Now Reading
Lietuviškas radijas naktimis nesnaudžia

Lietuviškas radijas naktimis nesnaudžia

Lietuviškas radijas naktimis nesnaudžia

Laikas.lt

Įprasta, kad rytas prasideda su visada žvalaus radijo vedėjo palinkėjimu „geros dienos“, energinga muzika ir naujienomis, tačiau radijo bangos yra „gyvos“ ir klausomos 24 valandas per parą. Labiausiai prie to prisideda „Zip FM“ radijo stoties naktinių laidų serija „Zip Clubbing“, prasidedanti kiekvieną dieną, nuo 22 valandos vakaro.

Prieš penkis metus laidų prodiuseris ir „diskžokėjas“ Loranas Vaitkus, kartu su kolega Ernestu Janušu sugalvojo ir pradėjo dirbti prie naujo reiškinio – naktinių laidų serijos „ZIP Clubbing“, kuri iki šiol yra vienintelė didelės reikšmės iniciatyva, užpildanti naujausios elektroninės muzikos nišą Lietuvoje. L. Vaitkus teigė: „Aš turėjau svajonę, visada norėjau, kad mūsų šalyje „gyvai“ vedamos radijo laidos skambėtų ir naktį. Noras išsipildė.“ „Zip Clubbing“ pavadinimas kilo sujungus „Zip FM“ ir vakarėlių, klubų kultūras, nes naktimis grojama muzika dažniausiai yra skirta šokių aikštelėms arba tokia, kurios neišgirstume dieninio eterio metu. Laidomis-pradininkėmis tada tapo „1:1“ su Vidžiu ir laida apie hiphopą „Gatvės Lyga“.

Šiuo metu naktinėje serijoje vedamos net devynios skirtingos radijo laidos. Pirmadienius su lengvu techno palydi „Minimal Mondays“, antradieniai – miesto ritmų vakarai su „Despotin’ Beat Club“ ir „Miesto Muzika“, trečiadieniais – hiphop’o aktualijų laida „Gatvės Lyga“, ketvirtadieniais šokių muzikos laida „Niutono Stereo“ ir „Technical Break“, o savaitės pabaigą vainikuoja „Pro-Duce Music“, „Amenų Broliai“ ir „Love In Slow Motion“. Pasibaigus šioms laidoms, naktinę programą tęsia garsių užsienio „diskžokėjų“ laidų įrašai. „Zip Clubbing“ serija buvo įvertinta ir populiaraus muzikos mylėtojų tinklalapio Mixcloud.com, kuris 2012 metais „Zip Clubbing“ nominavo tarp penkiolikos klausomiausių.

„Zip Clubbing“ tiesioginėse naktinėse transliacijose dalyvauja ir aktualūs šalies ar užsienio elektroninės muzikos svečiai: „diskžokėjai“, prodiuseriai, renginių organizatoriai ar aktyvūs muzikinės scenos dalyviai atlieka gyvus pasirodymus ir kalba elektroninės muzikos ar naktinio gyvenimo temomis. Po penkių „ZIP Clubbing“ gyvavimo metų, idėja gali girtis daugiau nei 5000 valandų ištransliuotos muzikos, šimtais unikalių „diskžokėjų“ selekcijų ir titulu, leidžiančiu diktuoti rytojaus šokių aikštelių madas. „ZIP Clubbing“ yra geras pavyzdys, ką turi britų radijas „BBC Radio“, kur naktinės programos yra labai aktyvios ir užima reikšmingą poziciją, taip pat atstovauja intelektualios muzikos kultūrą. Didžiuojamės, kad tą patį turime Lietuvoje ir galime džiaugtis, kad įtakingiausi šalies „diskžokėjai“ atstovauja „ZIP FM“ vardą.“ – pasakojo „ZIP FM“ programų direktorė Simona Albavičiūtė.

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

Šių metų kovo pirmąją „Zip FM“ klausytojų ir klubinės muzikos gerbėjų laukia išskirtinis „Zip Clubbing“ gimtadienis, vyksiantis Kaune, lofte „Gargaras“. Išankstiniai bilietai ir platesnė informacija – http://www.zipfm.lt ir http://www.bilietupasaulis.lt/lit/bilietai/koncertai/klubai/?concert=120052.

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt

Scroll To Top