Now Reading
Joga vietoj tradicinės medicinos

Joga vietoj tradicinės medicinos

Joga vietoj tradicinės medicinos

Visi sutinka su teiginiais, kad jogos pratimai atpalaiduoja ir treniruoja kūną. Tačiau ar žinote, kad joga gali gydyti?

Valanda jogos vietoj antibiotikų. Maditacijos pratimai vietoj vaistų, mažinančių kraujo spaudimą. Kvėpavimas vietoj astmos. Jogos mokykla vietoj gydytojo kabineto. Pasirodo, joga iš tiesų gydo ir yra veiksminga priemonė, nesukelianti jokio šalutinio poveikio. Tai įrodo ir tarptautinis tyrimas, atliktas Ekseterio universitete. Jo duomenys skelbia, kad joga užkerta kelią kraujagyslių kalkėjimui ir antsvorio atsiradimui, be to, padeda sergant angina.

Kaip joga veikia mūsų organizmą?

Nuolat atliekant jogos pratimus, pagerėja kraujotaka, susireguliuoja hormonų pusiausvyra, atsipalaiduoja raumenys, stiprėja imuninė sistema, o sąnariai tampa lankstūs. Naujausių tyrimų duomenys teigia, kad toks gydymo metodas ypač veiksmingas sergant judėjimo, medžiagų apykaitos, kvėpavimo, širdies darbo, kraujotakos ir psichikos ligomis, kurios kamuoja vis daugiau vakarietiško pasaulio gyventojų. Joga padeda išlaikyti kūno ir sielos balansą moterims, kenčiančioms skausmingas menstruacijas ir turinčioms vaisingumo problemų. Taip pat nėštumo ir klimakso periodu.

Joga – patvirtinta mokslininkų

Gydytojas Dytrichas Ebertas iš Leipcigo, jau devintajame dešimtmetyje pradėjo tirti jogos įtaką organizmui. Šiandien jis skaito kursą apie šį gydymo metodą ir yra įsitikinęs fiziologiniu jo veiksmingumu. Kitas tyrimas, neseniai atliktas Graifsvaldo universitete, įrodė, kad dešimt savaičių trunkantis jogos kursas puikiai sureguliuoja pacientų kraujotakos sistemą. Verta pastebėti, kad toks rezultatas nebuvo pasiektas tik dėl fizinių pratimų. „Kita grupė tas dešimt savaičių darė aerobikos pratimus, tačiau toli gražu nepasiekė tokių rezultatų“, teigia daktaras Ulrichtas Otas, Gyseno universitete tiriantis jogos ir meditacijos veiksmingumą.

Joga konkuruoja su medicina

Nelieka abejonių, kad joga teigiamai veikia sveikatos būklę, tačiau ar ji gali gydyti rimtas ligas? Indijoje šiuo metu yra daugybė klinikų, kuriose vakarietiškos medicinos metodai derinami su tūkstantmetes tradicijas turinčia joga. Pavyzdžiui, vienoje klinikoje pacientai, sergantys tuberkulioze, lanko kvėpavimo pratimų kursą, tačiau vartoja ir antibiotikus. Po du mėnesius trukusio gydymo beveik 80 procentų jų pasveiko. Tuo tarpu grupėje, kuri buvo gydoma tik antibiotikais, sveikatos būklė po tokio laikotarpio pagerėjo tik 20 procentų pacientų.

Jogos terapija apima žmogaus visumą

Jogos terapija jau kurį laiką naudojama ne tik Indijoje. Didžiosios Britanijos medikai nustatė, kad specialūs kvėpavimo pratimai švelnina astmos sindromus. JAV mokslininkai įrodė, kad joga padeda gydant depresiją: pacientai po kelias savaites trukusio jogos kurso jautėsi kur kas geriau negu pacientai, gydomi tradiciniais metodais.

Daugelis gydytojų laikosi vieningos nuomonės: „Mes privalome tobulinti vakarietiškos medicinos sampratą, kuri yra nukreipta ne į žmogų, o į konkrečią ligą“. Taikant jogos terapiją dėmesys sutelkiamas į žmogaus visumą. Akcentuojama ne liga ar probleminė organizmo zona, o gyvybinių jėgų mobilizavimas ir asmeniniai žmogaus gebėjimai. Todėl šiam metodui negali būti vieno recepto. Kiekvienam pacientui turi būti parinkta individuali programa. Šis metodas dar vadinamas vini joga.

Skirtingam atvejui skirtingi jogos pratimai

Gydymui tinkami jogos pratimai nebūtinai turi stebinti sudėtingumu. Visų pirma jie turi tikti atskiram individui. Todėl visiškai nereikia sėdėti lotoso poza ar stovėti ant galvos – tokia akrobatika gali tik pakenkti. Svarbiausia, kad pacientas darytų pratimus ne tik gydymo įstaigoje, bet ir namuose.

Norint patirti teigiamą jogos poveikį, svarbu pasirinkti tinkamą ritmą ir įsisąmoninti savo patirtį. Jogos pratimai neveikia kaip aspirinas ar antibiotikai, iš karto malšinantys ligos simptomus. Jie padeda atkurti kūno pusiausvyrą, kuri yra labai svarbi norint palaikyti gerą sveikatos būklę. Buvo ištirta, kad kasdien bent puslavandį paskyrus jogos pratimams, po aštuonių savaičių galima džiaugtis teigiamais rezultatais. Pacientai ima patirti kur kas daugiau teigiamų emocijų, o jų imuninė sistema sustiprėja. Todėl medikai vienareikšmiškai teigia, kad joga – tai metodas, reikalaujantis šiek tiek kantrybės. Už kurią galiausiai atlyginama.

Laikas.lt


Taip pat skaitykite:
View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt