Kolekcijos pristatymui besiruošiantis R. Kalinkinas: „Raudonas kilimas bus, tik ne toks, kokio tikitės“

Laikas.lt
Nuotr. Andrey Motorichev

Iki Roberto Kalinkino kolekcijos pristatymo likus mažiau nei savaitei, dizainerio studijoje – pats darbymetis. Lyginamos suknelės, vyksta paskutiniai primatavimai. Tačiau rūbai - tik viena viso renginio dalis. R. Kalinkinas sutiko trumpai papasakoti apie antrąją - kartu dirbančius žmones ir sumanymus, kurie liks už paradinio kadro.

Viso renginio ašis – SIEMENS arenos užkulisiai – čia taip pat bus netradiciniai. „Norėjome, kad visa mūsų komanda, modeliai, visažistai, kirpėjai jaustųsi patogiai, nesibadytų alkūnėmis dėl vietos trūkumo. Visą dieną užkulisiuose dirbs per 200 žmonių, jiems turi būti malonu čia būti”, - vardija R. Kalinkinas.
 
Užkulisiuose modeliai galės pailsėti „AVON Lounge” zonoje su galybe sėdmaišių, bevieliu internetu. Čia pat lauks masažistai, nemokamai pramankštinsiantys įtemptus raumenis, stalo žaidimai, stalo futbolas ir kiti užsiėmimai. Ypatingas dėmesys bus skiriamas maistui - dizaineris patikina savo žmonių picomis ir kebabais nemaitinsiantis. Dieną žvalins šilkinė juoda „Coffee Inn“ kava, modeliai ir darbuotojai vaišinsis sveiku, šviežiai ruoštu maistu.
 
Modelių įvaizdžiu ir plaukų stiliumi rūpinsis kirpimo meistras Valerijus Gigevič su „Uff“ salono komanda - iš viso per 30 žmonių. Makiažo komanda - dar tiek pat. Renginio metu dirbs 50 savanorių, atsakingų už įvairias sritis. „Aš pats savo karjerą pradėjau nuo šlavėjo - filmavimo aikštelėje. Ir tada man tai atrodė fantastiškas darbas vien dėl to, kad galėjau gauti patirties. Dar ir dabar tas sunkus juodas darbas man atrodo kaip viena svarbiausių gyvenimo pamokų - tobulėji ir mokaisi, kad to daryti daugiau netektų", - prisimena dizaineris.
 
Dizaineris prasitaria, kad staigmenų renginio svečiai gali laukti nuo pat įėjimo: „Tokiose vietose visi tikisi raudono kilimo. Man raudonas kilimas - tik abstrakti idėja, metafora, tad jis tikrai bus, tik...gal ne toks, kokio tikitės“.
 
Pastaruoju metu Robertas sako itin dažnai sulaukiantis klausimų, ar nesijaudina, ar nesigaili, apsiėmęs organizuoti tokį projektą. „Gailėtis reiktų tik to, ko nepadarei. Man šis kolekcijos pristatymas - didelis žingsnis priekin. Esame atsakingi prieš tuos žmones, kurie įsigijo bilietus ir ateis pasižiūrėti mano kolekcijos. Tad kiekviena mano nemiegota naktis ruošiantis nieko nereiškia, jei atėjusieji mėgausis tuo, ką mato ir kame dalyvauja“, - sako dizaineris.
 
Per šimtą modelių, gyvas atlikėjų Leono ir Jazzu pasirodymas, veiksmas ne tik scenoje, bet ir iki jos - visa tai lauks Roberto Kalinkino kolekcijos pristatyme SIEMENS arenoje trečiadienį, spalio 10 dieną. Bilietus platina „Tiketa”.
 
Apie pačią kolekciją dizaineris nedaugžodžiauja - kad neišduotų per daug: „Stengiuosi neiti lengvu keliu, tad šioje kolekcijoje nebus suknelių iš dviejų medžiagos skiaučių - priekio ir nugaros. Rūbų konstrukcijos sudėtingos, dalis kolekcijos skirta tik teatrui ar parodai, tačiau nešiojamų rūbų kasdienai ar suknelės svarbesnei progai netruks. Ši kolekcija santūriam lietuviškam klimatui nebus tradicinė - nesibaidau ryškių spalvų ar keistų detalių. Tačiau visos jos turi paskirtį, niekas ant rūbo neatsiranda atsitiktinai“.

Fotogalerijoje - R. Kalinkino modelių atrankos kadrai:

kolekcijos pristatymas, Robertas Kalinkinas, siemens arena

Rašyti komentarą
Vardas* El. paštas
Komentaras*
    *privalomi laukai