Europos Komisija antradienį pradėjo oficialią procedūrą prieš socialinės žiniasklaidos įmonę „TikTok“ dėl įtariamo nesugebėjimo apriboti kišimąsi į rinkimus, ypač praėjusį mėnesį vykusį Rumunijos prezidento balsavimą.
Europos Sąjungos vykdomoji institucija pareiškė, kad prašys informacijos ir nagrinės „TikTok“ politinės reklamos ir mokamo politinio turinio politiką, taip pat „TikTok“ rekomendacijų generavimo sistemas ir riziką, kad jomis gali būti manipuliuojama.
Gruodžio 5 d. Komisija nurodė „TikTok“ įšaldyti duomenis, susijusius su Rumunijos rinkimais, pagal bloko Skaitmeninių paslaugų įstatymą, kuriuo reglamentuojama didžiausių pasaulio socialinės žiniasklaidos bendrovių veikla Europoje.
Vėliau Rumunijos aukščiausiasis teismas anuliavo prezidento rinkimus po kaltinimų dėl Rusijos kišimosi ir prorusiško ultranacionalisto Calino Georgescu pergalės pirmajame ture.
Antradienį pradėjusi oficialią procedūrą Komisija turi teisę imtis tolesnių vykdymo užtikrinimo priemonių ir priimti „TikTok“ įsipareigojimus. Konkretus terminas, per kurį turi būti baigtas procesas, nenustatyta.
Moldovos prezidentė Maia Sandu kalba laimėjusi antrąjį prezidento rinkimų turą Kišiniove 2024 m. lapkričio 4 d. 2024 m. lapkričio 3 d. Moldovos proeuropietiška prezidentė Maia Sandu laimėjo įtemptą antrąjį prezidento rinkimų turą, įveikusi savo varžovę, remiamą prorusiškos partijos, ką ji pavadino „demokratijos pamoka“.
Kinų „Bytedance“ priklausanti „TikTok“ teigė, kad savo platformos vientisumą apsaugojo per daugiau nei 150 rinkimų visame pasaulyje ir pateikė Europos Komisijai išsamią informaciją apie savo pastangas.
Ji pridūrė, kad nepriėmė mokamos politinės reklamos ir aktyviai šalino turinį, pažeidžiantį jos dezinformacijos ir neapykantos kalbos politiką.
Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen sakė, kad naujas tyrimas pradėtas gavus rimtų požymių, kad į Rumunijos prezidento rinkimus kišosi užsienio subjektai.
„Privalome apsaugoti savo demokratijas nuo bet kokio užsienio kišimosi. Kai tik įtariame tokį kišimąsi, ypač per rinkimus, turime veikti greitai ir ryžtingai“, – sakė ji pareiškime.
Komisija suvokia kišimosi į vasario mėn. vyksiančius Vokietijos parlamento rinkimus ir gruodžio 29 d. prasidėsiančius Kroatijos prezidento rinkimus riziką.
Nuotraukos asociatyvinės © Canva.
Šaltinis:
https://edition.cnn.com/