Indaplovė neabejotinai yra vienas patogiausių buities prietaisų. Po didelės vakarienės su svečiais ar intensyvaus gaminimo proceso, galimybė tiesiog sudėti visus nešvarius indus į indaplovę ir pamiršti rūpesčius iki ryto yra tikras išsigelbėjimas. Tačiau, deja, ne visus daiktus galima saugiai plauti indaplovėje. Kai kurie iš jų gali būti pažeisti ar sugadinti, o kiti gali pakenkti pačiai indaplovei. Tad, norėdami apsaugoti savo mėgstamus indus ir prailginti savo buities pagalbininkės tarnavimo laiką, turėtumėte žinoti, ko NIEKADA negalima dėti į indaplovę.
Nedėkite ketaus keptuvės į indaplovę
Ketaus indai yra puikūs gaminimui, tačiau ne tokie draugiški valymui. „ASKO“ produktų ekspertas ir rinkodaros viceprezidentas Brianas Jonesas teigia, kad šią medžiagą reikia plauti rankomis. „Šios unikalios keptuvės indaplovėje praranda savo nelipnų paviršių ir tampa pažeidžiamos rūdžių“, – aiškina jis.
Tefloninės keptuvės ir puodai
B. Jonesas taip pat pabrėžia, kad tefloninius indus reikėtų plauti rankomis. Nors kai kurie tefloniniai puodai ir keptuvės yra reklamuojami kaip tinkami plauti indaplovėje, karštas vanduo vis tiek gali per anksti pažeisti jų paviršių. Jei vis dėlto nusprendėte juos dėti į indaplovę, geriausia juos dėti į viršutinį stalčių. Tačiau atminkite, kad tokiu būdu jie gali tarnauti trumpiau nei plaunant rankomis. Arba ribokite plovimą indaplovėje iki retų kartų, pavyzdžiui, po didelių vakarienių ar tomis naktimis, kai esate per daug pavargę plauti indus rankomis.
Nedėkite specialių peilių į indaplovę
B. Jonesas taip pat atkreipia dėmesį, kad tam tikrų tipų peilių, tokių kaip kepsnių peiliai, šefo peiliai ir skutimo peiliukai, negalima dėti į indaplovę, nes jie atšimpa ir sutrumpėja jų tarnavimo laikas. Tačiau paprastus sviesto peilius greičiausiai galite saugiai plauti indaplovėje.

Mediniai indai
Visi mediniai indai taip pat turėtų likti už indaplovės ribų. „Mediniai šaukštai ir pjaustymo lentelės indaplovėje gali deformuotis ir skilti dėl ilgalaikio drėgmės poveikio ir aukštos temperatūros“, – aiškina B. Jonesas.
Nedėkite prabangaus porceliano į indaplovę
Galiausiai, plono porceliano indų (ypač jei jie yra antikvariniai) ir kai kurių melamino indų negalima plauti indaplovėje. Jei nesate tikri, ar konkretų indą galima plauti indaplovėje, geriau nerizikuoti ir tiesiog išplauti jį rankomis.
Indaplovės sugadinimas gali būti ne tik labai varginantis, bet ir brangiai kainuojantis klaida. Todėl B. Jonesas pataria laikytis šios taisyklės: jei tai nėra indas ar daiktas, kuriame gaminate maistą, greičiausiai jo nereikėtų dėti į indaplovę. „Kai kurie žmonės į indaplovę deda tokius daiktus kaip automobilių dalys ar sodo įrankius, ko niekada negalima daryti, – sako B. Jonesas. – Kiti mažiau akivaizdūs daiktai, galintys sugadinti jūsų indaplovę, yra stiklainiai su popierinėmis etiketėmis – nes klijai gali ištirpti ir užkimšti filtrą – taip pat kai kurie plastikiniai indai, nes aukštoje temperatūroje gali atskilti smulkios dalelės ir pažeisti filtrą.“
Tačiau, jei ant paties daikto nenurodyta kitaip, plastikinius indus ar pjaustymo lenteles dažniausiai galima saugiai plauti indaplovėje. Vis dėlto geriausia juos dėti į viršutinį stalčių arba naudoti žemą ar bešildį režimą, kad jie neištirptų ar nesideformuotų.
Šaltinis: https://www.realsimple.com/
Nuotraukos asociatyvinės © Canva.