidomėjome Europoje nuo sausio vidurio iki pat kovo vykstančiais festivaliais. Ir iš tikro tokių nemažai. Palapinės ir miegmaišio neprireiks, bet kelionėje spalvų tikrai padaugės. Beje, daugiausia festivalių ateinantį mėnesį bus susiję su Užgavėnėmis.

Austrija

Apsilankę Vienoje iki kovo 5 d., pakliūsite į Vienos balių. Nereikia išsigąsti manant, jog tai vakaras išsipusčiusiems ponams. Tiesiog esant Vienoje, nesušokti valso jo simboliu tapusiame renginyje, būtų nusikaltimas – užsienyje. Pasiimkite puošniausią suknelę/kostiumą, įsigykite bilietą (nuo 30 EUR) ir prisijunkite prie būrio netradicinius įspūdžius besirenkančių turistų.

Švedija

Sausio 28–30 d. Kirunoje (Laplandija) vyksta sniego festivalis. Pasivažinėsite elnių ar šunų traukiamomis rogėmis, pasigrožėsite ledo skulptūromis, o naktį galėsite praleisti ledo viešbutyje.

Italija

Nuo vasario 5 d. iki kovo 3 d. kiekvieną sekmadienį vyksta pašėlęs, maloniai bauginantis Viareggio lėlių karnavalas. Tad kam patinka milžiniškos lėlės ir fejerverkai, to artimiausių savaitgalių planai aiškūs.

Italija

Vasario 21 d. privalote būti viduramžių mieste Ivrea, jei visada svajojote sudalyvauti masinėse apelsinų muštynėse. Norintieji dalyvauti kovose, rengiasi raudonai.

Vokietija

Kelne vasario 20 d. vyks šventė, primenanti lietuviškas Užgavėnes. Ji vadinama Raudonuoju Pirmadieniu, kurio metu gatvėse taip pat pasirodo gausybė persirengėlių.

Ispanija

Vasario 19–21 d. visai netoli Barselonos vyks vienas žymiausių gėjų paradų – Sitges karnavalas.

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

Belgija

Binche karnavalas trunka tris dienas – nuo vasario 19 iki vasario 21 – kurioms žmonės intensyviai ruošiasi. Ši šventė taip pat panaši į mūsų Užgavėnes. Tad vėl daugybė kaukėmis pasipuošusių žmonių, puiki nuotaika ir šurmulys.

Prancūzija

Nicos festivalis vyksta trečiadieniais ir savaitgaliais nuo vasario 17 iki kovo 4 d. Tai vėlgi atsisveikinimo su žiema šventė–paradas. Tuo pačiu metu verta aplankyti ir Mentoną, kur žmonės linksminasi svaidydamiesi citrinomis.

Italija

Venecijos karnavalas nuo vasario 11 iki 21 d. džiugina turistus ir vietinius milžiniškais paradais. Retas kuris juose dalyvauja be kostiumo ar bent jau be kaukės.

Gal ką praleidome? Lauksime komentarų ir pasiūlymų.

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt

Scroll To Top