Nors pomidorai yra nepakeičiama vasaros daržo dalis, baimė ir nerimas, susiję su jų auginimu, gali juos priskirti prie augalų, kurie yra sudėtingi net patyrusiems sodininkams. Tačiau nėra jokios priežasties bijoti. Svarbus žingsnis, užtikrinantis, kad jūsų pomidorai augtų laimingi ir sveiki, yra galvoti ne tik apie tai, kuriuos sodinate, bet ir ką sodinate šalia pomidorų. Nors kai kurie pomidorų kaimyniniai augalai padeda šiam augalui klestėti, kitus augalus ir daržoves reikėtų sodinti kitur, nes jie gali trukdyti sveikam pomidorų augimui.
Toliau ekspertai paaiškina, kurie augalai iš tikrųjų gali trukdyti jūsų pomidorų augalų augimui, jei jie sodinami per arti vienas kito jūsų sode.
Augalai, kurių reikėtų vengti šalia pomidorų
- Pankolis:
- Kopūstai:
- Kopūstai ir kiti bastutinių šeimos augalai gali konkuruoti su pomidorais dėl gyvybiškai svarbių maistinių medžiagų dirvožemyje, taip atimdami iš pomidorų idealią auginimo terpę. Be to, kopūstai taip pat turi platų augimo įprotį, kuris gali išstumti pomidorų augalus.
- Vijoklinės pupelės:
- Venkite vijoklinių pupelių šalia pomidorų – jos gali agresyviai augti ir galiausiai per daug užstoti pomidorus. Nors kai kurie kaimyninių augalų vadovai siūlo sodinti vijoklines pupeles su pomidorais, yra konkurencijos dėl saulės šviesos, vandens ir maistinių medžiagų rizika, ypač jei pupelės auga energingai ir per daug užstoja pomidorų augalus.
- Krapai:
- Žolelės dažnai yra idealūs pomidorų kaimyniniai augalai, tačiau krapai yra išimtis. Subrendę krapų augalai gali pakenkti pomidorų augalams, paimdami maistines medžiagas iš dirvožemio ir slopindami pomidorų šaknų augimą.
- Kukurūzai:
- Kukurūzai priklauso daržovių grupei, kurių nereikėtų sodinti arti pomidorų, nes, užaugę ir aukšti, jie gali užstoti pomidorus ir slopinti jų augimą.
- Valgomoji okra:
- Dėl savo aukščio, okra gali užstoti pomidorus nuo jiems reikalingų 6-8 saulės šviesos valandų.
- Bulvės:
- Bulvės priklauso tai pačiai Solanaceae (arba bulvinių) šeimai kaip ir pomidorai, o tai reiškia, kad abu augalai yra jautrūs tiems patiems kenkėjams ir ligoms.
- Brokoliai:
- Kai kurios daržovės, tokios kaip brokoliai, sodo pasaulyje yra žinomos kaip „sunkūs maitintojai“, o tai reiškia, kad joms augti reikia derlingo dirvožemio su daugybe maistinių medžiagų. Dėl šios priežasties brokolių nereikėtų sodinti arti pomidorų, kad pomidorai turėtų jiems reikalingų maistinių medžiagų.
- Žiediniai kopūstai:
- Žiediniai kopūstai pritraukia kenkėjus, tokius kaip kopūstų vikšrai ir amarai, kurie taip pat gali pulti pomidorų augalus. Be to, žiediniai kopūstai yra sunkūs maitintojai, kurie gali išsiurbti gyvybiškai svarbias maistines medžiagas iš dirvožemio.
- Baklažanai:
- Pomidorai ir baklažanai priklauso tai pačiai bulvinių šeimai, todėl baklažanai konkuruos su pomidorais dėl maistinių medžiagų. Baklažanai taip pat gali platinti marą, grybelinę ligą, platinamą vabzdžių, vėjo, vandens ir gyvūnų, kuri ypač paplitusi tarp bulvių ir pomidorų.

Kaip sodinti pomidorus?
- Pasirinkite saulėtą vietą su gerai drenuotu dirvožemiu.
- Sodinkite pomidorus pakankamai toli vienas nuo kito, kad jie turėtų pakankamai vietos augti.
- Reguliariai laistykite pomidorus, ypač karštu oru.
- Tręškite pomidorus, kad užtikrintumėte gausų derlių.
- Stebėkite, ar pomidoruose nėra kenkėjų ir ligų.
Šaltinis: https://www.marthastewart.com/
Nuotraukos asociatyvinės © Canva.