Šalta žiemos diena turi savo žavesio. Tačiau bandymas iš karto važiuoti apšerkšnijusiu automobiliu – jau nebe taip malonu. Apledėjęs automobilio stiklas, užšalę spynos ir aprasoję stiklai iš vidaus – dažnos problemos ankstyvais žiemos rytais. Čia pateikiame keletą patarimų, kaip išvengti aukščiau išvardintų dalykų.
Žinoma, nėra vieno sprendimo visoms problemoms. Tačiau čia pateikti patarimai yra ekonomiški ir paprasti. Tinkamai pritaikius juos, išvengsite streso net neturėdami specialių uždangalų, garažo ar stoginės.
Kaip išvengti apšalusių langų?
Ankstyvą žiemos rytą einate prie savo automobilio ir matote apledėjusį priekinį stiklą. Yra du būdai: imtis prevencinių priemonių, kad stiklas neužšaltų, arba ryte naudoti ledo tirpiklius. Pateikiame idėjų abiem scenarijams. Visi pasiūlymai veiksmingi, tereikia pasirinkti, kada norite pašalinti ledą nuo priekinio stiklo.
Kaip išvengti langų langų užšalimo per naktį?
Norėdami apsaugoti langus nuo užšalimo, galite naudoti įsigytus priekinio stiklo ledo tirpiklius arba pasigaminti patys. Tiesiog paimkite tuščią purškiamą buteliuką ir įpilkite vieno iš šių mišinių:
- Actas: trys dalys acto, viena dalis vandens.
- Alkoholinis tirpalas: dvi dalys dezinfekcinio spirito, viena dalis vandens.
- Druskos tirpalas: 4 stiklinės distiliuoto vandens ir 2 arbatiniai šaukšteliai nejoduotos druskos, virti 20 minučių.
Šie tirpalai turi žemesnę užšalimo temperatūrą nei vanduo, todėl užšąla tik daug žemesnėje temperatūroje. Jei temperatūra nukrenta žemiau šios ribos, turėtumėte imtis kitų priemonių, kad priekinis stiklas neužšaltų. Paruoštus mišinius laikykite namuose. Laikant juos automobilyje, jų temperatūra ir veiksmingumas sumažėja. Kiekvieną vakarą purkškite pasirinktu mišiniu ant visų langų. Ryte jūsų priekinis stiklas bus be ledo.
Eksperto patarimas: Niekada nenaudokite verdančio vandens ant šaltų automobilio langų! Stiklas yra labai jautrus staigiems temperatūros pokyčiams. Pilant karštą vandenį ant šalto stiklo, jis gali įskilti.
Jei temperatūra nukrinta žemiau net ir iki naminio ledo tirpiklio užšalimo taško, o specialaus uždangalo arba pastogės neturite, nesijaudinkite. Priekinį stiklą galite apsaugoti rankšluosčiu, kilimėliu, kartonu ar net dušo užuolaida.
Kitas triukas – tinkama automobilio parkavimo kryptis: pastatykite automobilį taip, kad priekinis langas būtų nukreiptas į rytus – ten teka saulė. Jei nereikia išvažiuoti prieš saulėtekį ir niekas neužstoja saulės, leiskite gamtai atlikti darbą už jus.
O kaip dėl šoninių veidrodėlių ir valytuvų? Uždenkite šoninius veidrodėlius šaldiklio maišeliais ar plastikiniais maišeliais, pritvirtindami juos gumytėmis ar drabužių segtukais. Taip užšals tik maišelis. Valytuvus nuvalykite minkštu skudurėliu, pamirkytu dezinfekciniame spirite (arba viename iš minėtų mišinių), kad jie nepriliptų prie stiklo.
Galiausiai, jei neturite specialaus valytuvų skysčio žiemai, galite jį pritaikyti. Įpilkite penkis šaukštus dezinfekcinio spirito į valytuvų skysčio baką, kad jis neužšaltų automobilyje. Šį mišinį galite naudoti ir kaip ledo tirpiklį. Tiesiog įjunkite valytuvus ir greitai nuvalysite stiklą.
Kaip atitirpinti automobilio langus ryte?
Jei esate rytinis žmogus ir nesirūpinate ledo valymu tą pačią dieną, tiesiog galite naudoti savo naminį ledo tirpiklį. Tačiau vietoj to, kad jį paliktumėte ant stiklo, nugramdykite jį mentele, minkštu šepetėliu arba, jei ledas pakankamai laisvas, naudokite valytuvus.
Eksperto patarimas: Kai kurie žmonės leidžia savo automobiliui įšilti, tačiau daugelyje šalių ši praktika yra uždrausta ir gali tapti brangi bei neekologiška.
Taigi, jūs išvengėte ledo ant priekinio stiklo per naktį:
Nuėmus ledą nuo langų, vis dar gali būti užšalusių automobilio dalių. Kaip atitirpinti kitas automobilio dalis? Nors dauguma šiuolaikinių automobilių atidaromi nuotolinio valdymo pulteliu, vis dar yra transporto priemonių, kurioms reikia rakto. Tokiais atvejais užšalusi spyna gali būti gana varginanti. Tačiau yra trys greiti sprendimai šiai problemai išspręsti:
- Naudokite šiaudelį, kad pūstumėte tiesiai ant užšalusios spynos. Šiltas kvėpavimas ją atitirpins.
- Ant spynos purkškite rankų dezinfekcinio skysčio arba dezinfekcinio spirito tirpalo. Jis veiks taip pat, kaip ir ant priekinio stiklo.
- Įkaitinkite automobilio raktą degtuku ar žiebtuvėliu (neprikaitinkite per daug!) ir įkiškite šiltą raktą į užšalusią spyną.
Eksperto patarimas: Nenukreipkite žiebtuvėlio, degtuko ar net lituoklio liepsnos tiesiai ant spynos. Tai labiau sugadins jūsų automobilį nei atitirpins. Taip pat nenaudokite ledų laužtuvų ar atsuktuvų, kad sulaužytumėte ledą spynos viduje.
O kaip dėl prišalusių automobilio durelių?
Dieną prieš tai galite ant durų sandarinimo juostelės užpurkšti silikono purškalo. Purkškite jį ant audinio ir juo nuvalykite juosteles. Taip pat galite švelniai sulaužyti ledą vienu iš minėtų purškalo tirpalų ir šiek tiek trinktelėti į dureles (venkite trenkti į langą). Galiausiai švelniai patraukite rankenėlę, kol išgirsite ledą trūkstant, ir lėtai atidarykite duris.
Kaip atsikratyti ledo automobilio lango viduje?
Specialūs dangčiai taip pat neapsaugos nuo ledo susidarymo automobilio viduje ir nuo langų aprasojimo. Jei reguliariai pastebite, kad jūsų automobilyje susidaro šerkšnas, patikrinkite, ar visos automobilio angos yra uždarytos. Paprastai automobilis yra gerai sandarus, todėl drėgmei neturėtų būti jokio būdo patekti į vidų. Jei taip nutinka ir nerandate priežasties, kreipkitės į autoservisą, kad surastų galimus plyšius.
Jei šerkšnas yra retkarčiais pasireiškiantis reiškinys, tai gali būti todėl, kad į vidų pateko drėgmės. Tai gali lengvai atsitikti, jei įlipdami nenusivalote sniego nuo batų. Automobilio kilimėliai sugeria drėgmę, o jiems lėtai džiūstant, ant langų gali susidaryti kondensatas. Kitas drėgmės patekimas į automobilį gali būti atsitiktinai paliktas atidarytas langas. Tiesiog įsitikinkite, kad viskas yra uždaryta nakčiai.
Aprasoję langai: ką galite padaryti prieš važiuojant?
Jei jūsų langai dažnai aprasoja, galite padėti kažką į automobilį, kad sugertų drėgmę:
- Jei turite katę: kojinė ar audinio maišelis, pripildytas kačių kraiko.
- Keli silikoninio gelio pakeliai – taip galėsite juos pakartotinai naudoti, o ne išmesti.
- Kreidos lazdelės.
- Oro sausintuvai – tiesiog reguliariai ištuštinkite baką, kad šis neišsilietų jūsų automobilyje.
Taip pat galite keletą minučių pravėdinti automobilį po važiavimo atidarydami duris ir langus. Nepamirškite viską vėl uždaryti.
Aprasoję langai: ką galite padaryti tą pačią dieną?
Be to, kad jūsų batai ir drabužiai būtų kuo sausesni, taip pat galite kelias minutes įjungti oro kondicionierių. Tiesiog nustatykite temperatūrą į šiltą. Tai sukuria sausą šilumą, kuri mažina drėgmę.
Eksperto patarimas: Įjungę oro kondicionierių drėgmei reguliuoti, palikite įjungtą recirkuliacijos funkciją. Jei ji išjungta, į automobilį pateks drėgmė iš išorės.
Reziumuojant galime trumpai priminti, jog. eturėdami specialių dangalų, automobilio langų užšalimo galite išvengti šiais būdais:
- Pasigaminkite savo ledo tirpiklį iš acto, alkoholio ar druskos ir tepkite jį vakare arba ryte.
- Naudokite improvizuotą automobilio apsauginį dangtį iš rankšluosčio, kilimėlio, kartono ar net dušo užuolaidos.
- Parkuokite automobilį į rytus.
- Uždenkite šoninius veidrodėlius plastikiniu maišeliu.
- Nuvalykite valytuvus naminiu tirpalu.
- Paruoškite valytuvų skystį, paversdami jį priekinio stiklo ledo tirpikliu.
- Atitirpinkite automobilio spynas naminiu tirpalu arba įkaitinkite raktą.
- Išlaikykite duris neužšalusias silikono purškalo ar ledo tirpiklių pagalba.
- Išlaikykite automobilį sausą naudodami kačių kraiką, silikagelio paketus, kreidos lazdeles ar oro sausintuvus.
Kaip matote, yra daug būdų, kaip išvengti ledo plitimo ant priekinio stiklo per naktį, taip pat yra sprendimų kitoms žiemos problemoms. Tai gali atrodyti daug, bet pagalvokite: jei atsižvelgsite į mūsų patarimus, jums nereikės daug valyti. Taigi, mėgaukitės šaltu oru ir važiuokite saugiai!
https://www.barum-tyres.com/