Now Reading
9 depiliacijos būdai

9 depiliacijos būdai

9 depiliacijos būdai

Bene visos planetos gyventojos žino, kas yra depiliacija, o pusė jų — reguliariai šalina nepageidaujamus kūno plaukus.

Plaukų šalinimas — individualus sprendimas, jis priklauso nuo socialinių, kultūrinių, psichologinių ir kt. aspektų, tačiau pats bendriausias ir svarbiausias — estetinis: dabartinėje mūsų sąmonėje kultivuojama moteris su lygiomis pažastimis, švelniomis blauzdomis bei nepriekaištinga bikini linija.

Nepageidaujamus kūno plaukus galima pašalinti įvairiais būdais: nuo elementaraus skutimo iki brangiai kainuojančio, bet labai efektyvaus depiliavimo lazeriu. Kiekviena moteris gali rinktis, kuris būdas jai priimtiniausias, todėl kviečiame ir jus išsirinkti sau tinkamiausią.

Plaukų šalinimo būdas Nr. 1 — skutimas

Pats papraščiausias, neskausmingiausias ir tinkantis visų kūno plaukų šalinimui būdas — skutimas. Tačiau blogiausia tai, kad plaukas nuskutamas ties odos paviršiumi, todėl jis greitai atauga (dažnai tenka skustis kiekvieną dieną, o tai labai dirgina odą), ataugę plaukeliai yra stipresni, tamsesni ir storesni, visada yra galimybė įsipjauti.

Vis dėlto, jeigu norite greito ir neskausmingo rezultato — skutimosi peiliukai tam puikiai tiks. Prieš skutantis pasirūpinkite, kad jūsų oda būtų sudrėkinta: patepkite ją drėkinamuoju kremu, skutimosi putomis arba dušo geliu. Plaukelius skuskite pagal jų augimo kryptį, po to odą nuplaukite vandeniu ir patepkite švelniu drėkinamuoju kremu.

Plaukų šalinimo būdas Nr. 2 — depiliaciniai kremai ir putos

Šiek tiek daugiau laiko užimantis, bet taip pat gana paprastas ir neskausmingas kūno plaukų šalinimo būdas — depiliaciniai kremai arba depiliacinės putos. Naudotis šiomis priemonėmis labai paprasta ir patogu — tereikia jas užtepti ar užpurkšti ant odos, palaikyti 3—5 minutes ir mentele pašalinti plaukelius, kurie atauga tik po kelių dienų. Vis dėlto depiliaciniai kremai ir putos pašalina tik plonus plaukelius, todėl šis plaukų šalinimo būdas tinka tik kojoms ir pažastims.

Plaukų šalinimo būdas Nr. 3 — depiliacinės vaško juostelės

Depiliacinės vaško juostelės tinka visoms kūno vietoms depiliuoti, o rezultatas išlieka iki kelių savaičių (nes plaukai tiesiog išraunami su šaknimis), tačiau didžiausias jų trūkumas — tikimybė išrauti ne visus plaukelius, ypač jei jie yra stori ir kieti.

Jei vis dėlto nusprendėte depiliuotis vaško juostelėmis, atlikite šią procedūrą griežtai pagal taisykles: sušildykite vašku padengtą juostelę tarp delnų, užklijuokite ant odos ir, palaikius kelias sekundes, staigiu judesiu nuplėškite prieš plaukų augimo kryptį.

Plaukų šalinimo būdas Nr. 4 — karštas arba šaltas vaškas

Depiliacija karštu ar šaltu vašku yra veiksmingas būdas pašalinti didelį kiekį plaukų vienu metu. Vaškas paskirstomas per visą norimą depiliuoti sritį pagal plaukų augimo kryptį. Kai jis sustingsta, reikia jį nuplėšti staigiu judesiu prieš plaukų augimo kryptį.

Kadangi ši procedūra yra gana sudėtinga, geriausia ją atlikti grožio salone pas specialistą, bet jeigu nusprendėte atlikti plaukų šalinimą namuose, atidžiai rinkitės temperatūrą: karštas vaškas gali nudeginti, o šaltas — nepašalinti visų plaukelių.

Šis depiliacijos būdas yra vienas pranašiausių, nes nepageidaujami plaukai nuo kūno pašalinami 2—4 savaitėms, ataugę plaukeliai dažniausiai būna silpni ir ploni, plaukus galima šalinti nuo viso kūno (net ir veido), pašalinami visi plaukeliai.

Kita vertus, depiliacija vašku yra gana skausminga, o ataugę plaukeliai linkę įaugti po oda, todėl privalote pasirūpinti ir po depiliacinėmis priemonėmis — šveitikliais, kremais, drėkikliais, arba šią procedūrą patikėkite atlikti profesionalams.

