Now Reading
Festivalio „Karklė 2014“ supernova – reperis Tinie Tempah

Festivalio „Karklė 2014“ supernova – reperis Tinie Tempah

Festivalio „Karklė 2014“ supernova – reperis Tinie Tempah

Laikas.lt

„Karklė Live Music Beach“ scenarijus jau puošiasi pirmosiomis žvaigždėmis – rugpjūčio 15–17 d. vėl lauks bemiegės naktys su kokybiškos muzikos flagmanais iš Lietuvos ir svetur. Atlikėjų geografija pernai pasiekė Šiaurės Ameriką, o penktąkart rengiamas festivalis toliau atkakliai trins visas geografines ribas, kvies smėlyje palaidoti nuobodulį ir hipiškai pasileisti plaukus karščiausiame vasaros veiksme ant jūros kranto.

Šou atitiks žvaigždės kalibrą

Organizatoriai jau sulaukė patvirtinimo, kad „Karklė Live Music Beach“ sceninę banglentę išbandys britų reperis Tinie Tempah. Tai bus pirmasis daugybės hitų autoriaus pasirodymas Baltijos šalyse, tad galima numanyti, kad progos jį išvysti nepraleis ne tik šios atlikėjo gerbėjai Lietuvoje, bet ir kaimyninėse šalyse.

Milijonus albumų ir singlų pardavusio, gausybę apdovanojimų susišlavusios atlikėjo šou mastas neabejotinai atitiks žvaigždės kalibrą. Sausakimšuose stadionuose, 50-100 tūkst. žmonių minias sutraukiančiuose „V Festival“, „Rock Am Ring“, „T in the Park“, „Wireless“, „iTunes“ ir kituose grandioziniuose festivaliuose Tinie Tempah jau įrodė, ką sugeba.

Reperis bendradarbiavo „Swedish House Mafia“, Calvin Harris, Ellie Goulding, Rita Ora bei daugeliu kitų pirmo ryškumo žvaigždžių. Labrinth singlas „Earthquake ft. Tinie“ pasiekė Nr.1 poziciją ir tapo trečiuoju topo viršūnę pasiekusiu singlu kalbant apie Tinie Tempah pasiekimus.

Būsimojo „Karklė Live Music Beach“ svečio „svorį“ liudija ir faktas, jog tai pirmasis britų reperis, kurio nuotrauka puikavosi ant „The Times“ viršelio.

Gros ir maištininkai, ir mylimieji

Kitų atlikėjų vardai startiniame „Karklė Live Music Beach“ sąraše irgi jau gundo planuoti ilgąjį Žolinių savaitgalį prie jūros. Renginys dovanos vienintelę progą šią vasarą festivalio formate išvysti anšlaginius koncertus didžiosiose Lietuvos arenose surengusį Marijoną Mikutavičių.

Karklėje išsipildys vienos populiariausių Rytų Europos grupių „Lyapis Trubetskoy“ gerbėjų svajonės. Festivalio organizatoriai jau pernai sulaukė daugybės prašymų pakviesti šiuos muzikantus iš Baltarusijos, kurioje jų koncertai yra uždrausti. Į „juodąjį sąrašą“ savo gimtojoje šalyje įtraukta „Lyapis Trubetskoy“ į Karklę, kuri visad alsuoja laisvės dvasia, atveš aštraus skambesio ir aštrių tekstų, tapusių grupės vizitine kortele.

Daugiau kaimyninėse šalyse kuriamos įdomios muzikos pristatyti siekiantys organizatoriai šiemet taipogi pasikvietė estus „Ewert and The Two Dragons“. Grupė įvardijame kaip didžiausias Baltijos šalių muzikos eksportas. Nors „Ewert and The Two Dragons“ jau yra koncertavę Lietuvoje, „Karklė Live Music Beach“ jiems taps festivaliniu „krikštu“.

2012 m. „Ewert and The Two Dragons“ pasirašė leidybos sutartį su BMG, o pernai Olandijoje vykstančiame festivalyje „Eurosonic“ laimėjo „European Border Breakers“ apdovanojimą, skiriamą dešimčiai per metus labiausiai išpopuliarėjusių Europos atlikėjų.

See Also
Hobbyshop nauji ir įdomūs stalo žaidimai

Naują albumą planuojantys išleisti „Golden Parazyth“ irgi savo planų lagamine paliko vietos Karklei, savo hitams ir, žinoma, šviežutėlėms stilingos bei magiškos elektronikos lauktuvėms. Ištikimu festivalio bičiuliu tapęs Mantas Jankavičius – taipogi pirmosiose svečių gretose su muzika, kuri ant jūros kranto visuomet suskamba kitaip nei uždarose erdvėse. Šilta akustika ir prasmingais tekstas nešina į Karklę atkeliaus Ieva Narkutė.

Unikalus reiškinys ir vieta

Pernai festivalį „Karklė Live Music Beach“ aplankė apie 13 tūkst. žmonių. Renginys išaugo iki 6 erdvių, kurioje karaliauja įvairiausių stilių muzika ir apie 100 grupių bei stipriausių iš Lietuvos bei užsienio. Valstybė valstybėje, kurioje karaliauja meilė, taika ir muzika – taip vienu sakiniu būtų galima apibūdinti tai, kas tapo šio festivalio skiriamuoju ženklu, viliojančiu į saulėtą Karklės pakrantę minias tautiečių ir svečių iš užsienio.

Pasitikdami penktąjį festivalį organizatoriai jau dabar prognozuoja „sold out‘ą“ – dar neanonsavus pirmųjų atlikėjų jau buvo parduota daugiau nei 30 proc. visų bilietų: „Tai tik dar kartą įrodo, kad „Karklė Live Music Beach“ nėra vienos grupės renginys. Tai įvykis, kurio dalimi norisi būti daugeliui – žmonės važiuoja ne tik išgirsti savo mėgiamos arba jiems dar neatrastos muzikos, bet ir visa galva pasinerti į fantastišką festivalio atmosferą. Visos sudėtinės dalys sukuria kažką išties unikalaus – kažką, kuo neišvengiamai „užsikrečiama“ ir be ko jau nebeįsivaizduojama kita vasara“.

Jau dabar pradėti dėlioti šiltojo sezono prioritetus nėra per anksti, nes apdairumas visada atsiperka. Bilietais į festivalį (jis nėra „guminis“, nes vyksta unikaliame gamtos kampelyje, Pajūrio regioninio parko prieglobstyje) prekiauja „Tiketa“.

Organizatoriai netruks pateikti naują grupių ir atlikėjų porciją, oro ir vandens temperatūra Karklėje per Žolines visad būna optimali, nuotaika – nereali, tad jokiems klaustukams vietos nebėra.

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt