Now Reading
Cezario salotos

Cezario salotos

Cezario salotos

Ingredientai:

• Česnakai, skiltelė, salotinės ištrynimui, 1 vienetas
• Salotos, Romėniškos, 50 gramų
• Parmezano sūris, 20 gramų
• Balta duona, Čiabata (itališka), 40 gramų
• Alyvuogių aliejus, krutonų skrudinimui, 10 gramų
• Česnakai, skiltelė, aliejaus aromatizavimui, 1 vienetas

Salotų užpilui papildomai reikės:

30 g alyvų aliejaus,
10 g minkštai virto kiaušinio trynio,
5 g citrinos sulčių,
3 g vorčesteršyro padažo (Worcestershire sauce)

Kaip gaminti?

Salotų lapus atidžiai nuplaukite, kruopščiai nusausinkite ir atvirai padėkite į šaldytuvą, kol paruošite kitus ingredientus. Per tą laiką nuo salotlapių išgaruos drėgmės likučiai, salotų lapai taps stangresniais, traškesniais, ant jų geriau pasiskirstys ir laikysis užpilas. Romėniškos salotos yra labai lengvos, bet vienai porcijai imkite 60g salotlapių, nes 10g išsimes kaip atliekos.

Paruoškite itališkos čiabatos duonos krutonus. Nuo jos plutų nupjaustyti nereikia, nes ji, nors ir traški, bet minkšta (ypatingai geri krutonai gaunami iš armėniškos matnakašo duonos), duonelę supjaustykite 1,5×1,5 cm dydžio kubeliais.
Čiabatos krutonams galioja griežta taisyklė: jokiu būdu negalima krutonų pasiruošti iš anksto, nes jie suragėja, tampa nesukramtomais, praranda skonį ir, svarbiausia, savo aromatą. Jei reikia gaminti nedaug porcijų, duonos kubelius galima paskrudinti keptuvėje: šlakelį alyvų aliejaus aromatizuokite česnako skiltele, česnaką išimkite ir apskrudinkite duoną. Krutonai turi gautis minkšti viduje, bet su lengva traškia plutele. Jokiu būdu neskrudinkite krutonų fritiūrinėse, – krutonai prisigeria per daug aliejaus, tampa kietais, nebeįkandamais.

See Also
Pupų sriuba

Ruošiant daugiau salotų porcijų, krutonus galima paskrudinti orkaitėje arba konvekcinėje krosnyje: čiabatos kubelius išdėliokite ant skardos, apšlakstykite česnakėliu aromatizuotu alyvų aliejumi (geras virtuvės šefas visada turi česnakėliu aromatizuoto aliejaus: sudėkite į aliejaus butelius kelias smulkiai supjaustytas česnakų skilteles ir porą dienų palaikykite) ir kepkite 180 laipsnių karštyje ne daugiau 10 minučių, kol gražiai parus, nepamirškite kelis kartus pavartyti.

Paskui specialiu arba bent paprastu peiliu pridrožkite parmezano sūrio drožlių, bet jokiu būdu netarkuokite trintuve: šis „gudrus“ būdas yra sugalvotas tam, kad brangų parmezano sūrį būtų galima pakeisti kitu, – prastesnės kokybės, pigesniu, netinkamu fermentiniu sūriu.

Salotinę arba didesnę lėkštę ištrinkite česnako skiltele, gabalėliais suplėšykite romėniškų salotų lapus, sukraukite juos salotinėn kalvele. Alyvų aliejų šluotele suplakite su minkštai virto kiaušinio skystu tryniu (baltymas į šias salotas nededamas), citrinos sultimis ir vorčesteršyro padažu kaip nurodyta receptūroje.
Apšlakstykite salotas paruoštu užpilu, viršuje gražiai išdėliokite krutonus ir parmezano drožles. Viskas. Nieko daugiau, bet kuo greičiau patiekite stalan…

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt