Skalbimo mašina – nepakeičiamas pagalbininkas buityje, tačiau neatsargiai skalbiant, net ir patys kokybiškiausi drabužiai gali greitai prarasti savo išvaizdą. Ypač tai aktualu subtiliems audiniams ir smulkiems drabužiams, kurie skalbimo metu gali susipainioti, prarasti formą ar net būti pažeisti. Būtent čia į pagalbą atkeliauja paprastas, bet genialus išradimas – skalbimo maišeliai. Nors rankų plovimas yra idealus būdas prižiūrėti daugelį delikačių drabužių, ne visada turime tam laiko ar noro. skalbimo maišelyje sukuriamas barjeras tarp jūsų subtilių drabužių ir galimai šiurkščių skalbimo mašinos paviršių bei kitų drabužių, taip sumažindami pažeidimų riziką.

Kokius drabužius reiktų skalbti skalbimo maišelyje?
- Liemenėlės: Pagamintos iš nėrinių, šilko ar satino, liemenėlės yra linkusios kabintis už užtrauktukų ir šiurkščių audinių, pavyzdžiui, džinso. Nors rankų plovimas yra idealus, švelnus skalbimo režimas ir skalbimo maišelis yra beveik toks pat saugus būdas. Būtinai užsekite visas sagutes ir kabliukus, kad liemenėlė neužsikabintų už maišelio! Privalumas: Jei iš liemenėlės išlįs lankelis, jis liks skalbimo maišelyje ir nepažeis skalbimo mašinos būgno ar neužkimš drenažo siurblio.
- Kojinės ir pėdkelnės: Skalbimo maišelis puikiai pasitarnauja ir pėdkelnėms bei šilkiniams kojinėms. Įdėjus jas į maišelį, išvengiama užsikabinimų ir susipainiojimo su kitais drabužiais. Taip pat, visos kojinės lieka kartu, todėl nebereikės ieškoti dingusių poros nario. Medvilnines kojines galima džiovinti džiovyklėje tiesiai skalbimo maišelyje, o šilkines ir pėdkelnes geriau džiovinti ore.
- Drabužiai su dekoracijomis: Blizgučiai, karoliukai, kniedės ar siuvinėjimai gali lengvai atsiklijuoti ar deformuotis skalbimo metu. Prieš skalbdami tokius drabužius, apverskite juos į išvirkščią pusę (daugiausia nešvarumų būna viduje), įdėkite po vieną drabužį į atskirą maišelį ir skalbkite švelniu režimu.
- Šilkiniai drabužiai: Prabangus šilko blizgesys atsiranda dėl ilgų pluoštų, esančių audinio paviršiuje. Norėdami išvengti užsikabinimų, visada naudokite skalbimo maišelį skalbdami šilkinius pagalvių užvalkalus, drabužius ir šalius skalbimo mašinoje.
- Sportinė apranga: Tamprės, sportinės liemenėlės, maudymosi kostiumėliai, marškinėliai ir šortai yra pagaminti iš aukštos kokybės medžiagų, kurios gali būti pažeistos kitų drabužių ar šiurkščių skalbimo mašinos vietų. Skalbimo maišelis taip pat apsaugo nuo išsitampymo ir elastingumo praradimo, jei sportinė apranga susipainioja su kitais drabužiais.
- Apatiniai drabužiai: Subtilūs ir lengvi apatiniai drabužiai gali būti pažeisti kitų, ypač jei neskirstote skalbinių ir viską skalbiate kartu. Jei jūsų skalbimo mašina turi centrinį maišytuvą, apatiniai drabužiai gali apsivynioti ir būti stipriai tampomi. Įdėkite apatinius drabužius ar šilkinius audinius į skalbimo maišelį, kad apsaugotumėte juos nuo užsikabinimų, patempimų, įplyšimų ar išsitampymo.
- Reto pynimo ar megzti drabužiai: Nors tankiai megzta palaidinė gali atlaikyti skalbimą be papildomos apsaugos, laisvai megztą megztinį reikėtų dėti į skalbimo maišelį, kad būtų išvengta galimų užsikabinimų ir patempimų. Tas pats galioja ir laisvo pynimo audiniams, nebent norite, kad jūsų plėšyti džinsai suplėšytų dar labiau.
- Kūdikių drabužiai: Kūdikių drabužiai, ypač kojinės, yra labai maži ir gali lengvai pasimesti skalbimo mašinoje. Tai ne tik vargina, bet ir gali užkimšti drenažo linijas bei siurblį, o remontas gali būti brangus. Prieš skalbdami išteptus drabužius apdorokite dėmes ir surūšiuokite skalbinius pagal rūšį (kojines, seilinukus, smėlinukus), kad būtų lengviau juos sulankstyti ir sudėti.
Investicija į keletą skirtingų dydžių skalbinių maišelių yra nedidelė, tačiau nauda jūsų drabužiams – didžiulė. Jie padeda išsaugoti drabužių kokybę, prailgina jų tarnavimo laiką ir palengvina skalbimo procesą. Rūpinkitės savo drabužiais ir jie jums tarnaus ilgiau!
Šaltinis: https://www.realsimple.com
Nuotraukos asociatyvinės © Canva.