Viešoji Įstaiga Vilniečių užimtumo skatinimo agentūra ir mažmeninės prekybos tinklas „Rimi Lietuva“ įvairiose lankomiausiose Vilniaus vietose per tris mėnesius įrengė 200 naujų nemokamų dviračių stovėjimo vietų, kurias jau gali išbandyti sostinės dviratininkai.
Dviračių stovėjimo aikštelės įrengtos ten, kur dirbantieji, studentai bei moksleiviai privažiavę galėtų ramiai palikti savo dviračius – prie Vilniaus verslo centrų, prie pagrindinių sostinės universitetų, mokyklų ir centrinės bibliotekos. Tikimasi, kad dėl įrengtų parkavimo vietų lankomiausiose miesto vietose Vilniaus centras taps dar patrauklesnis turistams ir poilsiaujantiesiems.
Pasak Vilniečių užimtumo skatinimo agentūros projektų vadovo Roko Germanavičiaus, nemokamų dviračių aikštelių projektas ne tik pagerino dviračių parkavimo sąlygas sostinėje, bet taip pat atnešė ir papildomą socialinę naudą.
“Mūsų agentūros inicijuojami projektai skatina vilniečius veiklai, kuri yra naudinga visiems – tiek miesto gyventojams, tiek ir svečiams. Sveika gyvensena, švaresnis oras, ekologiškas požiūris į aplinkos išsaugojimą – tai idėjos, kurias stengiamės puoselėti ir diegti sostinės gyventojams“, – teigia R. Germanavičius.
Sudarinėjant ir atnaujinant Veloparko dviračių parkavimo vietų žemėlapį, buvo stengtasi kiek įmanoma daugiau atsižvelgti ne tik į dviračių sporto specialistų, bet ir į pačių dviratininkų bei miestiečių pageidavimus.
„Šio projekto ėmėmės atsižvelgę į akivaizdų dviračių parkavimo vietų trūkumą sostinėje, ir esame įsitikinę, kad Veloparkas ne tik suteiks patogumo dviračiais važinėjantiems miestiečiams ir miesto svečiams, bet taip pat ir prisidės prie dviračių parko plėtros Vilniuje ir dažniau paskatins kelionei į darbą, mokslus ar laisvalaikiui pasirinkti dviratį“, – sako „Rimi Lietuva“ atstovė ryšiams su visuomene Jovita Bagdonaitė.
Projekto iniciatorių teigimu, Veloparko aikštelėse pastatyti dviračiai bus saugūs, nes stovai yra įrengti vaizdo kamerų stebimose miesto teritorijose. Veloparko vietos pažymėtos specialiu projekto logotipu (dviratis žalio medžio fone) ir projekto iniciatorių logotipais.
Viešoji įstaiga Vilniečių užimtumo skatinimo agentūra ir prekybos tinklas „Rimi Lietuva“ džiaugiasi puikiai pavykusiu projektu ir toliau planuoja vykdyti bendrą veiklą, kuri bus orientuota į dviratininkų problemų sprendimą Vilniaus mieste: „Veloparkas – tai pirmasis etapas projekto ”Dviračių eismo infrastruktūros plėtojimas Vilniaus mieste“. Tolimesniuose planuose – dviračių takų modernizavimo idėjos, poilsio aikštelių dviratininkams įrengimas ir kita“, – sako Vilniečių užimtumo skatinimo agentūros projektų vadovas Rokas Germanavičius.
Vasario mėnesį Vilniaus miesto savivaldybės įsteigta Viešoji Įstaiga Vilniečių užimtumo skatinimo agentūra savo veikla padeda vilniečiams surasti darbą, inicijuoja naujų darbo vietų kūrimą, remia socialiai atsakingą veiklą, kuri yra naudinga Vilniaus miesto bendruomenei.
Įrengtų dviračių stovėjimo aikštelių vietos Vilniuje:
1.Lukiškių aikštė (Gedimino pr.)
2.Rotušės aikštė, prie Vilniaus Juozo Tallat-Kelpšos konservatorijos.
3.Skveras prie A. Mickevičiaus paminklo (Maironio g.)
4.Sereikiškių parkas
5.Nepriklausomybės aikštė, prie M.Mažvydo bibliotekos (Gedimino pr.)
6. Katedros aikštė, prie bokšto
7.Rimi Hypermarket (Žirmūnų/Lukšio g.)
8.Santariškių ligoninė (Santariškių g. 2)
9.VPU istorijos fakultetas (T. Ševčenkos g. 31)
10.Prie baltojo Tilto, prie VCUP (Upės g.)
11.VU Gamtos fakultetas, prie įėjimo (M.K. Čiurlionio 21/27)
12.S. Daukanto pagrindinė mokykla, iš gatvės pusės (Naugarduko g. 7)
13.Centrinis knygynas (Gedimino pr. 13)
14.Vienuolio g. ir Goštauto g. sankirta.
15.VPU centrinis įėjimas, niša priešais įėjimą (Studentų g. 39)
16.Vilniaus miesto savivaldybė (senas stovas pakeičiamas nauju) (Konstitucijos pr. 3)
17.S. Nėries gimnazija (Vilniaus g. 32/2)
18.VGTU centriniai rūmai (Saulėtekio alėja 11)
19.VGTU mechanikos fakultetas (J. Basanavičiaus g. 28)
20.VU ekonomikos fakultetas (Saulėtekio alėja 9)