„Volkswagen“ (VW) kaltinamas dešimtmečiais Brazilijos ūkiuose naudoję priverstinį darbą, tiekiant detales savo automobiliams. Pastaraisiais metais paviršiuje iškilę kaltinimai detalizuoja sistemą, kurioje daugelis neturtingų ir pažeidžiamų darbuotojų buvo verčiami dirbti sąlygomis, primenančiomis vergovę. Šie kaltinimai nėra susiję su dabartine „VW“ veikla, o liečia istorinius įmonės ar jos tiekėjų veiksmus.
Į „Volkswagen“ nukreipti kaltinimai apima:
- Priverstinį darbą ir beveik vergiškas darbo sąlygas. Teigiama, kad darbuotojai buvo verčiami dirbti už itin mažą atlyginimą, pavojingomis sąlygomis, neturėjo tinkamo būsto ir judėjimo laisvės. Jie buvo įstrigę skolų cikle ir priklausomi nuo ūkių.
- Tiekėjų įsitraukimas. Kaltinimai dažnai nukreipti į „VW“ tiekimo grandinę, teigiama, kad įmonė sąmoningai ar nesąmoningai pirko detales iš ūkių, naudojančių priverstinį darbą. Tai kelia klausimus dėl įmonių atsakomybės ir etikos tiekimo grandinėje.
- Teigiama, kad piktnaudžiavimas truko dešimtmečius, pabrėžiant problemos sisteminį pobūdį ir iššūkius sprendžiant istorinius neteisingumus sudėtingose globaliose tiekimo grandinėse.
- „VW“ susidūrė su daugybe ieškinių ir teisinių iššūkių, susijusių su šiais kaltinimais. Įmonė kai kuriais atvejais sudarė susitarimus ir sutiko kompensuoti nukentėjusiems darbuotojams, tačiau tikslios šių susitarimų detalės ir apimtis skiriasi.
- Besitęsiantys tyrimai ir atidus stebėjimas. Šis klausimas ir toliau sulaukia didelio žiniasklaidos dėmesio ir žmogaus teisių organizacijų atidumo, dėl kurio vykdomi tolesni tyrimai ir didėja spaudimas „VW“ ir kitoms įmonėms pagerinti savo tiekimo grandinės skaidrumą ir etikos praktiką.
„Volkswagen“ istorija Brazilijoje prasidėjo 1953 metais, įkūrus „Volkswagen do Brasil“ bendrovę. Tai buvo vienas iš pirmųjų žingsnių įmonės globalizacijos kelyje, siekiant praplėsti savo rinką už Europos ribų.
Praėjus vos keliems metams po įmonės įkūrimo, 1959 metais, buvo pradėta gaminti pirmoji „Volkswagen Beetle“ versija, pritaikyta Brazilijos rinkai. Šis įvykis tapo simboliu „Volkswagen“ sėkmės Brazilijoje ir prisidėjo prie automobilių pramonės plėtros šalyje. Nuo tada „Volkswagen“ nuolat plečia savo veiklą Brazilijoje, investuodamas į gamybą, technologijas ir darbuotojus.
Kaltinimai „VW“ pabrėžia šiuolaikinių globalių tiekimo grandinių sudėtingumą ir galimą pažeidžiamų darbuotojų išnaudojimą. Tai pabrėžia nuolatinį poreikį didinti įmonių atsakomybę ir griežtinti reglamentus, siekiant užkirsti kelią priverstiniam darbui gaminant prekes. Tai taip pat parodo ilgalaikes pasekmes, su kuriomis susiduria įmonės kai atskleidžiama istorinė neetiška praktika.
Nuotraukos asociatyvinės © Canva.
Šaltinis:
https://www.autonews.com/