Kai kurie žmonės, atrodo, tiesiog atsigula į lovą ir po akimirkos jau saldžiai snaudžia. Tačiau galbūt visa tai priklauso nuo tam tikrų subtilių įpročių, kurių jie laikosi? Gerai išsimiegoti mums visiems labai svarbu, kad jaustumėmės gerai dienos metu. Tačiau kartais tai pasiekti nėra lengva – laimei, keletas paprastų įpročių geresniam miegui.
Sveikas ir kokybiškas miegas yra gyvybiškai svarbus bendrai žmogaus sveikatai. Jis stiprina imuninę sistemą, padeda atkurti organizmo ląsteles, mažina streso lygį bei reguliuoja hormonų pusiausvyrą. Miego metu smegenys apdoroja ir įsimena informaciją, todėl kokybiškas poilsis yra būtinas geresnei atminčiai ir koncentracijai. Be to, pakankamas miego kiekis padeda palaikyti sveiką kūno svorį, nes reguliuoja alkio ir sotumo hormonus. Ilgalaikis miego trūkumas gali padidinti riziką susirgti širdies ligomis, diabetu ir net depresija, todėl tinkamas poilsis yra pagrindas ne tik gerai savijautai, bet ir ilgaamžiškumui.
Geresniam miegui svarbu laikytis pastovaus miego grafiko
Žinoma, sunku visada laikytis vieno dienos režimo, tačiau svarbu turėti pastovų laiką, kada ne tik keliamasi, bet ir einama miegoti. Be to, labai svarbu laikytis to paties miego grafiko ir savaitgaliais, kai kyla noras ilgiau pamiegoti ar vėliau nueiti miegoti.
Gaukite natūralios šviesos
Dienos šviesa yra pagrindinis elementas, padedantis reguliuoti kasdienį miegą. Ekspertai ragina bent pusvalandį per dieną pabūti natūralioje šviesoje. Jei sunku užmigti, ryte stenkitės kuo ilgiau būti saulėje, o vakare išjunkite šviesą.
Geresniam miegui svarbu sportuoti kasdien
Fizinė veikla naudinga ne tik bendrai fizinei sveikatai, bet ir miegui. Ypač naudinga mankštintis ryte. Tačiau nereikėtų sportuoti prieš pat miegą, nes tai gali neigiamai paveikti poilsį.

Neprigulkite miegoti po 15 valandos
Jei naktį blogai miegojote, dienos miegas gali padėti atgauti šiek tiek jėgų. Tačiau, deja, jei užmigsite per vėlai popiet, naktį bus sunkiau užmigti, ir tai gali padidinti nemigos riziką.
Nebežiūrėkite į laikrodį
Jei naktį linkę pabusti, žinote, kad skaitmeninis laikrodis gali sugadinti net tas kelias brangias valandas miego, kurios liko. Kai matote, kad jau 04:30, galite pradėti skaičiuoti, kiek dar liko laiko miegui. Šis nerimas neleis užmigti, todėl geriau nusukite laikrodį arba padėkite jį taip, kad jo nematytumėte.
Nevartokite alkoholio ir kofeino prieš miegą
Žinoma, taurė ar dvi vyno gali sukelti ramų mieguistumą, tačiau šiam efektui išblėsus, galite pabusti naktį prakaituodami, jausdami troškulį ar galvos skausmą. Alkoholis prieš miegą yra klastingas ir tikrai nepadės. Tuo tarpu kofeinas, kurio yra ne tik kavoje, bet ir šokolade, kai kuriose arbatose bei gazuotuose gėrimuose, yra stimuliatorius, kuris organizme gali išsilaikyti net iki aštuonių valandų.
Pasinaudokite šiais patarimais ir pradėkite geriau miegoti jau šiąnakt. Sveikas miegas yra raktas į geresnę sveikatą ir savijautą!
Šaltinis: https://porady.24tv.ua/
Nuotraukos asociatyvinės © Canva.