Now Reading
Didžioji Britanija: „skvotų“ era baigiasi

Didžioji Britanija: „skvotų“ era baigiasi

Didžioji Britanija: „skvotų“ era baigiasi

Didžiosios Britanijos Teisingumo ministras Kennethas Clarke’as nusprendė – privataus pastato nelegalus užėmimas yra nusikaltimas, rašo Dailymail.co.uk. Tai reiškia, kad policija gali patekti į „užskvotintą“ namą jėga ir iškeldinti „skvoterius“ per keletą dienų.

O tokie nelegalūs gyventojai netgi gali sėsti į kalėjimą, jei teismas juos pripažins kaltais. Škotijoje, kurioje „skvotavimas“ jau dabar yra nelegalus, šie gali būti laikomi už grotų 21 dieną.

Didžiojoje Britanijoje kiekvienas metais tūkstančiai negyvenamų privačių nuosavybių yra užimamos agresyvių „skvoterių“, o namų šeimininkai ir kompanijos teigia, kad yra bejėgiai juos iš ten iškrapštyti.
Namų šeimininkus netgi buvo galima patraukti baudžiamojon atsakomybėn už bandymą susigrąžinti savo turtą.

Žemės savininkų grupė, pasivadinusi MP, jau ilgą laiką bandė įvesti pasikeitimus į iki tol neegzistavusias „skvotavimo“ taisykles.

Skaičiuojama, kad Anglijoje ir Velse yra apie 10 tūkst. „skvotų“. Ši veikla Anglijoje yra legali nuo 1977-ųjų ir pagal įstatymą naujieji namo „gyventojai“ yra legalūs, tačiau „skvote“ nuolatos turi būti bent vienas žmogus, jei netyčia įsiveržtų policija. Tad „skvotinti“ namą nėra nusikaltimas ir norint iškeldinti tokius gyventojus reikia gauti teismo orderį, kuris kainuoja ne tik laiko, bet ir pinigų.

Dažniausiai tokie gyventojai gaudavo šaukimą atvykti į teismą, kuriame įrodoma, kad name gyvename nelegaliai. Tačiau tuomet neoficialūs gyventojai be jokių baudų būdavo paleidžiami ir šieleisdavosi ieškoti naujų vietų.

Labai dažnai „skvoteriai“ įsiverždavo į brangiai kainuojančius negyvenamus namus. Dailymail žurnalistai netgi atrado „nekilnojamojo turto agentūrą „skvoteriams“, kurioje yra visas sąrašas negyvenamų namų ar patalpų Londone. Šioje agentūroje taip pat galima gauti užrašinę, kurioje pažymėtos visos detalės, kaip „skvotinti“ negyvenamus namus.

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

Taip pat prieš gerą mėnesį grupė „skvoterių“ įsibrovė į 6 mln. svarų sterlingų vertės namą centriniame Londone, kuris priklauso įžymiam kino režisieriui Guy‘ui Ritchie‘iui.

Padarius „skvotavimą“ nusikaltimu, kaip kad Škotijoje, Teisingumo ministras tikisi, kad gyventojų iškeldinimas taps paprastesnis.

O mes jau rašėme apie „skvoterius“ iš Lietuvos, Latvijos ir kitų kaimyninių šalių, kurie apsigyveno prabangiame name Londone. Galbūt taip viešintis jiems nereikėjo, nes šis straipsnis, turbūt, dar labiau atkreipė visuomenės dėmesį į „skvotavimo“ problemas.

O ką jūs manote apie „skvotavimą“?

Laikas.lt
Mark Large nuotr.

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt