Now Reading
Kaip išsirinkti skanią ir sveikatai naudingą duoną?

Kaip išsirinkti skanią ir sveikatai naudingą duoną?

Kaip išsirinkti skanią ir sveikatai naudingą duoną?

Vis didesnė maisto pasiūla parduotuvėse priverčia suabejoti, kaip pasirinkti tinkamą produktą, todėl dažnas vadovaujasi tokiais kriterijais, kaip pakuotės patrauklumas, neseniai matyta reklama ar tiesiog emocijos. Duonos lentynos tiesiog pribloškia savo produktų gausa, todėl pasirinkti tinkamą gaminį, kuris būtų naudingiausias mūsų sveikatai, – tikras iššūkis. Vis dėlto, specialistų teigimu, jam įveikti užtenka vos kelių svarbiausių taisyklių.

„Duona yra labai svarbus kasdienis maisto produktas, todėl ją rinktis reikėtų atidžiai ir įvertinus visus jos ypatumus. Be abejo, visų pirma ji turi būti skani, tačiau skonis turėtų būti natūralus, todėl būtina skaityti ne tik informaciją apie duonos sudėtį, bet ir pasidomėti, kokios technologijos yra naudojamos jos gamyboje“, – teigia „Vilniaus duonos“ produktų vystymo vadovė Snieguolė Šoblinskienė.

Ji pateikia 5 patarimus, kaip teisingai išsirinkti duoną parduotuvėje:

Skaitykite duonos sudėtį. Nepasikliaukite tik neskaldytų grūdų pavadinimu ant pakuotės, tačiau paskaitykite informaciją, kokios dar žaliavos buvo naudojamos gamybos procese. Rekomenduočiau nesižavėti duona, kurios sudėtyje yra dirbtinių saldiklių, papildomų skonį ir spalvą gerinančių priedų, kurie dažniausiai gaminami iš naftos, sočiųjų rūgščių, monogliceridų, digliceridų, galinčių pakenkti sveikatai.

Dažniau rinkitės pilno grūdo gaminius. Pilno grūdo miltai – tai rupaus malimo miltai, išsaugoję visas grūde esančias maistingąsias medžiagas: skaidulas, B grupės vitaminus, mineralus bei antioksidantus. Būtent todėl parduotuvėje reikėtų įdėmiai perskaityti ingredientų sąrašą ir ieškoti raktinių žodžių: neskaldyti grūdai, pilno grūdo kviečiai, pilno grūdo rugiai.

See Also
Hobbyshop nauji ir įdomūs stalo žaidimai

Tikėkite tuo, ką matote. Jei renkatės duoną su grūdais, būtinai apžiūrėkite ją iš arčiau. Tikrindami duonos kepalo pjūvius pamatysite, ar grūdų yra tik paviršiuje ir plutoje, ar ir pačiame gaminyje. Duona, kurios sudėtyje yra grūdų, apsaugos jus nuo cukraus pertekliaus.

Patikrinkite galiojimo terminą.
Duona visuomet turėtų būti šviežia, o galiojimo laikas – skaičiuojamas dienomis. Duonos, kurios galiojimo terminas yra ilgesnis nei 9–10 dienų, sudėtyje greičiausiai yra konservantų. Jei turite galimybę, rekomenduotina rinktis duoną be jų.

Rinkitės patikimus gamintojus. Duonos gamintojai, kurie puoselėja duonos gamybos tradicijas jau ilgą laiką, gali užtikrinti aukštą kokybę. Laikas ir patirtis leido jiems išbandyti teisingiausius technologinius sprendimus ir ištobulinti receptūrą, kuri būtų ne tik priimtina, bet ir tinkama visaverčiam vartojimui.

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt