Now Reading
Kodėl sapnuojame spalvotai? Įdomiausi faktai apie sapnus

Kodėl sapnuojame spalvotai? Įdomiausi faktai apie sapnus

Kodėl sapnuojame spalvotai? Įdomiausi faktai apie sapnus

Žmogus pramiega net trečdalį savo gyvenimo, o net 20 proc. miego užima sapnai. Jau daugelį metų mokslininkai, psichologai bando išsiaiškinti sapnų kilmę, paskirtį ir panašiai.

Senovės Romoje buvo manyta, kad sapnai yra dievų žinutės mirtingiesiems. Sapnų interpretuotojai netgi tapdavo armijų ir politiniais lyderiais. Pateikiame jums keletą įdomių faktų apie sapnus. Ar žinojote, kad miegodami galite patirti orgazmą?

Žmonės pamiršta 90 proc. sapno

Dažniausiai pramerkę akis ryte niekaip negalime atsiminti viso sapno. Pasirodo, atsibudus jau po 5 min. pamirštame pusę sapno, o jau po 10 minučių atsimename tik 10 proc.

Aklieji taip pat sapnuoja

Žmonės, kurie apako po gimimo, gali matyti vaizdus sapnuose. Tie, kurie jau gimė akli, nemato vaizdų, tačiau jaučia garsus, kvapą, emocijas ir prisilietimą.

Sapnuoja visi

Visi žmonės sapnuoja. Būna, kad žmogus neatsimena ir jam atrodo, kad sapno net nebuvo, tačiau iš tiesų nesapnuoja tik stiprius psichinius sutrikimus turintys žmonės.

Sapnuose matome tik pažįstamus veidus

Sapnuodami matome tik pažįstamus veidus žmonių, kuriuos esame sutikę (nors galbūt to ir neatsimename). Nei sąmonė, nei pasąmonė nematytų veidų „neišranda“. Per savo gyvenimą esame matę šimtus ar net tūkstančius skirtingų veidų, todėl mūsų smegenys turi platų pasirinkimą, kurį pritaiko mūsų sapnų veikėjams.

Net 12 proc. sapnuoja nespalvotai

Net 12 proc. žmonių sapnuoja tik juoda-balta kontrastu. Mokslininkai sapnų spalvas pradėjo tirti dar 1915 m., tuomet buvo manyta, kad daugiausiai sapnuojama nespalvotai. Šiandien įrodyta, kad tik 4.4 proc. jaunesnių negu 25 m. žmonių sapnuoja juodai baltus sapnus. Manoma, kad daugiausiai įtakos spalvotiems sapnams turėjo… atsiradusi spalvota televizija!

Mūsų sapnuose apstu simbolių

Net jeigu sapnuojame konkrečius objektus ar žmones, tai nereiškia, kad sapnas yra būtent apie juos. Sapnai su mumis „kalba“ simboliais. Kad ir koks simbolis pasirodo sapnuose, jis dažniausiai turi visai kitą reikšmę.

Emocijos sapnuose

Deja, sapnuose mūsų emocijos dažniausiai būna neigiamos – nerimas, paranoja, pyktis, liūdesys, baimė ir panašiai. Laimingi sapnuose jaučiamės labai retai, per metus tokių sapnų pasitaiko vos keletas. Todėl kad ir kokį gerą ir įdomų sapną sapnuojame, dažnai vis vien jaučiamės nepatogiai.

Net iki 7 sapnų per naktį

Vidutiniškai, žmogus miego metu sapnuoja apie 1 ar 2 valandas. Per tą laiką, galime susapnuoti net 7 sapnus.

Gyvūnai taip pat sapnuoja

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

Turbūt visi, kurie laikote namuose gyvūnėlį, matėte jį sapnuojant. Pavyzdžiui, šunys sapnuodami įnirtingai judina letenas ir leidžia garsus taip, tarsi ką nors vytųsi. Mokslininkai įrodė, kad gyvūnams sapnuojant jų smegenys banguoja taip pat, kaip ir žmonių.

Sapnuose ištinka paralyžius

Miegodamas žmogus pereina per kelias, viena su kita besikeičiančias miego fazes. Viena jų – greito miego fazė, kada mus aplanko sapnai. Suaugusiems žmonėms ši fazė apima maždaug 20-25 proc. miego (apie 90-120 min.). Specialus mechanizmas smegenyse greito miego fazėje suparalyžiuoja kūną tam, kad fizinis kūnas nejudėtų pagal sapne atliekamus veiksmus.

Vyrai ir moterys sapnuoja skirtingai

Dažniausi vyrų sapnų personažai – vyrai. Netgi 70 proc. vyrų sapnuose regimų žmonių yra vyrai, o dažniausia emocija – agresija. O moterys vyrų ir moterų sapnuoja po maždaug tokį patį skaičių.

Jeigu knarkiate – nesapnuojate

Tai galime prirašyti prie vienų populiariausių mitų apie sapnus. Internete pilna informacijos, esą, jeigu žmogus knarkia – jis nesapnuoja. Tačiau, moksliškai pagrįstų faktų dar niekur nepateikta.

Sapnuose galite patirti orgazmą

Pasirodo, ne tik seksas ar masturbacija gali sukelti orgazmą. Kai sapnuojate galite patirtį tokį patį stiprų orgazmą, kaip ir realybėje. Pojūčiai sapnuose (lietimas, malonumas ir t.t) dažniausiai yra tokie patys stiprūs arba netgi stipresni negu realybėje!

Laikas.lt
Nuotraukos: AlicePopkorn

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt