Galvos skausmą gali sukelti įvairūs ir netikėti išoriniai ar vidiniai veiksniai, įskaitant kvepalus. Verta žinoti, kokių kvapų geriau vengti.
Kodėl kvepalai sukelia galvos skausmą?
Pasak gydytojo Lawrence Cunningham, kvepalai dažnai ignoruojami kaip galvos skausmo priežastis.
„Stiprūs kvepalų kvapai gali suaktyvinti nervų takus nosyje ir smegenyse, o tai gali sukelti skausmą. Tai gali būti ypač svarbu tiems, kurie yra jautrūs cheminiams junginiams, esantiems daugelyje aromatų”, – sakė medikas.
Kvepalai gali sukelti reakciją trišakio nervo, kuris yra atsakingas už pojūčius veide ir judėjimo funkcijas, tokias kaip kramtymas ir žandikaulio judinimas.
Be to, stiprūs buitinių valiklių, oro gaiviklių ir net šampūnų kvapai taip pat gali sukelti galvos skausmą. Buitiniai valikliai, taip pat kvepalai ir kvapiosios oro gaivikliai turi kenksmingų cheminių medžiagų.
Jei esate linkę į galvos skausmą, kurį sukelia tam tikri kvapai, venkite „sunkių” kvepalų ir stipriai kvepiančio muilo, šampūnų ir kondicionierių. Naudokite oro gaiviklius be kvapų ir buitinius valiklius, o namuose kuo ilgiau laikykite atidarytas duris ir langus.

Kaip išvengti skausmo?
Dr. Cunningham teigė, kad norint išvengti galvos skausmo, reikalingas specialus požiūris. Stiprūs kvepalai gali atlikti savo vaidmenį, tačiau daugybė streso veiksnių gali sustiprinti skausmą.
Bruksizmas miego metu taip pat gali sukelti skausmą tiek galvoje, tiek žandikaulyje.
„Visada rekomenduoju laikytis reguliaraus miego grafiko ir sukurti sąlygas ramiam miegui. Tai gali žymiai sumažinti skausmų dažnumą”, – pridūrė ji.
Ne mažiau svarbu išlikti hidratuotam, nes daugelis galvos skausmų palengvėja tiesiog suvartojant pakankamai vandens per dieną. Tiems, kurie yra linkę į galvos skausmą, reguliarūs fiziniai pratimai ir streso valdymo metodai, tokie kaip joga ar meditacija, gali būti naudingi.
„Taip pat siūlau vesti dienoraštį, kad padėtumėte nustatyti ir išvengti galimų trigerių. Skausmui malšinti gali būti veiksmingi nereceptiniai vaistai, tačiau svarbu juos vartoti saikingai, kad išvengtumėte pasikartojančių skausmų”, – aiškino specialistė.
Svarbu prisiminti, kad skausmas yra labai individualus dalykas. Tai, kas vienam žmogui sukelia skausmą, kitam gali būti visiškai nekenksminga.
Todėl labai svarbu įsiklausyti į savo kūną ir stebėti, kokie veiksniai gali sukelti galvos skausmą būtent jums. Jei skausmai kartojasi arba yra labai stiprūs, būtina kreiptis į gydytoją.
Nuotraukos asociatyvinės © Canva
Šaltinis: https://www.rbc.ua/