Now Reading
Lietuvė kirpėja Londone apdovanojimus skina vieną po kito

Lietuvė kirpėja Londone apdovanojimus skina vieną po kito

Lietuvė kirpėja Londone apdovanojimus skina vieną po kito

Daugelis lietuvaičių ryžtasi laimės ir platesnių galimybių ieškoti užsienyje, o viena iš dažniausių emigracijos krypčių yra Anglija. Kirpėja – stilistė Vaida Urbaitė taip pat rinkosi šią šalį, kurioje ne tik sėkmingai tęsia veiklą, bet ir pelno prestižinius apdovanojimus.

Sėkmės istorijų apie Anglijos lietuvius išgirsti galima vis dažniau. Vaidos Urbaitės vardas jų tarpe skambėjo jau ne kartą. Septynerius metus Anglijoje gyvenanti kirpėja-stilistė sulaukia pagyrų ne tik iš laimingų klientų, bet ir srities profesionalų – apdovanojimus lietuvė skina vieną po kito.

Praėjusiais metais Anglijos laisvai samdomų grožio specialistų asociacijos (angl. The Freelancer Hair & Beauty Federation – FHBF) organizuotame konkurse ji susižėrė net dvi pirmąsias vietas: geriausios 2013-ųjų moterų stilistės ir geriausios koloristės. Šiais metais FHBF asociacija Vaidai dar kartą skyrė geriausios koloristės vardą. Lietuvė geriausia tapo ir Best Prom & Style kategorijoje.

The Freelancer Hair & Beauty Federation – FHBF apdovanojimai Anglijoje gyvuoja jau 22 metus. Kaip jautiesi jau antrus metus susižėrusi net po dvi pirmąsias vietas?

Labai džiaugiuosi, kad antrus metus iš eilės buvau įvertinta kaip geriausia koloristė. Plaukų dažymuose yra mano širdis. Nors svarbiau už diplomus ir apdovanojimus man yra žinios.

Ruošdamasi konkursams, stebėdama tendencijas aš egzaminuoju save. Tai tarsi iššūkis: juk gali manyti, kad esi nuostabus kirpėjas, tačiau galbūt kitiems taip neatrodo. Gali gražiai šokti namie, tačiau kai išeini ant scenos ir tave mato geriausi srities profesionalai šokis vertinamas visai kitaip.

Nenoriu miegoti ant laurų, galvodama, kad aš viską žinau. Dalyvaudama konkursuose pasitikrinu, ar iš tikrųjų aš vis dar gera. Tačiau jei nelaimėčiau labai nenusiminčiau – tai tiesiog būtų ženklas, jog reikia dar daug ko išmokti.Vaida su 2014-ųjų metų apdovanojimais

Sakai, jog plaukų dažymas yra mėgstamiausia tavo sritis. Kur semiesi žinių šia tema?

Esu lankiusi daugybę seminarų, parodų, kursų. Verta paminėti, jog Wella akademijoje išstudijavau Colour Master programą. Tai tikrai naudingi ir stiprūs mokslai, jei pasiseka išlaikyti egzaminą, kuris yra nerealiai sudėtingas, gauni Master Colour Expert diplomą ir esi įrašomas į Anglijos koloristų ekspertų sąrašą (angl. colour expert). Šis reiksmingas diplomas jau mano rankose.

Kursų metu išmokau ne tik apie plaukus ir dažus, bet įgijau ir chemijos žinių. Dabar žinau, kas yra dažų sudėtyje, kaip jie tarpusavyje suderinami, kaip mes matome spalvas, kaip veikia fizikos dėsniai, kodėl elektrinasi plaukai, kodėl būtent tokios spalvos gaunasi, kaip jas neutralizuoti. Juk paprasta atsivertus paletę išrinkti spalvą ir dažyti, bet kai turi žinias, supranti, kodėl taip gaunasi, tu kontroliuoji procesą ir gali žmogui labiau padėti. Kai suvoki dažymą giliau, visai kitaip į tai žiūri.


Vaida su Colour Master Expert diplomu

Kiek žinau šiuo metu tau užtenka privačių klientų, dirbti pati sau, nebepriklausai jokiam salonui.

Išties buvau labai prisirišusi prie darbo Londono centre esančiuose salonuose. Atrodė, kad jei iš ten išeisiu man nukris rankos, kitaip negalėjau įsivaizduoti savęs. Pati susikūriau tokią iliuziją, tad reikėjo nemažai pastangų ją paleisti. Bet norėjosi permainų. Tad palikau tą darbą, bet liko parodos, seminarai, klientai, kelionės. Pinigų man visuomet užteko, tikrai ne dėl jų draskausi šiame gyvenime. Ir trejų metukų sūneliui Oskarui galiu daugiau laiko skirti. Darbą ir motinystę bandau suderinti, nes abu labai myliu.

Kaip manai, ar kirpėjui yra didžiulis pasiekimas dirbti su privačiais klientais? Ar vėl ir vėl sugrįžtantis klientas – tam tikras įrodymas, jog išties gerai išmanai savo darbą?

Yra žmonių, kurie ateina į darbą, už sutartą atlygį atlieka jiems pateiktas užduotis, o pasibaigus valandoms uždaro ofiso, salono, parduotuvės duris ir užmiršta apie profesiją. Jei esi tokio tipo kirpėjas, tai koks skirtumas ar turi savo klientų ar ne, gal net būsi laimingesnis darbo dienos bėgyje jų turėdamas mažiau, nes vistiek gauni sutartą algą . Bet jei gyvenime turi daugiau ambicijų, tai tau svarbu turėti savo klientus ir pačiam valdyti situaciją.

