Skalbimas atrodo paprastas darbas – įmetate drabužius į skalbyklę, įpilate skalbiklio ir paspaudžiate mygtuką. Tačiau ar žinojote, kad netinkamai parinkus drabužių derinius galite ne tik sugadinti audinius, bet ir sutrumpinti jų tarnavimo laiką? Vien spalvų rūšiavimas nėra vienintelis svarbus aspektas – tam tikrų audinių ar gaminių skalbimas kartu gali sukelti plyšimus, išsitampymą ar kitokius pažeidimus. Štai 10 dalykų, kurių niekada neturėtumėte skalbti kartu, jei norite išsaugoti savo drabužius ir patalynę.
Neturėtumėte skalbti kartu rankšluosčių ir delikačių audinių
Rankšluosčiai yra sunkūs ir grubūs, todėl jų plovimas kartu su švelniais audiniais, tokiais kaip megztiniai ar liemenėlės, gali juos sugadinti. Be to, liemenėlių kabliukai gali užkibti už rankšluosčių kilpų, taip gadindami abu audinius. Jei vis dėlto norite taupyti laiką ir energiją, liemenėles skalbkite specialiame skalbimo tinklelyje.
Rankšluosčiai ir sportinė apranga
Sportinė apranga dažniausiai pagaminta iš specialių audinių, kurie pašalina drėgmę nuo kūno. Skalbiant juos kartu su rankšluosčiais, pastarieji gali sugerti drėgmę iš sportinių drabužių, taip sumažindami jų efektyvumą.
Neturėtumėte skalbti kartu džinsų ir lengvų audinių
Džinsai yra tvirti ir sunkūs, todėl jų skalbimas kartu su lengvais audiniais gali sukelti trintį ir sugadinti švelnesnius drabužius. Be to, nauji džinsai linkę dažyti kitus audinius, todėl juos geriausia skalbti atskirai.
Patalynė ir kasdieniai drabužiai
Dideli patalynės užvalkalai gali apsivynioti aplink smulkesnius drabužius ir neleisti jiems tinkamai išsiskalbti. Geriausia skalbti patalynę atskirai, kad ji būtų tinkamai išvalyta ir lengviau išdžiūtų.
Neturėtumėte skalbti kartu patalynės ir kojinių
Jei kada nors pastebėjote, kad po skalbimo dingo viena kojinė, greičiausiai ji pasimetė patalynės viduje. Norėdami išvengti šios problemos, skalbkite kojines atskirai arba naudokite specialius skalbimo maišelius.

Antklodės ir kasdieniai drabužiai
Storos antklodės ir lengvi drabužiai neturėtų būti skalbiami kartu, nes sunkūs audiniai gali netolygiai pasiskirstyti skalbyklėje ir užblokuoti vandens bei skalbiklio cirkuliaciją.
Drabužiai su užtrauktukais ir delikatūs audiniai
Užtrauktukai gali užkibti už švelnių audinių, todėl geriausia juos skalbti užsegtus ir atskirai nuo trapių drabužių. Taip išvengsite nemalonių plyšimų ir tempimo.
Neturėtumėte skalbti kartu drabužių su raišteliais
Drabužiai su raišteliais skalbimo metu gali susipainioti su kitais audiniais, taip apsunkindami skalbimo procesą ir netgi sukeldami netolygų džiovinimą.
Velcro ir medvilnės audiniai
Velcro užsegimai lengvai surenka pūkus nuo medvilninių audinių ir gali sugadinti kitus drabužius. Jei įmanoma, venkite skalbti Velcro užsegimus turinčius drabužius su medvilniniais audiniais.
Labai purvini drabužiai ir įprasta skalbykla
Jei dirbote sode ar atlikote nešvarius darbus, geriausia itin purvinus drabužius skalbti atskirai. Priešingu atveju, nešvarumai gali patekti ant kitų drabužių ir netgi sugadinti jūsų skalbyklę.
Teisingas skalbimo įpročių laikymasis padeda išlaikyti drabužius ir namų tekstilę tvarkingus bei ilgaamžius. Atskirai skalbdami tam tikrus audinius, galite išvengti dažno nusidėvėjimo, spalvų išblukimo ir audinių sugadinimo. Tad kitą kartą, kai ruošitės skalbti, prisiminkite šias taisykles ir mėgaukitės švaresniais bei ilgiau tarnaujančiais drabužiais!
Šaltinis: https://www.realsimple.com/
Nuotraukos asociatyvinės © Canva.