Kai pagalvojame apie granatus, greičiausiai galvoje iškyla sultingos sėklos ir saldžiarūgštis skonis. Tačiau dažnai pamirštama granatų žievelė, kurioje gausu maistingųjų medžiagų ir biologiškai aktyvių junginių. Istoriškai tradicinėje medicinoje naudota žievelė atkreipė dėmesį į galimą jos naudą sveikatai, nes ji pasižymi savybėmis, galinčiomis prisidėti prie geresnės savijautos.
Šiame straipsnyje bus nagrinėjama dažnai pamirštama granatų žievelė ir jos platus sveikatai naudingų medžiagų spektras, kaip galite ją įtraukti į savo kasdienybę ir į kokius galimus pavojus reikėtų atsižvelgti. Žemiau pateiksime 9 šio vaisiaus apvalkalo privalumus.
Granatų žievelė turi daug antioksidantų
Granatų žievelėje antioksidantų koncentracija didesnė nei pačiose sėklose. Šie antioksidantai, pavyzdžiui, flavonoidai, taninai ir polifenoliai, padeda neutralizuoti laisvuosius radikalus organizme, mažina oksidacinį stresą ir gali sumažinti lėtinių ligų riziką.
Padeda palaikyti gerą širdies sveikatą
Didelis polifenolių kiekis, esantis granatų žievelėse, gali pagerinti širdies sveikatą, nes mažina kraujospūdį ir cholesterolio kiekį kraujyje. Mažindamos širdies ir kraujagyslių sistemos uždegimą, granatų žievelės gali padėti išvengti širdies ligų.

Stiprina odos sveikatą
Dėl priešuždegiminių ir antibakterinių savybių granatų žievelės gali būti vertinga odos priežiūros priemonė. Ji padeda gydyti spuogus, malšina sudirgimą ir skatina odos atstatymą. Sudėtyje esantys antioksidantai taip pat padeda užkirsti kelią odos senėjimui ir skatina jaunatvišką veido spalvą.
Padeda virškinimui
Granatų žievelės yra geras maistinių skaidulų šaltinis, kuris gali pagerinti virškinimą ir užkirsti kelią vidurių užkietėjimui. Žievelės gali padėti subalansuoti žarnyno bakterijų pusiausvyrą, taip prisidėdamos prie bendros žarnyno sveikatos ir padėdamos spręsti virškinamojo trakto problemas.
Granatų žievelė gali padėti kovoti su uždegimu
Granatų žievelės pasižymi priešuždegiminėmis savybėmis, todėl jos yra puiki natūrali priemonė su uždegimais susijusioms ligoms gydyti. Tai artritas, odos sutrikimai ir uždegiminės žarnyno ligos. Vartojant granatų žievelę galima sumažinti skausmą ir diskomfortą, susijusį su lėtinėmis uždegiminėmis ligomis.
Granatų žievelės pasižymi antimikrobinėmis savybėmis
Ši žievelė pasižymi stipriu antimikrobiniu poveikiu, kuris gali padėti kovoti su kenksmingomis bakterijomis, grybeliais ir virusais. Dėl to naudingos organizmo apsaugai nuo infekcijų ir žaizdų gijimui, kai naudojamos vietiškai.

Gerina burnos sveikatą
Tyrimai rodo, kad granatų žievelės gali pagerinti burnos sveikatą, nes sumažina bakterijų, sukeliančių dantenų ligas, ėduonį ir blogą burnos kvapą, augimą. Naudojant granatų žievelių pagrindu pagamintą burnos skalavimo skystį arba miltelius, galima palaikyti dantų higieną.
Skatina svorio mažėjimą
Granatų žievelėse esančios skaidulos ir polifenoliai gali padėti sumažinti svorį, nes skatina sotumo jausmą, gerina virškinimą ir skatina medžiagų apykaitą. Granatų žievelės įtraukimas į savo mitybą gali padėti reguliuoti alkį ir palaikyti sveiką svorio kritimą.
Granatų žievelė gali padėti stiprinti imuninę sistemą
Granatų žievelėse esantis vitaminas C ir kitos svarbios maistinės medžiagos gali padėti sustiprinti imuninės sistemos veiklą. Jų vartojimas gali sustiprinti organizmo gebėjimą kovoti su infekcijomis ir ligomis, ypač peršalimo ir gripo sezono metu.
Kaip naudoti granatų žievelę
Yra keletas būdų, kaip granatų žievelę įtraukti į kasdienę rutiną, priklausomai nuo jūsų pomėgių ir sveikatos tikslų:
Granatų žievelės milteliai: Vienas paprasčiausių granatų žievelės naudojimo būdų – ją išdžiovinti ir sumalti į smulkius miltelius. Miltelius galite dėti į kokteilius, arbatas ar jogurtą, kad gautumėte papildomų maistinių medžiagų.

Granatų žievelių arbata: džiovintas granatų žieveles išvirkite vandenyje, kad pasigamintumėte sveikos arbatos. Arbatoje gausu antioksidantų, todėl ją galima gerti kasdien ir mėgautis pirmiau išvardytomis naudingomis savybėmis.
Vietinis naudojimas: Odos sveikatinimui galite sumaišyti granatų žievelių miltelius su vandeniu, medumi arba rožių vandeniu ir pasidaryti veido kaukę. Užtepkite kaukę ant veido ir palikite ją 10-15 minučių prieš nuplaudami.
Burnos priežiūrai: Naudokite granatų žievelės miltelius, sumaišytus su vandeniu, kaip burnos skalavimo skystį burnos higienai palaikyti ir bakterijoms burnoje mažinti.
Galbūt granatų žievelės nėra pirmas dalykas, kuris ateina į galvą pagalvojus apie šį supermaistą, tačiau jo nauda sveikatai neabejotina.

Granatų žievelėje gausu galingų maistinių medžiagų ir antioksidantų – nuo širdies sveikatos palaikymo iki virškinimo gerinimo ir švytinčios odos puoselėjimo. Granatų žievelės įtraukimas į savo kasdienę rutiną – arbata, milteliais ar vietiniam vartojimui – gali pagerinti jūsų savijautą natūraliu, holistiniu būdu.
Straipsnis neatstoja gydytojo konsultacijos ir moksliniais tyrimais paremtos informacijos, tad prieš pradedant naudoti granatų žievelę pirmiausiai rekomenduojame pasitarti su savo šeimos gydytoju.
Šaltinis:
https://www.fakake.com