Plaukų šalinimo būdas Nr. 5 — depiliacija cukrumi

Depiliacijos cukrumi principas yra toks pat, kaip depiliacijos vašku: tiršta cukraus masė paskirstoma ant odos pagal plaukų augimo kryptį, o šalinama pirštais pagal plaukelių augimą. Šis plaukų šalinimo būdas pranašesnis už depiliaciją vašku, nes išraunami visi nepageidaujami plaukeliai, kurių kitos plaukų šalinimo priemonės gali nepašalinti, oda išlieka švelni ir minkšta, apsaugota nuo plaukelių įaugimo. Rezultatas išlieka 2—4 savaites, o taip pat plaukus galima šalinti nuo bet kurios kūno vietos. Kadangi ši masė neprilimpa prie gyvų odos ląstelių, ši procedūra yra mažiau skausminga.

Plaukų šalinimo būdas Nr. 6 — epiliatorius

Šį plaukų šalinimo būdą renkasi tik ypač drąsios ir skausmui atsparios moterys, nes tokia procedūra yra be galo skausminga ir trunka gana ilgai. Naudojant elektrinį epiliatorių plaukeliai išraunami su šaknimis, todėl jie atauga tik po kelių savaičių ir silpnesni nei buvo. Tačiau šis būdas, be to, kad yra labai skausmingas, turi minusų: išraunami ne visi plaukeliai, o ataugę plaukai dažnai įauga į odą, šis būdas netinka veidui depiliuoti.

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

Plaukų šalinimo būdas Nr. 7 — elektroepiliacija

Elektroepiliacija — Lietuvoje ši procedūra yra gana brangi ir nėra tokia gera kaip plaukų šalinimas lazeriu ar fotoepiliacija. Jos metu badant plona adatėle į plauko folikulą leidžiama elektros srovė, kuri naikina plauko šaknį ir neleidžia iš naujo jam augti.

Daugelis kosmetologinių kabinetų savininkų, reklamuodami savo paslaugas tvirtina, jog po elektroepiliciacijos plaukai nebeatauga, tačiau tai ne visai tiesa: po 12—18 mėnesių dažniausiai tenka procedūrą kartoti. Be to, elektroepiliacija yra labai skausminga ir ilgai trunkanti, todėl tik labai mažai moterų ryžtasi ją atlikti.

Plaukų šalinimo būdas Nr. 8 — plaukų šalinimas lazeriu

Nepageidaujamų plaukų šalinimas naudojant lazerinį aparatą yra bene pats tobuliausias ir geriausias depiliacijos būdas, plačiai naudojamas visame pasaulyje. Šis depiliacijos būdas toks populiarus dėl savo stulbinančių privalumų: procedūra trunka vos keliolika minučių, plaukai šalinami nuo gana didelio odos ploto, procedūra nė kiek neskausminga, plaukeliai beveik neįauga. Kad plaukai išnyktų visam laikui, kartais tenka procedūrą pakartoti.

Lietuvoje profesionalus plaukų šalinimas lazeriu yra dar labai brangus (be to, šis depiliacijos būdas tinka tik tamsiems plaukeliams šalinti, o oda negali būti įdegusi), todėl neretai galima išvysti pigesnius pakaitalus. Visgi dauguma jų yra visiškai neveiksmingi, todėl prieš perkant būtina atidžiai išstudijuoti prekės aprašymą bei informaciją apie gamintoją ar platintoją.

Plaukų šalinimo būdas Nr. 9 — fotoepiliacija

Fotoepiliacija — naujovė Lietuvoje ir, matyt, dėl didelių procedūros kainų, neišpopuliarės. Šalinant plaukelius fotoepiliacijos būdu, pažeidžiamas plauko svogūnėlis, todėl plaukas pats iškrinta po kelių parų. Šios procedūros privalumai: galima depiliuoti iš karto didelį plotą odos, maža plauko įaugimo tikimybė, tačiau fotoepiliacija netinka šviesiems, žiliems ir ploniems plaukams šalinti. Lietuvos rinkoje galima išvysti įvairių fotoepiliatorių pakaitalų, tačiau išbandžiusiųjų atsiliepimai priverčia abejoti jų efektyvumu.

Jeigu klaustumėte mūsų patarimo, koks depiliavimo būdas pats geriausias ir efektyviausias, mes nedvejodami atsakysime: tas, kurį atlieka profesionalus kosmetologas, ir visai nesvarbu, ar tai būtų laikinas plaukų šalinimas, ar ilgalaikis. Tačiau jei neturite finansinių galimybių ar dėl kokių kitų priežasčių negalite nueiti į grožio saloną, naudokite bet kurį naminį depiliavimo būdą. Pasirinkę vieną iš jų, nepamirškite kelių pagrindinių taisyklių: prieš depiliaciją ant odos nepalikite kūno pienelio ar kremo likučių, po depiliacijos patepkite odą specialiu drėkinančiu kremu, tą pačią dieną nesideginkite ir nesimaudykite jokiame vandens telkinyje, depiliuotą vietą kaskart šveiskite specialiu šveitikliu, kad išvengtumėte įaugusių plaukelių.

Parengė Nina Ivanova 

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt