Ekspertai teigia, kad per dažnas džinsų skalbimas gali pažeisti jų „unikalias savybes“. Jei visgi reikia skalbti džinsus, rekomenduojama tai daryti po mažiausiai 10 vilkėjimų arba geriausia kartą per mėnesį.
Prieš skalbiant, džinsus reikia išversti į išvirkščią pusę, užsegti užtrauktukus ir sagas bei skalbti šaltame vandenyje nenaudojant minkštiklio. Džinsus rekomenduojama džiovinti ore, nes tai padeda išsaugoti jų formą, spalvą ir audinį.

Džinsų negalima skalbti — Levi’s generalinis direktorius Charles Bergh teigia, kad savo džinsų neskalbė jau daugiau nei 10 metų
2014 m. Bergh siūlė niekada neskalbti džinsų, o neseniai papildė šį pasisakymą sakydamas: „Tikri džinsų entuziastai, kurie tikrai myli savo džinsus, pasakys, kad jų niekada nereikia dėti į skalbimo mašiną. Todėl aš taip ir darau. Jei ištepčiau džinsus kariu, išvalyčiau tik atsiradusią dėmę.”
Pasirodo, kad kai Bergh vis dėlto skalbia savo džinsus, jis tai daro duše, dėvėdamas juos. Plauna juos kūno prausikliu, tarsi plaudamas savo odą. Nors toks požiūris gali pasirodyti keistas, jis turi labai konkrečias priežastis rekomenduoti būtent šį metodą.
Bergh rekomenduoja valyti džinsus tik tada, kai to tikrai reikia, t. y. šalinti tik dėmes, o ne skalbti juos dažnai. Reikia tiesiog švelniai nuvalyti dėmes drėgna šluoste, naudojant šiek tiek kepimo sodos, kad pašalintumėte riebalų dėmes, arba naudoti parduotuvėje įsigytą dėmių valiklį.
Tačiau juk negalite valyti tik dėmes amžinai, ar ne? Berghas sako, kad jei jis labai prakaituoja ar džinsai tampa itin nešvarūs, jis juos tiesiog plauna duše – dėvėdamas.

Kodėl šis metodas yra geresnis už skalbimo mašiną? Skalbimas duše turi kelis privalumus: džinsai ir kūnas išvalomi naudojant tą patį vandenį bei muilą, ir tai padeda sutaupyti vandens, laiko bei energijos. Dar svarbiau, kad džinsai tarnauja ilgiau, nes jų medvilnės pluoštai nėra veikiami skalbimo mašinos judesių.
Gamindami mėlynuosius džinsus, kai kurie gamintojai sunaudoja net 920 galonų vandens vienai porai gaminti. Nenaudojant skalbimo mašinos, galima truputį atiduoti „skolą“ Gamtai.
Remiantis 2020 m. tyrimu, paskelbtu žurnale „Environmental Science and Technology Letters“, mėlynojo džinsinio audinio dažymo procesas į vandens telkinius išskiria pavojingas, ilgai išliekančias chemines medžiagas, tokias kaip gyvsidabris ir kadmis. Skalbimo metu išsiskiria mikroskopinės dažyto džinso dalelės (nuo 52 000 iki 60 000 dalelių per skalbimą) ir šios dalelės randamos vandens telkiniuose visame pasaulyje. Rečiau skalbiant džinsus (arba juos mažiau mechaniškai veikiant, kaip kad siūlo Berghas), šias problemas galima sumažinti.