Now Reading
Vilniaus rajone retos ligos – difterijos – diagnozė

Vilniaus rajone retos ligos – difterijos – diagnozė

Vilniaus rajone retos ligos - difterijos - diagnozė

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) gavo pranešimą, jog Vilniaus rajono gyventojui diagnozuota difterija. Paskutiniai difterijos atvejai Lietuvoje buvo diagnozuoti 2008 m. Tuomet buvo užregistruoti du susirgimai difterija, iš kurių vienas baigėsi mirtimi.

Vilniaus rajono gyventojas susirgo rugsėjo 22 d. Rugsėjo 26 d. jis kreipėsi medicinos pagalbos ir tą pačią dieną buvo hospitalizuotas. Vyras karščiavo: temperatūra pakilo iki 39,6 ºC, skundėsi gerklės skausmu, jo gerklė buvo pasidengusi baltomis apnašomis.

Rugsėjo 26 d. buvo paimtas pasėlis difterijos sukėlėjo nustatymui. Difterijos sukėlėjas neišaugo. Spalio 4 d. kliniškai patvirtinta galutinė diagnozė – tonzilių difterija. Ligonis pasveiko. Nežinoma, ar susirgęs vyras buvo pasiskiepijęs nuo difterijos. Manoma, kad jis buvo skiepytas tik vaikystėje, tačiau vakcinacijos neatnaujino. Su juo kontaktavusiems asmenims rekomenduota pasiskiepyti.

„Difterija prasideda bendru negalavimu, blogu apetitu, karščiavimu, nestipriu gerklės skausmu. Tonzilės šiek tiek paburksta, parausta, jas salelėmis ar visas dengia apnašos“, – aiškino ULAC Imunprofilaktikos skyriaus vedėja Daiva Razmuvienė.

Difterijos komplikacijos: širdies paralyžius, intersticinis miokarditas, nefritas, inkstų nepakankamumas, polineuritas, aspiracinė pneumonija. Nuo difterijos miršta 5-10 proc. ligonių.

Lietuva, kaip ir kitos Rytų Europos šalys, vertinama kaip didelės difterijos rizikos šalis. Latvijoje iki šiol sergamumas šia infekcija didžiausias visame Europos regione.

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

Gydytoja D.Razmuvienė priminė, kad efektyvi difterijos prevencija – vakcinacija. Pagal Lietuvos vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorių kūdikiai skiepijami: 2, 4, 6 ir 18 mėnesių. Penktąja ir šeštąja doze skiepijami 6-7 ir 15-16 metų vaikai. Vėliau sustiprinančios vakcinos dozės suaugusiems skiriamos kas 10 metų. Taigi 26 metų asmuo turėtu pasiskiepyti palaikomąja doze kas 10 metų.

Siekiant apsaugoti Lietuvos Respublikos gyventojus nuo susirgimų difterija ir stablige, jų komplikacijų bei mirčių, pagal Nacionalinę imunoprofilaktikos programą, 2009 m. lapkričio mėn. pradėti planiniai suaugusių, vyresnių nei 26 metų amžiaus asmenų, skiepijimai valstybės biudžeto lėšomis. Norintiems pasiskiepyti rekomenduojama kreiptis į savo šeimos gydytoją.

Laikas.lt

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt

Scroll To Top