Now Reading
15 tūkst. km per metus numynęs kaunietis: „Į darbą dviračiu atvykę žmonės yra produktyvesni“

15 tūkst. km per metus numynęs kaunietis: „Į darbą dviračiu atvykę žmonės yra produktyvesni“

15 tūkst. km per metus numynęs kaunietis: „Į darbą dviračiu atvykę žmonės yra produktyvesni“

Vis daugiau kauniečių prisijungia prie ketvirtą kartą tarptautinėje iniciatyvoje „Europos dviračių iššūkis 2016“ dalyvausiančios Kauno miesto komandos. Užsiregistravusių dalyvių skaičius jau perkopė 185 ir pagal šį rodiklį Kaunas tarp 48 Europos miestų kol kas užima 13 vietą.

Per praėjusius metus dviračiu numynęs 15 tūkstančių kilometrų ir iki šiol nei vieno dviračių iššūkio nepraleidęs kaunietis Kastytis Banys tvirtina, jog dalyvavimas nieko nekainuoja, o nauda – visokeriopa. Pokalbis su K. Baniu – apie Kauno priimtą Europos iššūkį.

Praėjusių metų gegužę už Kauno komandą numynėte daugiau nei tūkstantį kilometrų ir užėmėte pirmą vietą. Kas jus motyvuoja?

Iki šiol nepraleidau nei vieno dviračių iššūkio. Šiemet bus jau ketvirtas kartas. Iš pradžių dviračių tiesiog važinėdavau į darbą, norėjosi išmėginti dviratį kaip transporto priemonę. Tačiau būtent „Europos dviračių iššūkis“ ir tapo didžiausia paskata daugiau minti ir padėti Kaunui rinkti kilometrus, netiesiogiai pasivaržyti ir palyginti savo rezultatus su kitais kauniečiais.

Dviračių takų Kaune nors ir po truputį tačiau daugėja, ar pastebite, jog kauniečiai vis dažniau naudoja dviratį?

Labai šaunu, kad tiesiami nauji takai ir sujungiami įvairūs miesto mikrorajonai į bendrą dviračių takų tinklą. Natūralu, kad daugėjant dviračių takų išrieda vis daugiau dviratininkų, nes jie jaučiasi saugesni dviračių take negu gatvėje. Dabar, net esant įvairioms oro sąlygomis, tikrai galima išvysti dviratininkų Kaune. Jeigu bus dirbama teisinga linkme bei sudaromos saugios ir geros sąlygos dviratininkams, Kaunas tikrai gali tapti šalies dviračių sostine. Kaunas tinkamas miestas plėtoti susisiekimą dviračiu. Yra kauniečių, kurie ištisus metus tai daro. Pastebėjau, jog žmonės, į darbą atmynę dviračiu, dirba daug produktyviau.

Kodėl kauniečiai turėtų prisijungti prie „Europos dviračių iššūkio 2016“?

Iššūkio metu galima pasilyginti rezultatus su kitais kauniečiais arba subūrus kolektyvą pasivaržyti komandiškai, tuo pačių atstovaujant Kauną visoje Europoje. Tai nieko nekainuoja, bet atneša smagių potyrių. Matau daug privalumų: piko metu nereikia stovėti automobilių spūstyse, galima bendraut su šalia minančiais bendraminčiais, susirast naujų draugų ir dalintis gera nuotaika. Be to, tai sveika organizmui. Kviečiu visus dviračių mylėtojus minti už Kauną!

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

Kaip užsiregistruoti?

Kauniečiai, norintys dalyvauti iššūkyje, turi prisijungti prie Kauno komandos (http://cyclingchallenge.eu/lt/), į savo išmanųjį telefoną parsisiųsti nemokamą programėlę „Cycling 365“ ir nuo gegužės pradžios kiekvieną kartą minant dviratį nepamiršti jos įsijungti. Kiekvienas dviratininkas, norintis sekti savo kelionę, gali rinktis vieną iš trijų būdų: naudoti „Cycling365“ programėlę savo išmaniajame telefone, rankiniu būdu užfiksuoti savo kelionę cycling365.eu internetinėje svetainėje arba įkelti .gpx failą su kelione, sukurtą naudojant kitą GPS sekimo sistemą (daugiau informacijos: http://www.cyclingchallenge.eu/lt/cycling365)

Dviratininkai, norintys sukurti Kauno komandos pakomandį – savo darbovietės, mokyklos, universiteto, bendruomenės ar draugų grupę – kviečiami susisiekti su Kauno komandos koordinatore el. paštu [email protected]

Šiemet „Europos dviračių iššūkyje 2016“ dalyvaus daugiau nei 40 Europos miestų, tarp kurių bus trys Lietuvos atstovai – Kaunas, Klaipėda ir Telšiai. Dviračių mylėtojai jau kviečiami registruotis ir dalyvauti didžiausiose Europos miestų dviratininkų varžytuvėse.

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt

Scroll To Top