Aš mėgstu planuoti savo darbą, apmokymais, produktais ir klientais pasirūpinti pati. Man nepatinka priklausyti tik vienai plaukų priežiūros kompanijai, kurios produktus naudoja salonas, noriu turėti laisvę pasiūlyti ir parinkti asmeniškai kiekvienam. Taip pat galiu planuoti kiek kartų per metus lankyti seminarus, kada atostogauti. Džiaugiuosi turėdama didelį klientų ratą ir turėdama laisvę viską pasirinkti pati. Manau, kad tai yra didelis pasiekimas.

Anglijoje gyveni jau septynerius metus. Ar tenka bendrauti su lietuviais kolegomis?

O taip! Su lietuviais kirpėjais, stilistais bendrauju labai dažnai. Su kolege Rima Janušauskaite organizuojame seminarus lietuviams kirpėjams Londone. Kaunietė Dangira Varnienė, puiki profesionalė iš Lietuvos, Londone lanko Vidal Sassoon kursus, jai padedu vertėjaudama, drauge mokomės. Mielai dalinuosi informacija ir visuomet noriai bendrauju. Londone mes visi labai skubam, skundžiamės, kad neturim laiko, tačiau jei yra noro – visuomet galime jo surasti.

Ar pastebi skirtumų tarp lietuvių ir anglų kirpėjų?

Kirpėjai iš Lietuvos, su kuriais bendrauju, tikrai yra labai aukšto lygio – mažai pažįstu Anglijoje taip puikiai išmanančių savo darbą. Lietuviai yra daugiapusiai, lankstūs, stebi naujienas, renkasi kokybę, domisi, neprisiriša prie vieno produkto, stengiasi klientui pasiūlyti geriausią variantą.

Manau, jog lietuviai ambicingesni, ištroškę sėkmės. Anglai į profesiją labiau žiūri kaip į darbą.

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

Seminarus lietuviams kirpėjams, kiek žinau, dar organizuosi. Galbūt jau planuoji – jei taip, tai kada ir kokia tema?

Taip, planuoju labai informatyvų ir įdomų seminarą 2015 metų vasario viduryje. Pasidalinsiu žiniomis apie dažymus, kirpimus, naujausias tendencijas ir kita, kirpėjams aktualia informacija.


Su žiuri komisijos nariais Patrick Cameron (kairėje) ir Tim Hartley

Kaip manai, kokių žinių labiausiai trūksta kirpėjams Lietuvoje?

Yra begalė kirpėjų (ne tik lietuvių tarpe), kurie niekuomet nėra buvę parodose, seminaruose. Jie mano, jog koledže įgytų žinių užtenka. Dar kartais jie pažiūri YouTube video klipus. Priklauso nuo žmogaus ambicijų ir norų. Juk nesvarbu ar dirbi Lietuvoje, ar Anglijoje, jei nori – informacija bus pasiekiama. Dažniausias stabdis kirpėjams yra kalba – angliškai informacijos yra tikrai daugiau nei lietuviškai.

Anglijoje dirba išties nemažai lietuvių kirpėjų. Tu ir pati karjerą pradėjai nuo darbo Mawson & Company salone Winchester‘yje. Kas sunkiausia atvykus iš Lietuvos, prie ko nelengva priprasti Anglijos salonuose?

Tikrai daug lietuvių kirpėjų sutinku Anglijoje. Dalis jų ir toliau dirba lietuviškuose salonuose, tame nieko keisto ar blogo nematau, kiekvienas renkasi, kas jam geriau. Kita dalis – angliakalbių salonuose. Koks salonas ir rajonas, tokie ir klientai, pageidavimai, pamokos. Atvykusi į Londoną dirbau Londono centre, netoli Baker Street, Šerloko Holmso muziejaus – geras rajonas, superklientai. Nors ir prastai kalbėjau angliškai, norėjau dirbti angliakalbių salone, su įvairiais klientais.

Labai džiaugiuosi šiuo sprendimu, nes išmokau tikrai daug. Pradžioje sunkiausia yra kalba. Juk naudojami specifiniai terminai, klientų poreikiai kitokie nei Lietuvoje, kur tikrai mažiau skirtingų tautybių, rasių ir tuo pačiu plaukų, odos tipų, atspalvių, veido formų. Anglijoje kirpėjai dirba su daug ir įvairiais žmonėmis – tai sudėtingiau, bet ir įdomiau.

Ką patartum lietuviams kirpėjams karjeros siekiantiems Londone?

Žiūrint kas ir kaip supranta karjerą ir kam ko reikia: ar savo kompanijos, ar dirbti įžymybių salone, ar kurti kolekcijas akademijoje, ar uždirbti daug pinigų ir nesvarbu kokiu būdu. Viskas įmanoma, bet Anglijoje reikės žymiai labiau pasistengti, nes rinka labai užpildyta ir nustebinti arba pasiūlyti ką nors nauja yra sunku. Patarčiau iš anksto nusistatyti tikslus ir jų kryptingai siekti. Nebus rožėmis klotas kelias, o gal ir pasiseks ir gausis viskas lengvai – juk kiekvienam savas kelias ir sėkmė. Bet kur bebūtum ir ką bedarytum, jei nori gyvenime kažko pasiekti, reikės investuoti daug laiko, darbo, pastangų ir gal net pinigų. Vis tik Londonas – vienas iš brangiausių miestų pasaulyje.

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt