Now Reading
Bėgimas, moterys ir vyrai – kas bendro?

Bėgimas, moterys ir vyrai – kas bendro?

Bėgimas

Bėgančių gretos kasmet tik didėja – Danijos mokslininkų atliktas tyrimas atskleidė, kad per pastaruosius penkerius metus vien maratonų bėgikų padaugėjo 54 proc. Įdomu tai, kad net 31 proc. iš jų – moterys. Bėgikų mėgėjų skaičius dar didesnis ir tuo visai nesunku įsitikinti – tereikia vakare pavaikščioti miesto parke: bėgančius, ypač moteris, sunku net suskaičiuoti ant rankų pirštų. Akivaizdu – bėgančios moterys tampa nauju sveiko ir laimingo gyvenimo etalonu, o kai kurie faktai tai puikiai įrodo.

Keli įdomūs atgarsiai iš istorijos:

1. Bėgimu moterys sugriovė stereotipus. Kaip ir daugelis kitų dalykų, ilgą laiką moterims buvo draudžiama dalyvauti įvairiose varžybose, taip pat ir ilgose bėgimo distancijose. Manyta, kad joms tai tiesiog fiziškai per sunku. Moterims maratonuose leista dalyvauti tik 1972 m., tačiau ilgai laukti nereikėjo – jos visam pasauliui įrodė, kad net ir ilgų distancijų bėgimą moterys gali įveikti ne prasčiau nei vyrai.

2. Moterys bėga ne dėl rezultato.
XX amžiaus 7-asis dešimtmetis laikomas lūžio tašku, kai Jungtinėse Amerikos Valstijose staigiai išpopuliarėjo moterų bėgimas. Būtent moterų dėka tuo metu pradėti organizuoti bėgimo renginiai, kuriuose svarbiausias tikslas buvo ne konkurento aplenkimas, bet dalyvavimas bei individualūs rekordai.

Palyginimui – moterys ir vyrai:

3. Moterys – ištvermingesnės.
Išanalizavus daugiau nei 600 tūkst. vyrų ir moterų maratono bėgimorezultatų, buvo pastebėta, kad moterys net 18,61 proc. geriau išlaiko bėgimo tempą nei vyrai. Stebint moterų ir vyrų greičio pokyčius po kiekvienos įveiktos 5 km atkarpos, pastebėta, kad vyrų greitis lėtėja net 16,96-27,27 proc. labiau nei moterų.

4. Moterys – ne ką lėtesnės. Paskutiniųjų tyrimų duomenimis, vyrai maratono distanciją įveikia vidutiniškai per 04:21:36 val. o moterys per 04:41:27 val., taigi vyrai yra tik 7 proc. greitesni už moteris.

5. Greitesnės – jaunesnės, vyrai – atvirkščiai.
Tyrimais nustatyta, kad geriausius rezultatus varžybose pasiekia ir didžiausiu greičiu bėga 24 metų moterys, tuo tarpu vyrai patys greičiausi – tik sulaukę 38 metų.

Tai, kas ypač įdomu moterims:

6. Bėgimas lengvina menstruacijų simptomus. Specialistų teigimu, kiekviena moteris, sunkiai ištverianti priešmenstruacinį sindromą bei pačias menstruacijas, turėtų išbandyti lengvą bėgimą. Jo metu suaktyvėja endorfino išskyrimas, tad ne tik pagerėja nuotaika, bet ir palengvėja skausmai.

7. Bėgimas skatina seksualumą. Tyrimų duomenimis, reguliari mankšta ir bėgiojimas turi įtakos moterų jautrumui, seksualinei stimuliacijai, tad moteris lengviau pasiekia orgazmą ir labiau pasitiki savo kūnu. Net 63 proc. bėgiojančių moterų savo seksualinį patrauklumą vertina geriau nei vidutiniškai.

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

8. Šokoladui – taip! Jokia paslaptis, kad daugumai moterų sunku atsispirti šokoladui. Deja, jo pasmaguriavus neretai pykstama ant savęs. Tačiau bėgikės gali būti ramios – joms jis daugiau naudingas, negu žalingas. Šokoladas, ypatingai tamsusis, veikia kaip antioksidantas, mažinantis treniruočių nuovargį ir padedantis kūnui lengviau atsigauti. O ir šokolado plytelės kalorijos bėgant sudeginamos greičiau nei per pusvalandį.

Dar daugiau įdomių faktų ir naudingų patarimų apie bėgimą moterys gali išgirsti ten, kur didžiausia bėgančių moterų koncentracija. Šiuo metu tai kiekvieną trečiadienį, 19 val., Vilniaus Vingio parke vykstančiose nemokamose „Nike“ bėgimo klubo treniruotėse, kurias veda profesionalūs treneriai. Treniruotės vyks iki pat rugpjūčio 22 d., kai visas būrys bėgimo entuziasčių išbėgs į Vilniaus senamiesčio gatves – vyks jau 3-asis naktinis NIKE moterų bėgimas.

„Tai moterų šventė, kur kiekviena be išimties smagiai praleidžia laiką, susipažįsta su kitomis šio sporto mėgėjomis, dalijasi patirtimi bei įkvepia motyvacijos vienos kitoms, – sako renginio iniciatorės – sporto prekių gamintojos „Nike“ – prekės ženklo atstovė Lietuvoje Milda Monstavičiūtė. – Toms, kurios nedrįsta išbėgti ar ieško kompanijos, tai puiki proga pradėti – kartu su tūkstantiniu būriu kitų bėgikių. Ar gali būti smagiau?“

Daugiau informacijos apie naktinį moterų bėgimą galima rasti internetinėje svetainėje: www.sheruns.lt.

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt