Savaitgalį palepinti save porą papildomų valandų lovoje gali duoti daug daugiau naudos nei tik atgaivinti savo kūną. Tyrimai parodė, kad savaitgalinis ilgesnis miegas, tai taip pat gali sumažinti demencijos riziką daugiau nei 70 procentų.
Tyrimas
Kovojant su senatvine silpnaprotyste, demencija, Alzhaimerio sindromu gydytojai pataria Gydytojai rekomenduoja reguliariai mankštintis, sveikai maitintis ir riboti
alkoholio, vartojimą. Manoma, kad taip pat padeda aktyvus socialinis gyvenimas, reguliarūs klausos patikrinimai ir stimuliuojančios protinės užduotys, tokios kaip galvosūkiai ir kryžiažodžiai.
Tačiau naujausias tyrimas, paskelbtas žurnale Sleep and Breathing, rodo, kad savaitgalį paspaudžiamas snaudimo mygtukas taip pratęsiant miegą ar tiesiog pagulėjimą lovoje taip pat gali padėti.
Tyrėjai iš Nacionalinės Taivano universiteto ligoninės Taipėjuje (Taivanas) dvejus metus stebėjo 215 vyrų ir moterų, kurių amžius yra 65 metai ir vyresni.
Savanoriai rašė miego dienoraščius ir nešiojo akselerometrus – rankinius laikrodžius, kurie stebi, kada kūnas juda ar nejuda tuo pačiu vertina miego kokybę ir trukmę.
Mokslininkai nustatė, kad tie kurie mėgdavo ilgiau pagulėti šeštadienio ar sekmadienio rytą, vėliau turėjo mažesnę riziką susirgti šia nepagydoma liga. Rezultatai parodė, kad tie, kurie savaitgalį pakankamai išsimiegojo, turėjo 74% mažesnę tikimybę turėti veiksnumo sutrikimus.
Tyrimo išvados
Ekspertai mano, kad papildomas miegas padeda smegenims geriau pailsėti ir mažina uždegimą visame kūne, kuris prisideda prie demencijos išsivystymo.
Anksčiau buvo įrodyta, kad savaitgalio miegas sumažina širdies priepuolių riziką, apsaugo nuo nutukimo, apsaugo nuo depresijos ir netgi padeda žmonėms gyventi ilgiau.
Esu Augustė Valiukaitė – tikra sveikos gyvensenos fanė! Rašau aktualius bei naudingus straipsnius sveikatos ir grožio temomis. Mano straipsniai išsiskiria išsamumu ir aktualumu, skaitytojus supažindins su naujausiomis sveikatos priežiūros tendencijomis, grožio industrijos naujovėmis bei emocinės gerovės principais. Vertinu sąmoningą požiūrį į kūno ir proto puoselėjimą, todėl raginu savo skaitytojus nebijoti keistis ir ieškoti naujų asmeninio tobulėjimo galimybių.